Новини

22 червня 2021, 16:28

Голова Верховної Ради підписав закон щодо неонатального скринінгу

докладніше
22 червня 2021, 16:00

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує прийняти за основу законопроект щодо вдосконалення діяльності Антимонопольного комітету України

докладніше
22 червня 2021, 15:01

Руслан Стефанчук: Подальший розвиток багатьох інститутів держави потребує коригування окремих конституційних приписів

докладніше
22 червня 2021, 12:57

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо окремих питань приєднання до газотранспортної або газорозподільної системи

докладніше
22 червня 2021, 11:00

Комітет з питань молоді і спорту підтримав законопроект про внесення зміни до статті 22 Закону України «Про правовий режим земель охоронних зон об’єктів магістральних трубопроводів»

докладніше
22 червня 2021, 06:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня скорботи і вшанування пам'яті жертв війни в Україні

докладніше
20 червня 2021, 09:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем медичного працівника!

докладніше
20 червня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня медичного працівника

докладніше
19 червня 2021, 18:21

Верховна Рада до кінця сесії розгляне в першому читанні законопроекти щодо олігархів, - Дмитро Разумков

докладніше
18 червня 2021, 17:29

Дмитро Разумков: Настільки відданих лікарів, які є в Україні, немає ніде в світі

докладніше
18 червня 2021, 16:34

Верховна Рада запрошує громадян долучитися до відзначення 25-ї річниці прийняття Конституції України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
18 червня 2021, 16:25

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект про врегулювання питання присвоєння кваліфікаційних категорій і педагогічних звань педагогам

докладніше
18 червня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про запобігання надмірному тиску на суб’єктів господарювання

докладніше
18 червня 2021, 15:39

Комітет з питань молоді і спорту пропонує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо діяльності Національної лабораторії антидопінгового контролю

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
27 травня 2021, 11:57

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги обговорено під час круглого столу в Комітеті з питань правової політики

26 травня у Комітеті з питань правової політики відбувся круглий стіл, присвячений обговоренню аналізу відповідності законопроекту «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання» (№5107) стандартам Ради Європи у сфері забезпечення права на безоплатну правову допомогу.

Голова Комітету з питань правової політики Андрій Костін зазначив, що питання, які стосуються безоплатної правової допомоги, відкрито обговорювалися з усіма зацікавленими сторонами.

«Маємо ухвалити саме той Закон, який буде відповідати потребам українського суспільства, підтримуватися Урядом, адвокатурою, та безумовно, який буде відповідати кращим стандартам Ради Європи», - наголосив Андрій Костін.

Законопроект «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення доступу до безоплатної правничої допомоги та підвищення якості її надання» №5107 передбачає спрощення механізму організації надання безоплатної правової допомоги клієнтам та розширення суб’єктів отримання безоплатної правової допомоги, врегулювання питання обов’язкової участі адвоката при розгляді судом певних категорій справ.

«Зараз ми зосереджені на удосконаленні надання безоплатної правової допомоги, подальшій цифровізації цього процесу. Зокрема, наступного тижня презентуємо кабінет клієнта. Крім того, ми розпочали роботу над технічним завданням для системи автоматичного розподілу доручень між адвокатами. Це додасть процесу прозорості та виключить суб’єктивні моменти», – зазначила заступник Міністра юстиції Валерія Коломієць.

Вона розповіла про новації законопроекту. Серед важливих змін: за безоплатною правовою допомогою можуть звертатися діти, які досягли 14 років через електронні звернення; особи, які є недієздатними, або недієздатність яких обмежена; особи, котрі звернулися для встановлення статусу особи, яка постраждала від торгівлі людьми до ухвалення рішення про встановлення такого статусу. Проектом пропонується  закріпити процедуру залучення перекладача (сурдоперекладача) для забезпечення надання безоплатної вторинної правової допомоги, оскільки це питання неврегульовано наразі Законом «Про безоплатну правову допомогу», тому на практиці виникає багато проблем.

На сьогодні діти можуть отримати правові консультації онлайн. Але коли дитина приходить до центру надання вторинної безоплатної правової допомоги, то відповідно до чинного законодавства вона не може отримати навіть первинну правову допомогу і самостійно звернутися за вторинною.

 «Законопроект передбачає, зокрема, право дітей на звернення за безоплатною первинною та вторинною правовою допомогою особисто з питань, звернення з якими до суду дозволяється таким особам», – зазначив в. о. директора Координаційного центру з надання правової допомоги Олександр Баранов.

Під час круглого столу його учасники ознайомилися з висновками та рекомендаціями до цього законопроекту міжнародного експерта Ради Європи Олександра Овчинникова. Він зазначив, що понад 70% змін не викликають питань і зауважень з точки зору стандартів Ради Європи. Ключовими недоліками законопроекту, за його словами, зокрема, є модель оцінки якості надання допомоги, що міститься в статті 62. Інші  статті, на його думку, можуть бути доопрацьовані. Також він додав, що доцільно додати стандарт оцінки перспективності справ, як це працює у Франції.

Експерт Ради Європи Веліслава Делчева розповіла про досвід надання послуг з безоплатної правової допомоги соціально вразливим категоріям осіб, зокрема дітям, у державах-членах Ради Європи.

Також під час круглого столу експерти обговорили питання гарантій адвокатської професії в контексті законопроекту №5107.

Учасники надали свої коментарі та пропозиції щодо вдосконалення законопроекту.

«Нам потрібно ухвалити рішення, яке задовільнило б усіх стейкхолдерів. Більшість норм важливі та не викликають дискусійних моментів, особливо, що стосується дітей, недієздатних людей.  Погоджуюсь, що найбільш спірна стаття 62 щодо оцінки якості надання правової допомоги, адже не бачимо пропозицій, як це працюватиме на практиці», - підсумував обговорення народний депутат Володимир Ватрас.

Захід провів Комітет з питань правової політики у співпраці з проектом Ради Європи «Підтримка судової влади України в забезпеченні кращого доступу до правосуддя».