Новини

27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше
27 січня 2022, 16:00

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше
27 січня 2022, 14:59

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
27 січня 2022, 14:39

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про нафту і газ" щодо визначення критичних сховищ газу та критичних магістральних трубопроводів транспортування газу"

докладніше
27 січня 2022, 14:14

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України"

докладніше
27 січня 2022, 14:10

Комітет з питань інтеграції України до ЄС підтримав ратифікацію Угод з ЄІБ про кредити на ремонт доріг та модернізацію міського транспорту

докладніше
27 січня 2022, 14:04

Прийнято Закон "Про ратифікацію Рамкової угоди між Урядом України та Урядом Сполученого Королівства Великої Британії та Північної Ірландії щодо офіційної кредитної підтримки розвитку спроможностей Військово-Морських Сил Збройних Сил України"

докладніше
27 січня 2022, 13:49

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо уточнення завдань та основ підготовки і ведення національного спротиву"

докладніше
27 січня 2022, 13:30

Руслан Стефанчук: Парламент не зупиняє свою роботу, а лише змінює черговість пленарних тижнів

докладніше
27 січня 2022, 13:07

Прийнято Постанову "Про календарний план проведення сьомої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання"

докладніше
27 січня 2022, 12:50

Звернення Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Міжнародного дня пам’яті жертв Голокосту

докладніше
27 січня 2022, 11:38

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
28 травня 2021, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів на засіданні, що відбулося 28 травня у форматі відеоконференції, розглянув законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо посилення соціальних гарантій осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю», № 4113. Законопроектом пропонується посилити соціальні гарантії для осіб з інвалідністю та дітей з інвалідністю в частині надання їм права позачергового обслуговування в будь-яких касах, на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності та підпорядкування, які надають будь-які послуги населенню, а також права на позачерговий пропуск через державний кордон України у разі виїзду на лікування. За результатами розгляду Комітетом ухвалено рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект № 4113 у другому читанні та в цілому.

Учасники засідання за наслідками обговорення рекомендували відхилити проекти законів щодо загальнообов’язкового накопичувального пенсійного забезпечення в Україні (№ 2683, №2683-2, №2683-3).

Під час засідання було розглянуто законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження допомоги для економічної реінтеграції трудових мігрантів (№ 4669), яким пропонується стимулювати громадян України, які працюють за кордоном, повернутися на Батьківщину, зокрема, шляхом надання державної допомоги на започаткування підприємницької діяльності.

За наслідками обговорення члени Комітету вирішили рекомендувати Верховній Раді України включити законопроект № 4669 до порядку денного сесії та прийняти за основу за результатами розгляду у першому читанні, альтернативний законопроект № 4669-1 рекомендовано включити до порядку денного та відхилити.

Члени Комітету також ухвалили рішення рекомендувати парламенту включити до порядку денного законопроект про найм та працевлаштування моряків (№ 5240) та створити робочу групу з напрацювання пропозицій до зазначеного законопроекту під головуванням голови підкомітету з питань регулювання трудових відносин та зайнятості населення М. Бабенка. Через місяць вказана робоча група має винести проект Закону на розгляд Комітету. Законопроектом пропонується ввести в українське законодавство термін моряк. Також в нормативно-правову базу пропонується запровадити термін «крюінг», відповідно до міжнародної термінології назв компаній, які працевлаштовують моряків. Як зазначено у пояснювальній записці до законопроекту, проект має забезпечити правове врегулювання державної політики у сфері працевлаштування такої категорії працівників, як моряк, а також створення та функціонування саморегулівної організації крюінгових компаній.

Також Комітет підтримав законопроект про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо спрощення регулювання трудових відносин у сфері малого і середнього підприємництва та зменшення адміністративного навантаження на підприємницьку діяльність, № 5371. Законопроектом пропонується у положеннях чинного законодавства про працю передбачити можливість застосування індивідуального договірного регулювання трудових відносин та зменшення бюрократичного навантаження на роботодавців. За результатами обговорення було ухвалено рішення рекомендували Верховній Раді включити зазначений проект до порядку денного та прийняти його за основу.

Окрім того, Комітет вирішив рекомендував включити до порядку денного та прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин (№ 5388). Проект спрямований на зниження рівня бюрократизації трудових відносин та зменшення навантаження на бізнес.