Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
28 грудня 2020, 10:42

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав два законопроекти, направлені на захист зелених насаджень у містах та інших населених пунктах

На засіданні Комітету з питань екологічної політики та природокористування було розглянуто проект Закону «Про зелені насадження міст та інших населених пунктів» (№ 4250), направлений на визначення правових основ утримання, охорони та відновлення зелених насаджень міст та інших населених пунктів.

Законопроектом, зокрема, передбачено, що захисту підлягають всі зелені зони та насадження, які знаходяться на території міст та інших населених пунктів незалежно від форм власності на земельні ділянки, на яких ці насадження розташовані. Встановлюються екологічні вимоги щодо режиму використання зелених зон та інших озеленених територій, а також норми озеленених територій для міст та населених пунктів, визначаються права та обов'язки громадян та юридичних осіб при виконанні вимог щодо захисту зелених насаджень.

Так, згідно із законопроектом, площа озеленених територій загального користування для міст повинна становити не менше 25 кв. м на одну людину, а в сільських поселеннях – не менше 20 кв. м. Рівень озеленення території житлової забудови повинен бути не менше 40%, промислових підприємств – не менше 30%, ділянок шкіл і дитячих дошкільних закладів – не менше 80%, лікарень – не менше 60%. 

Члени Комітету ухвалили рішення рекомендувати Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування, визначеному головним з опрацювання законопроекту, внести на розгляд Верховної Ради пропозицію прийняти законопроект за основу з урахуванням пропозицій Комітету.

Також Комітет рекомендує Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування внести до Верховної Ради пропозицію про прийняття у першому читанні за основу проекту Закону «Про мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об'єктах благоустрою населених пунктів» (№ 4111).

Законопроектом пропонується запровадити мораторій на видалення зелених насаджень на окремих об’єктах благоустрою в населених пунктах України строком на 5 років. До таких об’єктів належать сквери, парки, лісопарки, рекреаційні зони, ліси, урочища зі стрімкими схилами, зелені насадження прибудинкових територій та території охоронних зон навколо об’єктів природно-заповідного фонду та культурної спадщини, берегозахисні ділянки та водоохоронні зони, острови річок, які знаходяться в межах населених пунктів.

Контролюючі функції з даного питання пропонується надати як центральним органам виконавчої влади, так і громадськості в особі громадських інспекторів з охорони довкілля.

Окрім того, народні депутати розглянули проект Закону «Про внесення змін до Закону України «Про природно-заповідний фонд України» (щодо полювання в межах господарської зони національного природного парку) (№4422), яким пропонується дозволити полювання в господарській зоні національного природного парку.

Комітет ухвалив рішення рекомендувати Верховній Раді проект Закону за результатами розгляду у першому читанні відхилити.