Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
09 червня 2021, 11:47

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу

На засіданні Комітету з питань енергетики та житлово-комунальних послуг народні депутати розглянули проект Закону «Про заходи, спрямовані на подолання кризових явищ та забезпечення фінансової стабільності на ринку природного газу» №3508-д.

Законопроект розроблено на основі законопроектів про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення врегулювання заборгованості за спожиті енергоносії теплопостачальних та теплогенеруючих організацій, підприємств централізованого водопостачання і водовідведення, №3508 та альтернативному, №3508-1.

«Розроблений законопроект передбачає врегулювання та реструктуризацію заборгованості за природний газ і послуги з його транспортування підприємствам теплокомуненерго, а також врегулювання боргів облгазів і облгаззбутів, а також реструктуризації боргів водоканалів», - зазначив Голова Комітету Андрій Герус, представляючи законопроект.

Проектом пропонується встановити порядок участі суб’єктів ринку природного газу у процедурі врегулювання заборгованості за природний газ та послуги його транспортування, а також на законодавчому рівні закріпити шляхи та механізми урегулювання такої заборгованості: шляхом проведення взаєморозрахунків із залученням коштів державного бюджету; шляхом реструктуризації залишку непогашеної заборгованості на визначених законом умовах; шляхом списання пені, штрафних та фінансових санкцій, нарахованих на заборгованість, що підлягає урегулюванню на умовах визначених законом, за умови погашення тіла боргу.

За результатами розгляду Комітет ухвалив рішення зареєструвати законопроект як доопрацьований, включити його до порядку денного сесії та рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3508-д за основу і в цілому.

Також на засіданні народні депутати обговорили законопроект про внесення змін до прикінцевих положень Закону України «Про видобування і переробку уранових руд» щодо державної підтримки ДП «Східний гірничо-збагачувальний комбінат», №5201.

Представляючи законопроект, один із його авторів, народний депутат Михайло Волинець зазначив: «Це державне підприємство, де працює понад 5 тисяч людей, стратегічний об’єкт і відіграє важливу роль у забезпеченні енергетичної безпеки. Але ситуація на підприємстві складна: у минулому році шахтарі почали проводити акції протесту через заборгованість із заробітної плати, ЄСВ, сплати податків тощо», - зазначив Михайло Волинець.

Він повідомив, що законопроектом передбачено надати доручення Кабінету Міністрів у місячний термін підготувати пропозиції щодо виділення підприємству 2 млрд 205 млн грн у цьому році.

За результатами обговорення, члени Комітету підтримали законопроект і рекомендували включити його до порядку денного сесії Верховної Ради.

Також народні депутати підтримали та рекомендували включити до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради законопроект про внесення змін до Закону України «Про комбіноване виробництво теплової та електричної енергії (когенерацію) та використання скидного енергопотенціалу» щодо розвитку високоефективної когенерації, №4527. Законопроектом передбачено віднести до принципів державної політики у сфері використання когенераційних установок, сприяти перебудові діючих теплогенеруючих об’єктів у високоефективні установки комбінованого виробництва електричної та теплової енергії та економічно стимулювати використання високоефективних когенераційних установок на підприємствах незалежно від форми власності та галузевої належності.