Новини

24 червня 2021, 21:14

Стажування молоді у Верховній Раді руйнує хибні стереотипи про Парламент, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
24 червня 2021, 19:05

Роль Парламенту України має звучати голосно і активно, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
24 червня 2021, 18:02

Дмитро Разумков: Розвиток парламентаризму є важливим для України

докладніше
24 червня 2021, 16:12

Конституції України – 25! Інтерв’ю з народним депутатом України ІХ скликання Сергієм Рахманіним

докладніше
24 червня 2021, 15:28

У Верховній Раді відбувся фінальний захід Програми РАДА

докладніше
24 червня 2021, 15:11

Дмитро Разумков: І держава, і церкви та релігійні організації мають працювати над об’єднанням українського суспільства в нинішні бурхливі часи

докладніше
24 червня 2021, 14:15

Комітет з питань аграрної та земельної політики розглянув законопроекти про внесення змін до Податкового кодексу та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень

докладніше
24 червня 2021, 13:22

Комітет з питань молоді і спорту рекомендує Верховній Раді повернути на доопрацювання суб’єкту права законодавчої ініціативи законопроект про внесення змін до ст. 110 і 111 Сімейного кодексу

докладніше
24 червня 2021, 11:05

28 червня на площі Конституції виступить Kyiv Symphony Orchestra

докладніше
24 червня 2021, 10:24

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо встановлення відповідальності за передачу академічних творів із порушенням принципів академічної доброчесності

докладніше
24 червня 2021, 10:00

Огляд головних тем «Голосу України» від 24 червня

докладніше
23 червня 2021, 19:52

Україну та Грузію сьогодні об’єднують схожі виклики та спільне європейське та євроатлантичне майбутнє, - Голова Верховної Ради

докладніше
23 червня 2021, 19:00

Конституції України – 25! Інтерв’ю з народним депутатом України І, ІІ, III, IV та VI скликань Іваном Зайцем

докладніше
23 червня 2021, 17:03

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про об’єкти підвищеної небезпеки

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
07 травня 2021, 14:38

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу доопрацьований проект Закону «Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні»

Комітет з питань економічного розвитку у режимі відеоконференції розглянув доопрацьований проект Закону «Про Установу бізнес-омбудсмена в Україні» (№ 3607).

Законопроектом пропонується запровадити в Україні інститут бізнес-омбудсмена, метою діяльності якого є сприяння: належному урядуванню публічних суб’єктів, усуненню недобросовісної поведінки у досудовому порядку і запобіганню їй, реагуванню на корупційні прояви, покращенню умов та спрощенню порядку провадження підприємницької діяльності, а також усуненню перешкод у розвитку підприємництва в Україні.

У доопрацьованому законопроекті визначено порядок проведення конкурсу на зайняття посад бізнес-омбудсмена та його заступників, уточнено права та обов’язки бізнес-омбудсмена, а також типи актів, які можуть ним прийматися на виконання завдань Установи, деталізовано порядок розгляду скарг; чітко визначено, яка інформація може надаватись Установі; виключено норми, які передбачали адміністративну відповідальність за неналежну співпрацю із Установою та відповідно право бізнес-омбудсмена і його заступників складати протоколи про адміністративні правопорушення; передбачений особливий порядок притягнення до кримінальної відповідальності бізнес-омбудсмена та його заступників.

Члени Комітету прийняли рішення підтримати та подати на розгляд Верховної Ради доопрацьований проект Закону та рекомендувати за результатами розгляду в повторному першому читанні прийняти його за основу.

Комітет повторно розглянув та доопрацював до другого читання проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо визначення системи ціноутворення в будівництві автомобільних доріг загального користування» (№ 2234) з урахуванням зауважень Головного юридичного управління Апарату Верховної Ради, які, зокрема, стосувались усунення використання різної термінології в тексті законопроекту.

Проектом пропонується віднести до повноважень центрального органу виконавчої влади, що забезпечує формування та реалізує державну політику у сфері дорожнього господарства, затвердження методик і правил, на підставі яких визначається вартість нового будівництва, реконструкції, ремонту та утримання автомобільних доріг загального користування, а також розроблення та затвердження нормативів визначення такої вартості.

Під час підготовки проекту до другого читання народними депутатами було подано 207 пропозицій. Враховано 14 пропозицій, в тому числі частково та редакційно, решту пропозицій - відхилено.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним опрацюванням.

На засіданні також було розглянуто законопроект «Про внесення змін до Закону України "Про тимчасові заходи на період проведення антитерористичної операції" для відновлення законних прав і свобод громадян щодо управління власним майном та отримання кредитних послуг» (№ 5199), яким пропонується скасувати мораторій на звернення стягнення на заставне майно за кредитами, які будуть оформлені під заставу нерухомості, що належить за правом власності фізичним особам та фізичним особам-підприємцям.

Члени Комітету прийняли рішення внести проект Закону на розгляд Верховної Ради, рекомендувати включити його до порядку денного сесії та за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу.

На засіданні було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо стимулювання розвитку нафтогазовидобувної галузі» № 4344).

Законопроектом, зокрема, пропонується внести зміни до Кодексу України про надра, законів «Про угоди про розподіл продукції», «Про оцінку впливу на довкілля», «Про регулювання містобудівної діяльності», якими визначити суб’єкти, які не можуть бути інвесторами, уточнити умови організації та проведення конкурсу на укладення угоди про розподіл продукції (УРП), передбачити повноваження центрального органу виконавчої влади, уповноваженого здійснювати державний контроль за виконанням УРП.

Комітет ухвалив рішення внести проект на розгляд Верховної Ради та рекомендувати за результатами розгляду в першому читанні прийняти за основу.