Новини

21 вересня 2021, 15:27

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила"

докладніше
21 вересня 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 вересня 2021, 15:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині"

докладніше
21 вересня 2021, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості"

докладніше
21 вересня 2021, 14:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників"

докладніше
21 вересня 2021, 13:54

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття""

докладніше
21 вересня 2021, 13:33

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування"

докладніше
21 вересня 2021, 13:19

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про гуманітарну допомогу""

докладніше
21 вересня 2021, 12:45

У кулуарах II та III поверхів будинку Верховної Ради України розгорнуто соціальну експозицію «Життя на папері»

докладніше
21 вересня 2021, 11:50

У Комітеті з питань прав людини відбулася зустріч з експертами Венеційської комісії щодо підготовки законопроекту про засади державної політики перехідного періоду

докладніше
21 вересня 2021, 11:25

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин"

докладніше
21 вересня 2021, 11:07

Прийнято Закон "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу"

докладніше
21 вересня 2021, 10:56

Прийнято Закон "Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину"

докладніше
21 вересня 2021, 10:03

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 травня 2021, 16:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

Комітет з питань правоохоронної діяльності 12 травня у режимі відеоконференції розглянув проект Закону «Про внесення змін до Кримінального кодексу України та Кримінального процесуального кодексу України щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів» (№ 5420), внесений Президентом України як невідкладний.

Законопроектом пропонується доповнити ККУ трьома складами злочину, пов’язаними з контрабандою: контрабанда товарів, контрабанда підакцизних товарів і недостовірні відомості, внесені до декларації товарів. Наразі дані злочини віднесені до адміністративних порушень.

Водночас, покарання, жорсткіше ніж штраф, пропонується застосовувати лише у випадках, якщо є окремі кваліфікуючі обставини - злочин скоєно службовою особою, за попередньою змовою, групою осіб або організованою злочинною організацією.

Пропонованими змінами до КПК, пропонується такі злочини віднести до підслідності органів Державної фіскальної служби.

Профільний підкомітет підтримав пропоновані зміни, зауваживши, що санкції, закладені у законопроекті, можуть бути скориговані під час підготовки до другого читання.

Під час обговорення частина народних депутатів підтримали законопроект, вважаючи його слушним і своєчасним. Ще ряд членів Комітету висловились проти проекту, як такого, що має надто низький поріг криміналізації контрабандних злочинів і може посилити корупцію.

Голова Комітету з питань правоохоронної діяльності Денис Монастирський зауважив: «У даному законопроекті відображена лінія на криміналізацію контрабанди, про яку говориться вже декілька років. Так, це історія не нова, але ефективності від декриміналізації не було, тому ця ініціатива Президента абсолютно очікувана і послідовна. Питання тільки в тому, з якого обсягу, якого порогу, слід криміналізувати контрабанду? Це питання можна вирішити до другого читання».

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №5420 у першому читанні за основу.