Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
26 квітня 2021, 10:12

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про роботу Державної екологічної інспекції України

Комітет з питань екологічної політики та природокористування 22 квітня на своєму засіданні у режим відеоконференції заслухав звіт про роботу Державної екологічної інспекції України (ДЕІ) у 2020 році.

Представляючи звіт, Голова Державної екологічної інспекції Андрій Мальований зазначив, що на фінансування ДЕІ у бюджеті на 2020 рік було передбачено 384,8 мільйонів гривень, із яких більше 90% витрачено на виплату заробітних плат. На 2021 рік фінансування збільшено до 443,7 мільйонів гривень.

Голова ДЕІ зазначив, що одним із ускладнень для роботи інспекції минулого року стала пандемія COVID-19 і, відповідно, мораторій на проведення планових перевірок.

Загалом було проведено понад 30 тисяч перевірок. Вдалося збільшити надходження до бюджету з 80,8 до 81,9 мільйонів гривень. Водночас, за словами Андрія Мальованого, це дуже незначна цифра, порівняно із розрахованими збитками, які у 2020 році становили 2,2 мільярдів гривень.

Під час перевірок найбільшу кількість порушень, майже третину, було зафіксовано при поводженні з відходами та небезпечними хімічними речовинами, на другому місці – викиди в атмосферне повітря, на третьому – забруднення водних ресурсів.

Так, у 2020 році було виявлено понад дві тисячі несанкціонованих сміттєзвалищ, найбільше - у Харківській та Херсонській областях.

Андрій Мальований наголосив, що стихійні сміттєзвалища - це загальноукраїнська, комплексна і системна проблема, яка потребує вирішення, в тому числі шляхом законодавчих змін.

Керівник інспекції поінформував, що у цьому році планові перевірки підприємств з найвищим ризиком для довкілля відновлено – заплановано провести понад 7 тисяч. Також триватимуть позапланові перевірки за скаргами фізичних осіб.  Окрім того, за дорученням Прем’єр-міністра України планується перевірити 61 суб’єкт, які утилізують медичні відходи, оскільки генерація таких відходів значно збільшилася у зв’язку із пандемією.

Андрій Мальований розповів про основні напрямки роботи Державної екологічної інспекції: перевірки характеристик нехарчової продукції, зокрема, якості пального в мережах АЗС; контроль захисту рослинного світу, в тому числі лісових насаджень; контроль промислового забруднення.

Окремий акцент у своїй доповіді очільник відомства зробив на розвитку цифрових технологій: створенні сервісу для електронної подачі скарг, інтерактивної мапи несанкціонованих сміттєзвалищ, «Кабінету екологічного інспектора» тощо.

Йшлося також про законодавчі зміни, які необхідно зробити для того, щоб Державна екологічна інспекція працювала ефективніше. Зокрема, керівник інспекції назвав ключовим законопроект «Про державний екологічний контроль» (№3091), який готується до повторного першого читання у комітетах Верховної Ради.

Голова Державної екологічної інспекції відповів на запитання народних депутатів і представників громадськості які стосувалися реформування відомства, вирішення екологічних проблем окремих регіонів України і Києва.

Народні депутати наголосили на важливості покращення ефективності роботи інспекції і звернули увагу на необхідність підвищення рівня прозорості діяльності територіальних органів ДЕІ.

Заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів Роман Шахматенко, даючи оцінку роботи Держекоінспекції та її голови зазначив, що ситуація є складною. «Більшість проблем, які є в роботі ДЕІ – базові і системні. Вони були закладені під час її створення і, на сьогоднішній день, без структурної, системної реформи контролю як такого, ми ніколи не отримаємо той орган, той результат який ми хотіли би бачити», - сказав він.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко зауважив: «Можливі недоліки в діяльності Державної екологічної інспекції, в першу чергу, стосуються її недостатньої інституційної спроможності. І це питання буде вирішуватись прийняттям проекту Закону «Про державний екологічний контроль» (№3091)».

За результатами обговорення Комітет вирішив взяти до відома звіт Голови Держекоінспекції, напрацювати рекомендації стосовно її діяльності та направити їх до Міністерства захисту довкілля та природних ресурсів, а також Держекоінспекції.