Новини

18 червня 2021, 11:24

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
18 червня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 червня

докладніше
18 червня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше
17 червня 2021, 18:29

Питання дотримання процедур надання містобудівних умов і обмежень заслухано під час засідання Тимчасової слідчої комісії

докладніше
17 червня 2021, 17:00

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти за основу та в цілому проект Закону про корінні народи України (відео)

докладніше
17 червня 2021, 15:41

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки

докладніше
17 червня 2021, 15:24

Руслан Стефанчук: Ефективне управління закладами освіти та державним майном є запорукою сталого та належного розвитку освітнього потенціалу закладами освіти

докладніше
17 червня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 червня 2021, 14:58

Прийнято за основу проект Закону "Про особливості надання електронних публічних послуг"

докладніше
17 червня 2021, 14:47

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо створення умов для виконання угод про врегулювання спору (мирових угод), укладених між іноземним суб'єктом та державою Україна"

докладніше
17 червня 2021, 14:40

Прийнято за основу проект Закону "Про страхування"

докладніше
17 червня 2021, 14:34

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

докладніше
17 червня 2021, 14:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні"

докладніше
17 червня 2021, 14:02

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 травня 2021, 16:39

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

12 травня відбулося засідання Комітету з питань освіти, науки та інновацій, під час якого народні депутати заслухали інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України.

Голова Національного фонду Леонід Яценко зазначив, що Фонд почав працювати у 2020 році та завдяки допомозі Комітету вдалося забезпечити фінансування проектів.

Про конкурсний відбір проектів і проведення двох конкурсів у минулому році поінформувала виконавчий директор Національного фонду Ольга Полоцька. За її словами, Фонд є інструментом реформування наукової та науково-технічної сфери та драйвером впровадження грантової системи фінансування науково-дослідницької діяльності. Виконавчий директор повідомила, що у конкурсі «Наука для безпеки людини та суспільства» визначено 77 проектів-переможців з 44 установ. У конкурсі «Підтримка досліджень провідних та молодих вчених» перемогу здобув 141 проект із 69 установ.

Голова Наукового комітету Національної ради України з питань розвитку науки і технологій Олексій Колежук окреслив проблеми законодавчого регулювання діяльності Фонду, які потребують усунення. Зокрема, механізм затвердження порядку конкурсного відбору врегульований лише для одного з десяти напрямів грантової підтримки, нечітко розмежовані повноваження виконавчого директора і голови НФД, не вирішено питання залучення міжнародних експертів тощо.

Члени Комітету ухвалили рішення взяти інформацію про роботу Фонду до відома та провести 24 червня 2021 року комітетські слухання на тему: «Перший рік грантового фінансування Національним фондом досліджень України: проблеми і перспективи».

Також народні депутати ухвалили рішення утворити Робочу групу з підготовки до другого читання проекту Закону про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення механізмів формування мережі ліцеїв для запровадження якісної профільної середньої освіти (№4629-1) і затвердити її склад, а також внести зміни до складу робочої групи для підготовки проекту Закону України «Про професійну освіту» в редакції Комітету з питань освіти, науки та інновацій (відповідно до частини другої статті 110 Закону України «Про Регламент Верховної Ради України»).