Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 березня 2021, 14:21

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання

18 березня Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування продовжив розгляд проекту Закону «Про внесення зміни до статті

92 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання» (№ 5247).

Законопроект пов’язаний з виконанням міжнародних домовленостей з метою забезпечення можливості отримання Україною вакцин для специфічної профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Проектом пропонується звільнити виробників від відповідальності за наслідки застосування вакцин та імунобіологічних препаратів для лікування і профілактики COVID-19, що зареєстровані під зобов’язання для екстреного медичного застосування.

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький нагадав, що Комітет не закривав засідання у середу, 17 березня, для того, щоб додатково опрацювати зауваження, які прозвучали в ході обговорення законопроекту, і спільно з Міністерством охорони здоров’я напрацювати пропозиції, які мають стати запобіжником для уникнення можливих ризиків.

Пропозиції, напрацьовані Міністерством, на засіданні представив заступник Міністра охорони здоров’я Ігор Іващенко.

Під час обговорення народні депутати висловили застереження, що прийняття законопроекту не сприятиме популяризації вакцинації, а відтак утворенню колективного імунітету до коронавірусної хвороби. Також зазначалося, що кожна людина має гарантовано отримувати безкоштовну допомогу в разі виникнення ускладнень у результаті вакцинації.

Михайло Радуцький наголосив, що зараз необхідно приймати запропоновані умови, щоб країна мала можливість отримати вакцину, і Комітет має зробити для цього все від нього залежне для того, щоб вакцинувати країну.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду у першому читанні прийняти законопроект за основу і в цілому з пропозиціями Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування.

Серед пропозицій, підтриманих членами Комітету: доповнити законопроект положенням, що медичні працівники звільняються від відповідальності за можливі наслідки, якщо застосування вакцин або інших імунобіологічних препаратів здійснювалось відповідно до затвердженої інструкції, а також передбачено, що, у разі настання таких наслідків, державою забезпечується здійснення компенсаційних виплат у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів.

Також Комітет пропонує додати до проекту прикінцеві положення, вказавши: «Цей Закон набирає чинності з дня, наступного за днем його опублікування, та діє протягом чотирьох років». Окрім того, Кабінет Міністрів має у двотижневий строк з дня набрання чинності цим Законом привести нормативно-правові акти у відповідність до законопроекту, а також у місячний строк розробити і впровадити порядок здійснення компенсаційних виплат.