Новини

08 березня 2021, 07:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Міжнародним жіночим днем!

докладніше
05 березня 2021, 18:40

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

докладніше
05 березня 2021, 14:19

З 2 по 5 березня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
05 березня 2021, 14:13

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

докладніше
05 березня 2021, 13:10

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва затвердив пріоритети міжпарламентської співпраці Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
05 березня 2021, 13:07

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 березня 2021, 13:00

Прийнято за основу проект Закону "Про публічні консультації"

докладніше
05 березня 2021, 12:51

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу)"

докладніше
05 березня 2021, 12:36

Прийнято за основу проект Закону "Про мультимодальні перевезення"

докладніше
05 березня 2021, 11:53

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
05 березня 2021, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 березня

докладніше
05 березня 2021, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 5 березня

докладніше
04 березня 2021, 17:33

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьований текст законопроекту щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування

докладніше
04 березня 2021, 16:30

Результати розгляду законопроектів щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 лютого 2021, 14:54

 Автобаза 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримує прийняття за основу законопроекту про відновлення належних соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи

Комітет з питань екологічної політики та природокористування провів засідання у режимі відеоконференції, на якому розглянув і надав свої висновки щодо законопроектів із підготовки яких не є головним.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо відновлення належних соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, на виконання рішення Конституційного Суду України» (№ 1117, доопрацьований).

Проектом пропонується відновити норми Закону "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" до редакції до внесення змін Законом № 76-VIII, а також у Законі "Про правовий режим території, що зазнала радіоактивного забруднення внаслідок Чорнобильської катастрофи" відновити поняття зони посиленого радіоекологічного контролю.

Члени Комітету відзначили, що проектом вносяться зміни до меж зон радіоактивно забруднених територій, відтак є необхідність отримання до законопроекту науково-експертного висновку Національної комісії з радіаційного захисту населення України.

Окрім того, прозвучало зауваження, що відновлення соціальних гарантій громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, у повному обсязі потребує значних коштів, отже, для ухвалення законопроекту необхідний висновок Комітету з питань бюджету.

Прийнято рішення підтримати прийняття законопроекту за основу за умови врахування зауважень Комітету.

Комітет розглянув проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України» (№ 4622), спрямований на усунення неточностей та неузгодженостей у законодавстві, пов’язаних із запровадженням Національної поліції України. Зокрема, у пропонується у природоохоронному та іншому законодавстві замінити слово «міліція» на «поліція».

Комітет рекомендував головному Комітету підтримати прийняття законопроекту за основу.

Члени Комітету розглянули проект Закону «Про внесення змін до статті 89 Бюджетного кодексу України (№ 4692), направлений на врегулювання можливості фінансування центрів культурних послуг за рахунок коштів бюджетів сільських, селищних, міських територіальних громад, а також узгодження статті 89 Бюджетного кодексу із нормами законодавства про культуру, про освіту, про тваринний світ. Проектом, зокрема, пропонується окремо прописати фінансування зоопарків комунальної власності.

Комітет прийняв рішення направити Комітету з питань бюджету висновок про підтримку законопроекту в першому читанні за основу.

Також народні депутати рекомендували головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти за основу проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо удосконалення пенсійного законодавства» (№ 4668), яким пропонується визначити дату щорічної індексації пенсій – 1 березня.

Комітет розглянув проект Закону «Про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України» (№ 4664), яким пропонується законодавчо визначити основні засади адміністративно-територіального устрою України, порядку утворення, ліквідації, встановлення і зміни меж адміністративно-територіальних одиниць.

Під час обговорення зазначалось, що законопроектом уточнюється перелік документів, на які не поширюється дія Закону «Про стратегічне екологічне оцінювання». На думку членів Комітету, вносити пропоновані зміни в цей Закон немає сенсу.

Прийнято рішення рекомендувати головному Комітету підтримати прийняття законопроекту за основу за умови виключення під час підготовки до другого читання частини, яка стосується внесення змін до Закону «Про стратегічне екологічне оцінювання».

Розглянувши проекти законів «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства» (№ 4403) і «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо здійснення державного контролю (нагляду) у сфері житлово-комунального господарства» (№ 4404), Комітет відзначив важливість пропонованих законопроектів і підтримав прийняття за основу за умови внесення їх на розгляд Верховної Ради після прийняття в цілому проекту Закону «Про управління відходами» (№ 2207-1-д) і узгодження з ним.

Комітет розглянув проекти законів «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо перегляду ставок окремих податків» (№ 4346) і «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо запровадження державного фонду декарбонізації» (№ 4347), якими передбачається збільшення ставки екологічного податку на викиди двоокису вуглецю з 10 до 30 грн за тонну. Половину отриманих коштів пропонується направляти до загального фонду державного бюджету із подальшим використанням на заходи із захисту довкілля, ще 50% – до фонду декарбонізації, який забезпечить фінансування енергоефективних заходів.

Комітет висловився на підтримку ідеї, закладеної у законопроектах, однак, виходячи з необхідності системного підходу до фінансування екологічних заходів, підтримав рішення про направлення пропозиції головному Комітету про направлення їх на доопрацювання.

Також, на засіданні було розглянуто лист народного депутата Олександра Фельдмана щодо звернення трудового колективу Чорнобильського радіаційно-екологічного біосферного заповідника про відносини з Державним агентством України з управління зоною відчуження (ДАЗВ).

За результатами розгляду дано доручення голові підкомітету з питань подолання наслідків Чорнобильської катастрофи Ігорю Кривошеєву провести зустрічі із представниками заінтересованих сторін і проінформувати Комітет про результати та шляхи врегулювання взаємовідносин.

Комітет затвердив склад робочої групи «Про запобігання і відшкодування екологічної шкоди», дозволивши голові робочої групи Олені Криворучкіній, у разі необхідності, вносити зміни до її складу.