Новини

08 березня 2021, 09:00

Віртуальна експозиція «Жінки в історії українського парламентаризму» до Міжнародного жіночого дня

докладніше
08 березня 2021, 07:00

Вітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Міжнародним жіночим днем!

докладніше
05 березня 2021, 18:40

Відбулася зустріч Голови Комітету з питань інтеграції України до Європейського Союзу Іванна Климпуш-Цинцадзе з Міністром енергетики Литовської Республіки Дайнюсом Крейвісом

докладніше
05 березня 2021, 14:19

З 2 по 5 березня Верховна Рада України прийняла 10 Законів України

докладніше
05 березня 2021, 14:13

Сексистській поведінці не місце в Парламенті, - Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк

докладніше
05 березня 2021, 13:10

Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва затвердив пріоритети міжпарламентської співпраці Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
05 березня 2021, 13:07

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
05 березня 2021, 13:00

Прийнято за основу проект Закону "Про публічні консультації"

докладніше
05 березня 2021, 12:51

Прийнято Закон "Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення комерційного обліку природного газу" (щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу)"

докладніше
05 березня 2021, 12:36

Прийнято за основу проект Закону "Про мультимодальні перевезення"

докладніше
05 березня 2021, 11:53

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до частини 5 статті 45 Закону України "Про запобігання корупції" щодо усунення невизначеності обов'язків членів органів адвокатського самоврядування стосовно заповнення та подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
05 березня 2021, 09:45

Огляд головних тем «Голосу України» від 5 березня

докладніше
05 березня 2021, 09:07

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 5 березня

докладніше
04 березня 2021, 17:33

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив доопрацьований текст законопроекту щодо підтримки розвитку вітчизняних галузей надрокористування

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 листопада 2020, 10:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроєкт щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій (відео)

Комітет з питань екологічної політики та природокористування на своєму засіданні 26 листопада, яке проходило в режимі відеоконференції, розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту лісів, запобігання пожежам на землях лісового та водного фонду, торфовищах та на землях інших категорій» (№ 3526).

Проектом Закону передбачається внесення змін до Водного кодексу, Кодексу цивільного захисту, Земельного кодексу, Кодексу України про адміністративні правопорушення, законів України: «Про рослинний світ», «Про тваринний світ», «Про охорону земель», «Про оренду землі». У цих змінах, зокрема:  забороняється знищення або пошкодження рослинності, випалювання сухої рослинності або її залишків на землях водного фонду, у тому числі у прибережних захисних смугах та на островах; до повноважень Ради Міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування додається забезпечення попередження та гасіння пожеж на територіях та об’єктах; посилюється адміністративна відповідальність за правопорушення у цій сфері тощо.

Профільний підкомітет вніс пропозицію відхилити правки до законопроєкту (з 65 по 130), які стосуються внесення змін до кодексів, оскільки вони мають вноситись окремими законопроєктами.

Також узгоджено позицію, якою пропонується ввести неповну заборону на знищення або випалювання сухої рослинності або їх залишків, а такі роботи можуть проводитись у випадках, визначених профільним міністерством.

Під час засідання також було вирішено напрацювати законопроєкт, яким передбачається внести необхідні зміни, що стосуються запобігання лісовим пожежам, до Закону «Про землеустрій».

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроект у другому читанні та в цілому.

Члени Комітету розглянули законопроєкт «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо імплементації положень деяких міжнародних угод та директив ЄС у сфері охорони тваринного та рослинного світу)» (№ 2351), спрямований на захист тварин від жорстокого поводження.

Законопроєктом пропонується внести зміни у Закони України: «Про захист тварин від жорстокого поводження», «Про тваринний світ», «Про Національну поліцію», «Про Червону книгу України», «Про місцеве самоврядування в Україні», Кримінальний кодекс, Кримінальний  процесуальний кодекс, Лісовий кодекс, Кодекс України про адміністративні правопорушення.

Голова Комітету з питань екологічної політики та природокористування Олег Бондаренко поінформував, що до даного законопроєкту надійшли додаткові зауваження. Зокрема, Комітет з питань правоохоронної діяльності наполягає на необхідності розділення даного проєкту на дві частини: основну, якою вносяться зміни до ряду законів, і ту, що стосується внесення змін до кодексів.

Комітет прийняв рішення рекомендувати Верховній Раді направити законопроєкт на доопрацювання з наступним поданням на повторне друге читання.

За пропозицією народного депутата Лесі Василенко, Комітет вирішив провести 22 грудня 2020 р. комітетські слухання на тему: «Участь України у європейському зеленому курсі» та 11 січня 2020 р. комітетські слухання на тему: «Реалізація заходів з екологізації великих спалювальних установок та скорочення викидів забруднюючих речовин - шлях до чистого повітря в Україні».