Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 квітня 2021, 18:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань освіти і науки рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу

 
 

На засіданні Комітету з питань освіти і науки, що відбулося 31 березня, народні депутати розглянули законопроекти про внесення змін до п. 3 розділу Х «Перехідні та прикінцеві положення» Закону України «Про повну загальну середню освіту» щодо розширення можливостей для трансформації освітньої мережі та захисту прав учасників освітнього процесу (№5138) та альтернативний до нього (№5138-1).

Представляючи законопроект, народний депутат Юлія Гришина зазначила, що питання трансформації мережі санаторних і спеціальних шкіл перебувають на постійному контролі Комітету. За її словами, це дуже важливе та складне питання для суспільства, тому потрібно приймати зважені рішення. «У минулому році ухвалили Закон, яким відстрочили трансформацію санаторних шкіл на рік. Але не всі засновники зважено підійшли до цього питання. Є місцеві громади, які успішно трансформували навчальні заклади, але є такі, де закривають спеціальні та санаторні школи», - зазначила Юлія Гришина.

За її словами, законопроект №5138 пропонує відтермінувати до 2024 року трансформацію санаторних шкіл. Але, у результаті обговорення, парламентарії дійшли висновку, що це значний термін. Альтернативним проектом Закону пропонується перенести трансформацію санаторних шкіл на рік - до липня 2022 року та передбачається зобов’язати засновників погоджувати в Міністерстві освіти і науки проекти рішень про ліквідацію та реорганізацію санаторних та спеціальних шкіл, а також навчально-реабілітаційних центрів.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект №5138-1, а законопроект №5138 направити на доопрацювання суб’єкту законодавчої ініціативи.

Також Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому проект Постанови про відзначення 100-річчя з часу заснування Кременчуцького національного університету імені Михайла Остроградського (у 2021 році), № 4666.

Кременчуцький національний університет є найстарішим технічним університетом в Україні та у Східній Європі. Прийняття Постанови сприятиме визначенню статусу Університету як провідного закладу вищої освіти України у підготовці висококваліфікованих спеціалістів, науковців, регіональної еліти, міжнародному визнанню та залученню громадських, наукових, освітніх і культурних кіл, у тому числі на міжнародному рівні, до відзначення ювілейної дати Університету.