Новини

08 березня 2021, 09:00

Віртуальна експозиція «Жінки в історії українського парламентаризму» до Міжнародного жіночого дня

докладніше
08 березня 2021, 07:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Міжнародним жіночим днем!

докладніше
05 березня 2021, 18:40

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

докладніше
05 березня 2021, 14:19

З 2 по 5 березня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
05 березня 2021, 14:13

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

докладніше
05 березня 2021, 13:10

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва затвердив пріоритети міжпарламентської співпраці Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
05 березня 2021, 13:07

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 березня 2021, 13:00

Прийнято за основу проект Закону "Про публічні консультації"

докладніше
05 березня 2021, 12:51

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу)"

докладніше
05 березня 2021, 12:36

Прийнято за основу проект Закону "Про мультимодальні перевезення"

докладніше
05 березня 2021, 11:53

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
05 березня 2021, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 березня

докладніше
05 березня 2021, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 5 березня

докладніше
04 березня 2021, 17:33

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьований текст законопроекту щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 січня 2021, 15:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому нову редакцію Закону «Про фінансовий лізинг» і два законопроекти про інвестиційні проекти зі значними інвестиціями

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики на своєму засіданні у четвер, 21 січня, розглянув проект Закону «Про фінансовий лізинг» (№ 1111), яким пропонується прийняти даний Закон у новій редакції.

Крім того, законопроектом передбачається внесення змін до Кримінального, Господарського, Цивільного кодексів, Кодексу України з процедури банкрутства, до Закону України «Про дорожній рух» та Декрету Кабінету Міністрів України «Про державне мито».

Зокрема, пропонується: встановити єдиний порядок регулювання відносин, пов’язаних з фінансовим лізингом та окремих його видів і форм; визначити чіткі вимоги до форми договору фінансового лізингу та істотні умови договору фінансового лізингу; розширити поняття «лізингодавець»; встановити захист прав лізингоодержувачів нарівні із захистом, встановленим законодавством щодо захисту прав власника стосовно володіння та користуванням майном; захистити права лізингоодержувача – фізичної особи та врегулювати особливості таких договірних відносин; передбачити порядок та умови переходу предмета лізингу у власність лізингоодержувача.

До порівняльної таблиці включено 528 правок. Пропонується врахувати 410 правок, із яких повністю – 192, а решту - частково, редакційно або по суті. 117 правок пропонується відхилити. 45 правок внесено до законопроекту від Комітету.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні і в цілому із техніко-юридичним доопрацюванням.

Народні депутати розглянули у другому читанні проект Закону «Про внесення змін до розділу ХХ "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо особливостей оподаткування суб'єктів господарювання, які реалізують інвестиційні проекти зі значними інвестиціями» (№ 3761).

Законопроектом пропонується надати тимчасово, до 1 січня 2035 року, податкові пільги для інвестора зі значними інвестиціями, який є стороною спеціального інвестиційного договору, укладеного відповідно до Закону України «Про державну підтримку інвестиційних проектів зі значними інвестиціями».

Під час обговорення зазначалось, що до законопроекту також включено положення проекту Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо окремих питань діяльності Міністерства внутрішніх справ України та Національної поліції України» № 4544, якими пропонується внести зміни до Податкового кодексу України з метою приведення його у відповідність до Законів «Про Національну поліцію» і «Про дорожній рух».

Комітет розглянув поправки, подані до законопроекту під час підготовки до другого читання.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства фінансів і Міністерства внутрішніх справ.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект №3761 у другому читанні і в цілому, в редакції запропонованій у порівняльній таблиці з урахуванням поправок Комітету.

Також у другому читанні Комітетом був розглянутий проект Закону «Про внесення зміни до розділу XXІ "Прикінцеві та перехідні положення" Митного кодексу України» (№3762).

Законопроектом пропонується встановити, що до 1 січня 2035 року звільняється від оподаткування ввізним митом устаткування (обладнання), що ввозиться на територію України під час реалізації інвестиційного проекту зі значними інвестиціями. Перелік та обсяги таких товарів із визначенням їх кодів згідно з УКТ ЗЕД затверджуються Кабінетом Міністрів України разом із укладенням спеціального інвестиційного договору.

Члени Комітету розглянули 28 поправок, запропонованих народними депутатами під час підготовки до другого читання, і частину з них врахували.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти проект Закону у другому читанні та в цілому з техніко-юридичним доопрацюванням.