Новини

12 травня 2021, 16:50

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, а також недостовірного декларування товарів

докладніше
12 травня 2021, 16:39

Комітет з питань освіти, науки та інновацій заслухав інформацію про діяльність Національного фонду досліджень України

докладніше
12 травня 2021, 14:01

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

докладніше
12 травня 2021, 13:56

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики розглянув законопроекти щодо посилення прав дітей та про підтримку вітчизняного книговидання

докладніше
12 травня 2021, 13:20

Комітет з питань правоохоронної діяльності затвердив кандидатуру представника Верховної Ради до складу комісії з проведення конкурсу на зайняття посади Директора Бюро економічної безпеки

докладніше
12 травня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 12 травня

докладніше
11 травня 2021, 20:40

Руслан Стефанчук: Консультативна рада з питань місцевого самоврядування повинна формувати дієві рішення

докладніше
11 травня 2021, 16:45

Питання спроможності територіальних громад обговорено під час засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування (відео)

докладніше
11 травня 2021, 16:12

Голова Верховної Ради: Для завершення реформи децентралізації необхідно ухвалити зміни до Конституції

докладніше
11 травня 2021, 15:50

Комітет з питань антикорупційної політики визнав таким, що не відповідає вимогам антикорупційного законодавства, проект Закону «Про території Смарагдової мережі»

докладніше
11 травня 2021, 12:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обмеження максимального розміру заробітної плати окремих категорій осіб під час дії надзвичайної ситуації

докладніше
11 травня 2021, 10:08

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо розширення кола осіб, які можуть претендувати на вступ на державну службу

докладніше
10 травня 2021, 09:00

Дмитро Разумков: Між Парламентом і місцевою владою має бути постійна та ефективна співпраця

докладніше
09 травня 2021, 10:40

Дмитро Разумков: Історію треба вчити, а не підлаштовувати під політичне сьогодення

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
11 березня 2021, 17:20

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив нову редакцію законопроекту про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення

10 березня у форматі відеоконференції відбулося чергове засідання Комітету з питань екологічної політики та природокористування.

Комітет розглянув законопроект «Про запобігання, зменшення та контроль промислового забруднення» (№ 4167), доопрацьований підкомітетом з питань охорони і раціонального використання водних ресурсів та державного моніторингу навколишнього природного середовища для розгляду у повторному першому читанні.

Законопроектом пропонується встановити правові та організаційні засади запобігання, зменшення, контролю та усунення забруднення, що виникає в результаті промислової діяльності, для забезпечення високого рівня захисту довкілля шляхом впровадження інтегрованого дозволу.

У новій редакції законопроекту опрацьовані зауваження, коментарі та рекомендації Головного науково-експертного управління Апарату Верховної Ради України (ГНЕУ), Комітетів з питань інтеграції України до Європейського Союзу та Комітету з питань антикорупційної політики, Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК), а також громадських організацій.

Зокрема, допрацьовано визначення термінів «викид», «забруднення», «інтегрований дозвіл». Уточнено конструкції «може надавати», «значних змін», термін «громадськість». Доопрацьовано назви статей відповідно до їх змісту та зауважень ГНЕУ.

Також усунуто дискреційність повноважень дозвільного органу, доопрацьовано вимоги до моніторингу викидів та інших видів діяльності. Доповнені та уточнені статті, що регулюють можливість надання відступу, термінів подання заяви на отримання інтегрованого дозволу, статті щодо відмови, зупинення, анулювання інтегрованого дозволу.

Враховані пропозиції народних депутатів щодо обов’язковості присутності оператора установки на засіданні узгоджувальної комісії, визначено підстави анулювання інтегрованого дозволу в судовому порядку.

Внесено зміни, згідно з якими кошти за видачу (внесення змін до) інтегрованого дозволу зараховуються до спеціального, а не загального фонду Державного бюджету України.

Комітет прийняв рішення затвердити законопроект у новій редакції з урахуванням правок, проголосованих під час засідання Комітету.

За результатами розгляду законопроектів «Про внесення змін до Закону України «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту» щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій» (№ 5026), а також пов'язаного з ним законопроекту «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо соціальних пільг та соціальних гарантій для учасників бойових дій» (№ 5028), Комітетом прийнято рішення про доцільність їх повернення на доопрацювання суб'єкту права законодавчої ініціативи.

Законопроектами пропонується розширити існуючі та встановити нові пільги для учасників бойових дій, однак проект не має фінансово-економічного обґрунтування.