Новини

11 червня 2021, 18:14

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики тривають публічні консультації щодо законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)»

докладніше
11 червня 2021, 17:48

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

докладніше
11 червня 2021, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу

докладніше
11 червня 2021, 16:00

Проблемні питання усиновлення обговорено на засіданні ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання

докладніше
11 червня 2021, 15:30

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам

докладніше
11 червня 2021, 14:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про діяльність Державного агентства лісових ресурсів у 2021 році

докладніше
11 червня 2021, 14:12

Український Парламент має об’єднатися і законодавчо підтримати всі необхідні зміни для інтеграції України в НАТО, ­– Віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
11 червня 2021, 14:11

Руслан Стефанчук узяв участь в урочистостях з нагоди 230-ї річниці Конституції 3 травня

докладніше
11 червня 2021, 13:32

Дмитро Разумков розраховує на зусилля для проведення реформ як з боку центральної, так і місцевої влади

докладніше
11 червня 2021, 13:31

Дмитро Разумков: Влада повинна зробити все для підтримки української промисловості

докладніше
11 червня 2021, 13:30

Дмитро Разумков: Українська економіка потребує вакцини, що допоможе їй подолати наслідки пандемії COVID-19

докладніше
11 червня 2021, 13:29

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відвідав Яворівський полігон

докладніше
11 червня 2021, 13:28

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою найбільшої медичної установи Львова

докладніше
11 червня 2021, 13:23

Голова Парламенту відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 червня 2021, 19:20

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики буде створено робочу групу для доопрацювання законопроекту щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини

Народні депутати розглянули проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо запобігання руйнуванню та знищенню нерухомої культурної спадщини №4561 на засіданні Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, що відбулося 9 червня.

«Важливість цього Закону важко переоцінити. Бо громадськість, яка опікується цими питаннями, хоче мати більш дієві механізми захисту культурної спадщини. Законопроект суттєво підвищує розмір штрафів за руйнування історичної спадщини. Він вводить кримінальну та адміністративну відповідальність, багато в чому сприяє, щоб знизити ризики забудови історичних ареалів. Сьогодні 70% пам’яток потребують реставрації, 30% пам’яток - у аварійному стані. Ледь не щодня Міністерство отримує повідомлення про руйнування пам’яток. Завдяки активності громадськості вдається призупинити таке свавілля», - зазначив Міністр культури та інформаційної політики Олександр Ткаченко. Він додав, що обговорення законопроекту провели з місцевими громадами, які його підтримали.

Законопроект №4561, розроблений у співпраці з Міністерством культури та інформаційної політики, є комплексним для сфери охорони культурної спадщини і його положення спрямовані на запобігання руйнуванню та знищенню культурної спадщини, запровадження дієвих механізмів реалізації гарантованого Конституцією України захисту нерухомої культурної спадщини, забезпечення доступності культурної спадщини, підвищення рівня інституційної спроможності органів охорони культурної спадщини, унормування правил та процедур ведення господарської діяльності та будівництва на захищених територіях тощо.

Міністр культури та інформаційної політики запропонував створити робочу групу Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики та Комітету з питань державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування для опрацювання проблемних питань тексту законопроекту. Її склад буде затверджено на наступному засіданні Комітету.

Народний депутат Микола Княжицький зауважив, що мета закону хороша, але є низка суперечливих положень, зокрема він не відповідає реформі децентралізації, адже створюється централізована система охорони культурної спадщини, та потребує доопрацювання.

За результатами обговорення народні депутати ухвалили рішення відкласти розгляд законопроекту на наступні засідання Комітету та утворити робочу групу для доопрацювання проекту Закону.

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та  в цілому  проект Закону про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо спрямування коштів на ремонтно-реставраційні роботи пам’яток культурної спадщини, №5551-2.

Народні депутати розглянули проект Постанови про звернення до Кабінету Міністрів України щодо розробки і затвердження державної програми оздоровлення та відпочинку дітей, №5455.

За словами народного депутата Тетяна Рябухи, понад 10 років такої програми не існує. Проектом Постанови пропонується надати доручення Уряду  розробити Програму державної програми оздоровлення та відпочинку дітей. Під час розробки Кабінет Міністрів має особливу увагу приділити питанню оздоровлення дітей з особливими потребами.  

За результатами розгляду Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти проект Постанови в редакції Комітету.

Народні депутати обговорили законопроект про внесення змін до додатка № 3 до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік» щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні, №5589, поданий Президентом України.

Законопроект розроблено з метою впровадження в Україні ранньої досимптомної діагностики новонароджених дітей для попередження розвитку генетичних захворювань, у тому числі спинальної м’язової аміотрофії (СМА). Законопроектом пропонується внести зміни до Закону України «Про Державний бюджет України на 2021 рік»  та збільшити на 300 млн гривень видатки за бюджетною програмою «Розвиток системи екстреної медичної допомоги та модернізація і оновлення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров’я» за рахунок зменшення видатків на таку ж суму за бюджетною програмою «Фонд Президента України з підтримки освіти, науки та спорту».

За результатами розгляду Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому зазначений законопроект.

Також за результатом розгляду Комітет рекомендує прийняти за основу та в цілому законопроект про корінні народи України, №5506.