Новини

22 червня 2021, 16:28

Голова Верховної Ради підписав закон щодо неонатального скринінгу

докладніше
22 червня 2021, 16:00

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України

докладніше
22 червня 2021, 15:01

Руслан Стефанчук: Подальший розвиток багатьох інститутів держави потребує коригування окремих конституційних приписів

докладніше
22 червня 2021, 12:57

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи

докладніше
22 червня 2021, 11:00

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»

докладніше
22 червня 2021, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

докладніше
20 червня 2021, 09:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем медичного працівника!

докладніше
20 червня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника

докладніше
19 червня 2021, 18:21

Верховна Рада до кінця сесії розгляне в першому читанні законопроекти щодо олігархів, - Дмитро Разумков

докладніше
18 червня 2021, 17:29

Дмитро Разумков: Настільки відданих лікарів, які є в Україні, немає ніде в світі

докладніше
18 червня 2021, 16:34

Верховна Рада запрошує громадян долучитися до відзначення 25-ї річниці прийняття Конституції України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
18 червня 2021, 16:25

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект про врегулювання питання присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогам

докладніше
18 червня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання

докладніше
18 червня 2021, 15:39

Комітет з питань молоді і спорту пропонує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 червня 2021, 12:23

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції

На засіданні Комітету з питань правової політики, що відбулося 10 червня, народні депутати обговорили законопроекти про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції, № 5067, поданий Президентом України, та альтернативні проекти про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ, № 5067-1 та № 5067-2.

Міністр юстиції Денис Малюська зазначив, що законопроектом передбачається передати розгляд справ щодо оскарження актів органів виконавчої влади, Кабінету Міністрів та інших центральних і колегіальних органів виконавчої влади на розгляд колегії Верховного Суду як суду першої інстанції та апеляційне оскарження в межах Великої Палати Верховного Суду. За його словами, до другого читання є пропозиція передати Верховному Суду лише категорії справ щодо оскарження актів Кабінету Міністрів.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про внесення змін до Кодексу адміністративного судочинства України щодо підсудності справ Верховному Суду як суду першої інстанції № 5067 та відхилити альтернативні законопроекти.

Також народні депутати обговорили законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання, № 5107.

Заступник Міністра юстиції Олександр Банчук зазначив, що законопроект передбачає комплексні зміни до системи безоплатної правової допомоги, розгляд документа передбачено планом законопроектних робіт Верховної Ради на 2021 рік.

За його словами, законопроект розширює доступ до безоплатної правової допомоги неповнолітнім особам, узаконює електронні способи комунікації між клієнтами системи та самою системою, забезпечує надання послуг перекладачів і сурдоперекладачів через систему безоплатної правової допомоги. Важливо, що передбачено запровадження механізму оцінювання якості надання безоплатної правової допомоги.

Голова Національної асоціації адвокатів Лідія Ізовітова зауважила, що адвокати не підтримали статтю 6 2 законопроекту, яка передбачає створення нової структури, якій буде доручено проведення оцінювання якості роботи адвокатів. На її думку, це впливатиме на гарантії незалежності адвоката та створить його залежність від держави, адже адвокат має виконувати вказівки контролера з цієї комісії. За словами Лідії Ізовітової, наразі зафіксовано лише 0,6% скарг на адвокатів за надання неякісної правової допомоги. Крім того, є колізії між Законом «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та цим законопроектом.

Народний депутат Володимир Ватрас зауважив, що врегулювати питання цієї статті можна на рівні окремого закону або доопрацювати між першим і другим читанням.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді включити до порядку денного п’ятої сесії законопроект щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання.

На засіданні народні депутати розглянули законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень приватних виконавців, №4330.

Голова Комітету Андрій Костін зазначив, що стосовно цього законопроекту тривають консультації з представниками Європейського Союзу.

Міністр юстиції Денис Малюська повідомив, що цей законопроект має технічний характер і необхідний для виконання вимог макрофінансової допомоги. Проект передбачає зрівняння повноважень державних і приватних виконавців.

«Ми розраховуємо на комплексну реформу цієї галузі. Потрібно вдосконалити систему контролю за діями приватних виконавців. Найближчим часом Міністерство планує зареєструвати комплексний законопроект», - зазначив Денис Малюська.

За результатами обговорення, розгляд законопроекту перенесено на наступні засідання комітету.