Новини

12 травня 2021, 16:50

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

докладніше
12 травня 2021, 16:39

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

докладніше
12 травня 2021, 14:01

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

докладніше
12 травня 2021, 13:56

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

докладніше
12 травня 2021, 13:20

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

докладніше
12 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 травня

докладніше
11 травня 2021, 20:40

Руслан Стефанчук: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування повинна формувати дієві рішення

докладніше
11 травня 2021, 16:45

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

докладніше
11 травня 2021, 16:12

Голова Верховної Ради: Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

докладніше
11 травня 2021, 15:50

Комітет з питань антикорупційної політики визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект Закону «Про території Смарагдової мережі»

докладніше
11 травня 2021, 12:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження максимального розміру заробітної плати окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації

докладніше
11 травня 2021, 10:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

докладніше
10 травня 2021, 09:00

Дмитро Разумков: Між Парламентом і місцевою владою має бути постійна та ефективна співпраця

докладніше
09 травня 2021, 10:40

Дмитро Разумков: Історію треба вчити, а не підлаштовувати під політичне сьогодення

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 березня 2021, 17:15

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект щодо застосування поліцейськими електрошокових пристроїв

 

Члени Комітету на засіданні 17 березня розглянули проект Закону про внесення змін до статті 45 Закону України «Про Національну поліцію» №4375.

Законопроект доповів заступник Голови Національної поліції України - керівник патрульної поліції Олександр Фацевич. Він зазначив, що метою прийняття законопроекту є вдосконалення правових підстав застосування поліцейськими електрошокових пристроїв контактної та контактно-дистанційної дії.

Доповідач звернув увагу на те, що статтею 45 Закону «Про Національну поліцію» встановлено що поліцейський уповноважений застосовувати електрошокові пристрої для відбиття нападу на поліцейського, іншу особу та/або об’єкт, що перебуває під охороною та для відбиття нападу тварини, що загрожує життю і здоров’ю особи чи поліцейського.

За його словами, практика застосування засвідчила, що зазначені підстави не повною мірою враховують усі можливі випадки застосування таких спеціальних засобів. Зокрема, це стосується затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти; затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі поліцейського.

На сьогодні до цієї категорії осіб відповідно до положень Закону України «Про Національну поліцію» можливо застосовувати пристрої для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії та вогнепальну зброю.

О.Фацевич зазначив, що застосування електрошокових пристроїв дозволяє ефективно припинити порушення із завданням порушнику меншої шкоди порівняно із застосуванням пристроїв для відстрілу патронів, споряджених гумовими чи аналогічними за своїми властивостями метальними снарядами несмертельної дії, або вогнепальної зброї.

Законопроектом пропонується доповнити пункт 6 частини третьої статті 45 Закону України «Про Національну поліцію» новими підпунктами, відповідно до яких електрошокові пристрої застосовуються для:

затримання особи, яка вчинила адміністративне або кримінальне правопорушення і чинить при цьому фізичну протидію поліцейському;

затримання особи, яка вчинила тяжкий або особливо тяжкий злочин і намагається втекти;

затримання особи, яка чинить збройний опір або намагається втекти з-під варти;

затримання озброєної особи, яка погрожує застосуванням зброї та інших предметів, що загрожують життю чи здоров’ю людей, у тому числі поліцейського.

Голова підкомітету Сергій Алєксєєв повідомив, що підкомітет з питань діяльності органів правопорядку розглянув це законопроект і висловив кілька зауважень, зокрема, щодо доцільності застосування поліцейськими електрошокових пристроїв до людей з серцево-судинними захворюваннями і вагітних жінок.

Сергій Алєксєєв зазначив, що підкомітет пропонує Комітету рекомендувати парламенту прийняти законопроект за основу з урахуванням зауважень і пропозицій, які він озвучив, під час підготовки проекту до другого читання.

Члени Комітету висловили свої зауваження і пропозиції, які, зокрема, стосувалися доцільності надання права поліцейським застосовувати електрошокові пристрої, зокрема, при вчиненні адміністративних правопорушень.

За результатами голосування Комітет не підтримав пропозицію підкомітету про прийняття законопроекту за основу та прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду направити законопроект №4375 на доопрацювання.