Новини

18 червня 2021, 10:58

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
18 червня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 червня

докладніше
18 червня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше
17 червня 2021, 18:29

Питання дотримання процедур надання містобудівних умов і обмежень заслухано під час засідання Тимчасової слідчої комісії

докладніше
17 червня 2021, 17:00

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти за основу та в цілому проект Закону про корінні народи України (відео)

докладніше
17 червня 2021, 15:41

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки

докладніше
17 червня 2021, 15:24

Руслан Стефанчук: Ефективне управління закладами освіти та державним майном є запорукою сталого та належного розвитку освітнього потенціалу закладами освіти

докладніше
17 червня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 червня 2021, 14:58

Прийнято за основу проект Закону "Про особливості надання електронних публічних послуг"

докладніше
17 червня 2021, 14:47

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо створення умов для виконання угод про врегулювання спору (мирових угод), укладених між іноземним суб'єктом та державою Україна"

докладніше
17 червня 2021, 14:40

Прийнято за основу проект Закону "Про страхування"

докладніше
17 червня 2021, 14:34

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

докладніше
17 червня 2021, 14:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні"

докладніше
17 червня 2021, 14:02

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 травня 2021, 13:56

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

12 травня відбулося засідання Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, на якому народні депутати розглянули низку законопроектів, з опрацювання яких Комітет не є головним.

Члени Комітету обговорили проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам (№5229).

Метою проекту є законодавче забезпечення посилення захисту прав та інтересів дітей і підопічних при вчиненні батьками (усиновлювачами) або опікунами від їх імені або в їх інтересах правочинів, які мають важливе значення, шляхом закріплення обов’язку отримувати згоду органів опіки та піклування на вчинення відповідних правочинів, а також передбачити обов’язок державного реєстратора при вчиненні відповідних реєстраційних дій перевіряти наявність відповідної згоди. З цією метою пропонується узгодити між собою статті 31 та 71 Цивільного кодексу України, 177 Сімейного кодексу України, статтю 17 Закону України «Про охорону дитинства».

Також розширюється перелік майна щодо якого забороняється без дозволу органів опіки та піклування здійснювати поділ, обмін, відчуження, передбачивши будь-яке нерухоме майно, в тому числі об’єкти незавершеного будівництва, а не лише житло.

За результатами розгляду народні депутати ухвалили рішення рекомендувати основному Комітету прийняти законопроект №5229 за основу із зауваженнями Комітету.

Народні депутати обговорили два законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу України №5238 та про внесення змін до Митного кодексу України №5239 щодо підтримки вітчизняного книговидання.

Законопроектом №5238 передбачено надання видавництвам, видавничим організаціям та поліграфічним підприємствам пільги щодо сплати податку на прибуток, за умови направлення суми, що мала бути сплачена у вигляді податку на прибуток, на переоснащення видавничо-поліграфічної бази, розроблення і запровадження новітніх технологій виготовлення книжкової продукції, розширення виробництва книжкової продукції.

Законопроектом №5239 передбачено звільнення від сплати мита при імпорті поліграфічного обладнання видавництвами, видавничими організаціями та поліграфічним підприємствам.

Народні депутати підкреслили важливість ухвалення законопроектів для підтримки вітчизняного книговидання, але наголосили на необхідності їх суттєвого доопрацювання.

За результатами розгляду члени Комітету ухвалили рішення підтримати прийняття за основу зазначених законопроектів.

Також народі депутати підтримали прийняття за основу законопроектів про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення порядку розроблення, прийняття та впровадження авіаційних правил України (№3683) та про дерадянізацію законодавства України (№4284).

Заслуховування звіту про хід і результати виконання Програми діяльності Кабінету Міністрів перенесено на наступні засідання Комітету.