Новини

11 червня 2021, 18:14

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики тривають публічні консультації щодо законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)»

докладніше
11 червня 2021, 17:48

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

докладніше
11 червня 2021, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу

докладніше
11 червня 2021, 16:00

Проблемні питання усиновлення обговорено на засіданні ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання

докладніше
11 червня 2021, 15:30

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам

докладніше
11 червня 2021, 14:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про діяльність Державного агентства лісових ресурсів у 2021 році

докладніше
11 червня 2021, 14:12

Український Парламент має об’єднатися і законодавчо підтримати всі необхідні зміни для інтеграції України в НАТО, ­– Віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
11 червня 2021, 14:11

Руслан Стефанчук узяв участь в урочистостях з нагоди 230-ї річниці Конституції 3 травня

докладніше
11 червня 2021, 13:32

Дмитро Разумков розраховує на зусилля для проведення реформ як з боку центральної, так і місцевої влади

докладніше
11 червня 2021, 13:31

Дмитро Разумков: Влада повинна зробити все для підтримки української промисловості

докладніше
11 червня 2021, 13:30

Дмитро Разумков: Українська економіка потребує вакцини, що допоможе їй подолати наслідки пандемії COVID-19

докладніше
11 червня 2021, 13:29

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відвідав Яворівський полігон

докладніше
11 червня 2021, 13:28

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою найбільшої медичної установи Львова

докладніше
11 червня 2021, 13:23

Голова Парламенту відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 травня 2021, 16:04

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Результати діяльності комітетів Верховної Ради у 2020 році обговорено під час онлайн-презентації моніторингового звіту

13 травня відбулася онлайн-презентація моніторингового звіту «Діяльність Комітетів Верховної Ради України 2020: результативність та взаємодія зі стейкхолдерами».

Відкриваючи захід, представник Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) Едгар Мейсон зазначив, що ефективність Парламенту залежить від ефективності комітетів. Представлені результати моніторингу дають можливість підвищити їх ефективність і посилити співпрацю із зацікавленими сторонами.

Тринадцять рейтингів комітетів і основні результати моніторингу представила голова аналітичного центру Інститут законодавчих ідей Тетяна Хутор. На її думку, ці результати допоможуть покращити діяльність комітетів на основі даних і провести самооцінку своєї діяльності. Також експерти презентували модель типового комітету.

Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе порушила проблему законодавчого спаму.

«Комітет з питань інтеграції України до ЄС є одним із найбільш завантажених. Він має розглядати всі законодавчі акти, які реєструються у Верховній Раді. За даними Центру демократії та верховенства права, депутати українського Парламенту ініціюють у 25 разів більше законодавчих актів, ніж депутати Парламенту Великої Британії, у 300 разів більше, ніж у Норвегії чи Швейцарії. Наразі у Верховній Раді IX скликання зареєстровано 5500 нормативно-правових актів, з них понад 3500 - це законопроекти», - зазначила Голова Комітету. За її словами, за період четвертої сесії на роботу в комітетах було виділено 50 днів. За цей час до Комітету з питань інтеграції України до ЄС надійшла тисяча законопроектів.

Іванна Климпуш-Цинцадзе додала, що аналіз законопроектів - не єдина функція Комітету. Він також виконує контролюючу функцію - здійснює моніторинг виконання Угоди про асоціацію у різних сферах, дотримання зобов’язань Україною в рамках Ради Європи та СОТ.

Про кращі практики задля ефективної діяльності розповіли керівники секретаріатів Комітету з питань аграрної та земельної політики; Комітету з питань молоді і спорту,  Комітету з питань правоохоронної діяльності.

Керівник секретаріату Комітету з питань правоохоронної діяльності Богдан Драп’ятий поділився досвідом планування та звітування в секретаріаті та нововведеннями. Зокрема, у план роботи Комітету прописані законодавчі ініціативи, які передбачено Планом законопроектних робіт на відповідний рік, також розроблено графік роботи підкомітетів.

Один з кращих показників залучення стейкхолдерів має Комітет з питань молоді і спорту. Керівник його секретаріату Віра Скалозуб зауважила, що активну участь у робочих групах з розробки законопроектів про патріотичне виховання молоді, молодіжну політику брали представники громадських організацій.

 Для моніторингу пpoаналiзoванo понад три тисячі докyментiв, пов’язаниx iз дiяльнicтю комiтетiв Верховної Ради; понад 550 вiдповiдей cтейкxолдерiв (предcтавникiв наyковиx ycтанов, громадcькиx і мiжнародниx органiзацiй, органiв мicцевого cамоврядyвання), отриманиx в резyльтатi опитyвання; 50 вiдповiдей yчаcникiв глибинного інтерв’ю, cеред якиx предcтавники cтейкxолдерiв, голови комiтетiв Парламенту та їх cекретарiатiв.

 

Довідково:

Аналітичне дослідження підготовлено командою Інституту законодавчих ідей в межах проекту «Парламентські комітети та стейкхолдери: моніторинг взаємодії» за підтримки Програми USAID РАДА, яка виконується Фондом Східна Європа.