Новини

21 квітня 2021, 20:59

Руслан Стефанчук: Загострення безпекової ситуації на Сході України вимагає скоординованих дій міжнародного співтовариства

докладніше
21 квітня 2021, 19:00

Головне завдання для влади - зробити все можливе, аби молодь залишалася в Україні, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 16:27

Голова Верховної Ради ознайомився з діяльністю Луцького ремонтного заводу “Мотор”

докладніше
21 квітня 2021, 16:21

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики відбувся круглий стіл на тему: "Законодавча підтримка бізнесу під час локдауну"

докладніше
21 квітня 2021, 14:38

Волинський ліцей імені Героїв Небесної Сотні має чим та ким пишатися, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 13:45

На засіданні Бюро Парламентської Асамблеї Організації з безпеки і співробітництва в Європі обговорена діяльність Організації в умовах пандемії, поточна політична та безпекова ситуації в регіоні ОБСЄ

докладніше
21 квітня 2021, 13:38

Дмитро Разумков відвідав “Волинське обласне територіальне медичне об’єднання захисту материнства і дитинства”

докладніше
21 квітня 2021, 11:59

Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при Парламенті має сформувати пропозиції, що допоможуть зміцнити фінансову основу регіонів, - Дмитро Разумков

докладніше
21 квітня 2021, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 квітня

докладніше
21 квітня 2021, 09:19

Голова Верховної Ради України розпочав робочу поїздку до Волинської та Хмельницької областей

докладніше
20 квітня 2021, 18:16

Найбільш значущим для країн Східного Партнерства є питання безпеки і посилення політичного діалогу - теми пленарного засідання 9-ї сесії ПА ЄВРОНЕСТ

докладніше
20 квітня 2021, 16:34

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів слухання на тему: "Публічні консультації як інструмент демократії участі. Світові практики та стандарти"

докладніше
20 квітня 2021, 14:17

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проект Закону «Про платіжні послуги»

докладніше
20 квітня 2021, 14:11

Питання безпеки є важливим як для ЄС, так і для країн регіону Східного партнерства, - Дмитро Разумков

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
26 лютого 2021, 11:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації

На засіданні Комітету з питань економічного розвитку, який відбувся у режимі відеоконференції, було розглянуто проект Закону «Про перелік об'єктів права державної власності, що не підлягають приватизації» (№ 4020) та три альтернативних до нього № 4020-1, 4020-2 і 4020-3.

Законопроектом №4020, поданим Кабінетом Міністрів, пропонується затвердити п’ять переліків об’єктів права державної власності, що не підлягають приватизації: акціонерних товариств, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, не може бути меншою ніж 50%+ одна акція; господарських товариств та об’єднань, у статутних капіталах яких частка корпоративних прав, що належать державі, становить 100%, державних комерційних та казенних підприємств; об’єктів культури та спорту; державних підприємств, що не підлягають приватизації, але можуть бути перетворені в господарські товариства; об’єктів лісового господарства.

Також законопроектом пропонується дозволити звертати стягнення на об’єкти нерухомого майна та інші основні засоби виробництва, що забезпечують ведення виробничої діяльності об’єктів права державної власності, які були включені до переліків, для погашення виплат із заробітної плати та інших передбачених проектом виплат.

Як зазначив голова Комітету з питань економічного розвитку Дмитро Наталуха, Кабінет Міністрів подав новий перелік об’єктів державної і комунальної власності, заборонених до приватизації, на заміну того, який був скасований у 2020 році. На його думку, за основу має братися саме перелік, запропонований Урядом. «Я вважаю, враховуючи резонанс цього питання, ми маємо приймати його за основу і далі продовжувати напрацьовувати повноцінну фінальну редакцію з урахуванням пропозицій колег з інших комітетів, фракцій і округів», - сказав голова Комітету.

Народні депутати під час обговорення наголошували на необхідності комплексного підходу до затвердження переліку об’єктів, заборонених до приватизації.

За результатами обговорення Комітет ухвалив рішення внести законопроекти на розгляд Верховної Ради та рекомендувати за результатами розгляду у першому читанні прийняти за основу законопроект №4020 і альтернативні відхилити.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про обчислення часу в Україні» (№ 4201) і альтернативний до нього «Про обчислення часу на території України (про застосування українського часу)» (№ 4201-1).

Законопроект №4201 визначає правові засади встановлення одиниць часу, обчислення часу та регулює відносини, що виникають при поширенні інформації про точний час і календарну дату в Україні. Проектом, зокрема, пропонується встановити, що «сезонний перехід часу на території України не здійснюється».

Альтернативний законопроект пропонує запровадити замість «київського» «український» час і скасовує перехід на літній час.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді включити законопроекти до порядку денного і за результатами розгляду у першому читанні проект №4201 прийняти за основу, а альтернативний - відхилити.

Комітет розглянув і рекомендував Верховній Раді прийняти у першому читанні за основу проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про захист прав споживачів» щодо гарантійних зобов’язань в електронному вигляді» (№ 4185), яким пропонується встановити на законодавчому рівні можливість надання експлуатаційних документів в електронному вигляді при гарантійному обслуговуванні товарів.

Народні депутати також прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді за результатами розгляду в першому читанні повернути суб’єкту права законодавчої ініціативи на доопрацювання проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про оренду державного та комунального майна» щодо розташування технічних засобів телекомунікацій» (№ 3410).

Члени Комітету погодили проведення парламентських слухань на тему: «Про засади державної політики сталого розвитку України» 28 квітня 2021 року.

Окрім того, під час засідання, яке відбулося 17 лютого, Комітет створив робочу групу з доопрацювання проекту Закону «Про внесення змін до Закону України "Про публічні закупівлі" та деяких інших законодавчих актів України щодо посилення контролю та відповідальності за порушення законодавства у сфері публічних закупівель, забезпечення належного захисту прав учасників публічних закупівель» (№ 4394.)