Новини

02 серпня 2021, 17:56

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков підписав Розпорядження про проведення 24 серпня урочистого засідання Верховної Ради України з нагоди 30-ї річниці прийняття Акта проголошення незалежності України

докладніше
02 серпня 2021, 14:38

Голова Верховної Ради України провів телефонну розмову з Головою Парламенту Республіки Молдова

докладніше
02 серпня 2021, 12:18

Комітет з питань антикорупційної політики протягом п’ятої сесії надав 73 висновки щодо відповідності проектів нормативно-правових актів антикорупційному законодавству

докладніше
01 серпня 2021, 08:00

Привітання Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з Днем Повітряних Сил Збройних Сил України

докладніше
30 липня 2021, 15:55

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про загальні засади надання населенню культурних послуг

докладніше
30 липня 2021, 14:40

Голова Парламенту відвідав Балтську міську територіальну громаду

докладніше
30 липня 2021, 12:11

Комітет з питань екологічної політики та природокористування протягом п’ятої сесії розглянув понад 180 питань

докладніше
30 липня 2021, 09:55

Огляд головних тем «Голосу України» від 30 липня

докладніше
29 липня 2021, 17:58

Голова Верховної Ради України в Одесі ознайомився з роботою підприємства «ІнтерХім»

докладніше
29 липня 2021, 15:56

Голова Верховної Ради України обговорив питання децентралізації в Україні з Генеральним секретарем Конгресу місцевих і регіональних влад Ради Європи

докладніше
29 липня 2021, 15:00

Оголошено конкурс для дітей до 30-ої річниці Незалежності України

докладніше
29 липня 2021, 14:44

Дмитро Разумков: Відкритий діалог між владою усіх рівнів — шлях до вирішення багатьох важливих для держави питань

докладніше
29 липня 2021, 12:48

Голова Верховної Ради України відвідав військово-медичний клінічний центр Південного регіону

докладніше
29 липня 2021, 11:26

Голова Верховної Ради України підписав Закон про реструктуризацію заборгованості теплокомуненерго

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 травня 2021, 10:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі

Члени Комітету розглянули в режимі відеоконференції проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо посилення відповідальності за вчинення домашнього насильства та насильства за ознакою статі» (№ 3908-1).

Законопроект спрямований на удосконалення правового регулювання притягнення до відповідальності за вчинення домашнього насильства, насильства за ознакою статі, невиконання термінового заборонного припису або неповідомлення про місце свого тимчасового перебування, а також практичну реалізацію права постраждалої особи на відшкодування матеріальних збитків і моральної шкоди, завданих внаслідок домашнього насильства.

Як повідомив голова профільного підкомітету В’ячеслав Медяник, під час підготовки законопроекту до другого читання від народних депутатів надійшло 45 поправок і пропозицій із яких підкомітет рекомендує 22 – врахувати (в тому числі дві частково) і 23 - відхилити.

Комітет прийняв рішення затвердити порівняльну таблицю і рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект в цілому як Закон.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про державну реєстрацію геномної інформації людини» (№ 4265), який був відправлений Верховною Радою на повторне перше читання.

Голова підкомітету Олександр Бакумов повідомив, що у доопрацьованому проекті уточнено деякі терміни, видозмінено статтю 4, яка визначає мету збору геномної інформації - зменшено кількість цілей обробки такої інформації.

Уточнено також статтю 5, щодо випадків обов’язкової державної реєстрації геномної інформації людини. Зокрема, пропонується прибрати із обов’язкового переліку осіб, щодо яких немає відповідного рішення суду окрім тих, яким повідомлено про підозру у скоєнні умисних злочинів проти життя, здоров’я, волі, честі, гідності, статевої свободи, статевої недоторканності особи та до яких застосовано запобіжний захід у вигляді тримання під вартою.

До законопроекту також внесено зміни щодо порядку обробки, зберігання інформації і передбачено добровільний відбір біологічного матеріалу військовослужбовців.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти доопрацьований законопроект у першому читанні за основу.

Розглянувши проект Закону «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо запровадження відповідальності за виведення конденсату від розміщених на фасадах будинків (будівель, споруд) приладів охолодження (кондиціонерів) у не пристосовані для цього місця» (№ 4619), Комітет рекомендував Верховній Раді його відхилити.

Автор законопроекту, народний депутат Сергій Гривко повідомив, що законопроектом пропонується запровадити адміністративне стягнення з власників кондиціонерів, конденсат з яких відведений на фасад будівлі. За його словами, відповідна заборона є у Державних будівельних нормах, однак відповідальності за такі дії не передбачено.

В’ячеслав Медяник повідомив, що профільний підкомітет має багато зауважень до даного законопроекту. Зокрема, встановлення правил з питань благоустрою у населених пунктах віднесено до повноважень місцевих рад і вони можуть встановлювати правила відведення конденсату. Окрім того, на думку членів підкомітету, питання, порушені у законопроекті, врегульовані чинним законодавством.

Також під час засідання члени Комітету підтримали включення чотирьох законопроектів до порядку денного п’ятої сесії Верховної Ради.