Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
05 березня 2021, 18:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванни Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

 
5 березня 2021 року відбулася зустріч Голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом.

Сторони обговорили питання українсько-литовського співробітництва. Міністр енергетики Литовської Республіки Дайнюс Крейвіс поінформував про візит Президента Литовської Республіки Гітанаса Наусєди до України, який має відбутися у березні ц.р. і висловив сподівання, що зазначений візит буде успішним і створить нові передумови для подальшої розбудови стратегічного партнерства між Україною та Литовською Республікою. Голова Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе подякувала литовській стороні за чітку й послідовну підтримку України в її європейських і євроатлантичних прагненнях, а також у всіх питаннях, пов’язаних з протидією триваючій російській агресії, російській пропаганді та енергетичному проекту “Nord Stream 2”.

Також під час зустрічі Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе та Міністр енергетики Дайнюс Крейвіс зосередили увагу на спільних викликах і загрозах у енергетичній сфері обох країн. Українська сторона поділяє стурбованість литовської сторони у зв’язку з намірами Республіки Білорусь розпочати комерційну експлуатацію спроектованої Росією Білоруської АЕС. Важливо продовжувати подальшу співпрацю з метою впровадження міжнародних стандартів ядерної безпеки та приділяти особливу увагу дотриманню стандартів безпеки на атомній електростанції, спроектованій Російською Федерацією у Білорусі. Сторони висловили занепокоєння з приводу поспішного запуску Островецької АЕС, яка будується без дотримання вимог міжнародних конвенцій і рекомендацій експертів. Також електроенергія з країн, де експлуатуються електростанції, які побудовані без дотримання таких вимог не повинна бути допущена на їх ринки.

Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання, що українському парламенту вистачить сили волі аби відновити дію тих норм законодавства, які унеможливлюють закупівлю електроенергії у Білорусі та країни-агресора – Росії.

Під час дискусії Міністр енергетики Литовської Республіки Дайнюс Крейвіс висловився за підтримку України з боку Литви у питанні синхронізації об’єднаної енергетичної системи України з європейською мережею системних операторів передачі електроенергії (ENTSO-E), що дозволить нашій країні від’єднатися до 2023 року від енергетичної системи Росії та Білорусі.

Поглиблення стратегічного партнерства України з Литвою також відбувається в контексті імплементації Угоди про асоціацію між Україною та ЄС. Українсько-литовське співробітництво в галузі енергетики спрямоване на підвищення рівня енергетичної безпеки, розвиток енергетичного сектора та інтеграцію енергетичних ринків України до ринків ЄС. Литовська сторона привітала законодавчу ініціативу, спрямовану на тимчасове, до кінця 2021 року, зупинення імпорту електроенергії з країн, які не є членами Енергетичного співтовариства, за винятком електроенергії, необхідної для роботи мережі або надання екстреної допомоги. У цьому зв’язку Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на неприпустимості повернення до схем постачання російського газу до України.

У зв’язку з чим Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе зазначила, що на рівні Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу опрацьовуються всі законопроекти, які зареєстровані у Верховній Раді України, у тому числі ті, що належать до сфери енергетики і підпадають під дію Додатку XXVII до Глави 1 Угоди про асоціацію. «Ми їх аналізуємо на предмет відповідності Угоді про асоціацію та праву Європейського Союзу і направляємо до Уряду з метою узгодження положень цих законопроектів з Європейською Комісією у терміни, визначені Додатком XXVII», - зазначила Голова Комітету. Також Іванна Климпуш-Цинцадзе висловила сподівання на конструктивну співпрацю у сфері енергетики з Європейською Комісією і отримання від них висновків на предмет сумісності законопроектів з відповідними положеннями acquis ЄС.

Згідно з пунктами 6 та 7 Додатку XXVII-А до Глави 1 Угоди про асоціацію «Україна зобов’язана утримуватись від введення в дію актів, поданих на проведення консультацій, зазначених у пунктах 5 та 6 Додатку XXVII-А, до того, як Європейська Комісія завершить оцінювання сумісності законопроекту з відповідними положеннями acquis ЄС та у випадку, якщо Європейська Комісія дійшла висновку, що законопроект є несумісним із зазначеними положеннями acquis ЄС».