Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 березня 2021, 09:50

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримує прийняття за основу законопроекту щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності

Під час засідання Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, яке відбулося 17 березня у режимі відеоконференції, було розглянуто проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо соціального захисту у разі настання тимчасової непрацездатності» (№ 5187) та альтернативний до нього «Про внесення змін до окремих положень законів України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» та «Про реабілітацію у сфері охорони здоров’я» щодо забезпечення реалізації прав застрахованих осіб (№ 5187-1).

Одна із авторів основного законопроекту народний депутат Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що під час ухвалення Закону «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» було допущено помилку – з нього було вилучено норми, які дозволяли б після 30 червня 2021 року соціально застрахованим особам отримувати лікарняні виплати у разі тимчасової непрацездатності. Проектом пропонується внести зміни, якими відновити право застрахованих осіб отримувати матеріальну допомогу за страховим випадком.

Заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань сучасних медичних технологій та розвитку трансплантології Оксана Дмитрієва зауважила, що обидва законопроекти спрямовані на врегулювання технічної неточності. «Виплати лікарняних у зв’язку із захворюванням ніхто не відміняв ні цим, ні іншим законом», - наголосила вона.

Оксана Дмитрієва запропонувала підтримати законопроект №5187, що вирішує це питання, але зробити його більш комплексним, врегулювавши також деякі питання, пов’язані із виплатами, пов’язаними із реабілітацією.

Комітет ухвалив рішення запропонувати Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів підтримати законопроект №5187 рекомендувати Верховній Раді прийняти його за основу з урахуванням пропозицій Комітету з питань з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування. Законопроект №5187-1 пропонується відхилити.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення зміни до статті 92 Закону України «Про лікарські засоби» щодо державної реєстрації вакцин або інших медичних імунобіологічних препаратів під зобов’язання» (№ 5247).

Голова Комітету з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування Михайло Радуцький повідомив, що законопроект пов’язаний з міжнародними домовленостями щодо можливості отримання Україною за програмою механізму COVAX вакцин провідних виробників для специфічної профілактики коронавірусної хвороби COVID-19. Він також зауважив: «У пояснювальній записці йдеться лише про ті препарати, які постачаються за програмою механізму COVAX, але законопроектом пропонується звільнити від відповідальності за будь-які наслідки застосування усіх без виключення вакцин та імунобіологічних препаратів для лікування і профілактики COVID-19, що зареєстровані під зобов’язання для екстреного медичного застосування».

Представляючи законопроект, Міністр охорони здоров’я Максим Степанов зауважив: «Прийняття законопроекту забезпечить можливість отримання Україною за програмою механізму COVAX вакцин провідних виробників для специфічної профілактики кононавірусної хвороби, а також за прямими договорами України з виробниками». Він повідомив, що подібні зміни були внесені до законодавства багатьох країн.

Максим Степанов запропонував підтримати законопроект за основу і в цілому.

Заступник Секретаря Ради національної безпеки і оборони (РНБО) Олексій Соловйов зауважив, що всі країни змушені використовувати вакцини, які не пройшли повний цикл клінічних випробувань. За його словами, ВООЗ та міжнародний Альянс Гаві створили програму компенсації за побічні наслідки, які можуть настати внаслідок використання вакцини за програмою COVAX для країн, що отримали цю вакцину, однак програма не поширюється на інші вакцини. На думку Олексія Соловйова, необхідно визначити механізм відповідальності постачальників за якість вакцин або створити в країні механізм компенсації побічних наслідків від їх використання.

Максим Степанов зауважив, що створення фонду для таких компенсацій буде передбачено у постанові Кабінету Міністрів.

У свою чергу, голова Комітету запропонував передбачити формування компенсаторного фонду у законопроекті, що зараз розглядається.

Народні депутати під час обговорення зауважили, що законопроект нечітко сформульований і може негативно вплинути на хід вакцинації в Україні.

Члени Комітету доручили Міністерству охорони здоров’я доопрацювати законопроект і планують розглянути його під час продовження засідання Комітету у четвер, 18 березня, о 12.00.

Комітет також ухвалив рішення направити звернення до Кабінету Міністрів з проханням доручити Міністерству охорони здоров’я розробити та подати на затвердження Кабміну проект концепції державної цільової програми зі збереження репродуктивного здоров’я нації на період до 2030 року та привести чинні нормативно-правові акти у цій сфері у відповідність до Цілей сталого розвитку ООН.

Також пропонується розглянути питання щодо зняття встановленого Постановою Кабінету Міністрів мораторію на розробку і прийнятті державних цільових програм, спрямованих на вирішення проблем охорони здоров’я населення, в тому числі репродуктивного.

Ініціатор даного питання народний депутат Вікторія Вагнер зауважила, що в Україні після тривалого періоду підвищення народжуваності (у 2002-2012 роках) розпочався спад і у 2019 році народжуваність впала до найнижчого рівня за всі роки незалежності – 7,4 новонароджених на тисячу осіб населення. При цьому смертність майже вдвічі більша. «За показниками народжуваності Україна входить до п’ятірки найгірших показників світу», - підкреслила народний депутат.

Представники Міністерства охорони здоров'я також підтримали ідею створення національної програми репродуктивного здоров'я.