Новини

18 червня 2021, 11:49

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
18 червня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 червня

докладніше
18 червня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше
17 червня 2021, 18:29

Питання дотримання процедур надання містобудівних умов і обмежень заслухано під час засідання Тимчасової слідчої комісії

докладніше
17 червня 2021, 17:00

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти за основу та в цілому проект Закону про корінні народи України (відео)

докладніше
17 червня 2021, 15:41

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки

докладніше
17 червня 2021, 15:24

Руслан Стефанчук: Ефективне управління закладами освіти та державним майном є запорукою сталого та належного розвитку освітнього потенціалу закладами освіти

докладніше
17 червня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 червня 2021, 14:58

Прийнято за основу проект Закону "Про особливості надання електронних публічних послуг"

докладніше
17 червня 2021, 14:47

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо створення умов для виконання угод про врегулювання спору (мирових угод), укладених між іноземним суб'єктом та державою Україна"

докладніше
17 червня 2021, 14:40

Прийнято за основу проект Закону "Про страхування"

докладніше
17 червня 2021, 14:34

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

докладніше
17 червня 2021, 14:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні"

докладніше
17 червня 2021, 14:02

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 травня 2021, 16:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

Комітет з питань правоохоронної діяльності 12 травня у режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (№ 5420), внесений Президентом України як невідкладний.

Законопроектом пропонується доповнити ККУ трьома складами злочину, пов’язаними з контрабандою: контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів і недостовірні відомості, внесені до декларації товарів. Наразі дані злочини віднесені до адміністративних порушень.

Водночас, покарання, жорсткіше ніж штраф, пропонується застосовувати лише у випадках, якщо є окремі кваліфікуючі обставини - злочин скоєно службовою особою, за попередньою змовою, групою осіб або організованою злочинною організацією.

Пропонованими змінами до КПК, пропонується такі злочини віднести до підслідності органів Державної фіскальної служби.

Профільний підкомітет підтримав пропоновані зміни, зауваживши, що санкції, закладені у законопроекті, можуть бути скориговані під час підготовки до другого читання.

Під час обговорення частина народних депутатів підтримали законопроект, вважаючи його слушним і своєчасним. Ще ряд членів Комітету висловились проти проекту, як такого, що має надто низький поріг криміналізації контрабандних злочинів і може посилити корупцію.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зауважив: «У даному законопроекті відображена лінія на криміналізацію контрабанди, про яку говориться вже декілька років. Так, це історія не нова, але ефективності від декриміналізації не було, тому ця ініціатива Президента абсолютно очікувана і послідовна. Питання тільки в тому, з якого обсягу, якого порогу, слід криміналізувати контрабанду? Це питання можна вирішити до другого читання».

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5420 у першому читанні за основу.