Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
19 листопада 2020, 14:00

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань інтеграції України з Європейським Союзом спільно з міністерствами обговорили стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС

 

18 листопада відбулося засідання Комітету з питань інтеграції України з Європейським Союзом.  

Участь у засіданні взяли Віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ольга Стефанішина та заступники міністрів з питань європейської інтеграції.

Під час спільного засідання обговорили стан виконання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС, основні досягнення за 2019-2020 роки, економічну та секторальну співпрацю в рамках Угоди, а також актуальні проблеми й пріоритети в спільній роботі парламенту та уряду.

Віцепрем’єр Ольга Стефанішина зазначила, що у 2020-му році Україна виконала Угоду про асоціацію з ЄС майже на 30%. За її словами, значна частина системних зобов’язань щодо наближення законодавства України до вимог ЄС вже виконана, зокрема, з питань митного регулювання. Віцепрем’єр висловила сподівання щодо ухвалення Верховною Радою низки важливих рамкових законопроєктів, які допоможуть Україні суттєво просунутися вперед у процесі євроінтеграції. Це, зокрема, законопроєкти про внутрішній водний транспорт, про управління відходами, про контроль промислового забруднення, про благополуччя тварин.

Також Ольга Стефанішина повідомила, що Україна отримала підтвердження від ЄС можливості перегляду ефективності Угоди про асоціацію. Протягом першого півріччя 2021 року сторони мають провести індивідуальний аналіз стану виконання Угоди, після чого буде представлено інструменти її перегляду. Такий механізм, за її словами, досі не застосовувався Європейським Союзом до третіх країн.

Голова Комітету Іванна Климпуш-Цинцадзе наголосила на важливості налагодження ефективного механізму консультацій із Європейською Комісією щодо законодавчих ініціатив у сфері енергетики. За умовами Додатку XXVII до Угоди, Україна зобов’язана надсилати всі законопроєкти у сфері енергетики до Європейської Комісії. Остання надає висновок щодо їхньої сумісності з правом ЄС. За словами голови Комітету, досі не створено і не відпрацьовано такий механізм взаємодії між Офісом віцепрем’єра, профільним міністерством та Європейською Комісією.

Іванна Климпуш-Цинцадзе також висловила стурбованість ситуацією з наданням Україні дозволів на вантажні перевезення з боку наших західних країн-сусідів, закликала Міністерство інфраструктури підготувати пропозиції щодо діалогу з ЄС задля врегулювання цього питання та висловила готовність розглянути це питання через механізм Парламентського Комітету Асоціації. За її словами, це дало б змогу долучити до діалогу Європейський Парламент.

Голова Комітету також виступила з ініціативою вже на наступному засіданні розглянути ті законопроєкти, які учасники назвали першочерговими для ухвалення Верховною Радою. Комітет розгляне їх на відповідність праву ЄС і надасть свої висновки вже на найближчому засіданні.

Одне з наступних засідань Комітету також буде присвячене стану виконання Угоди у сфері санітарних і фіто-санітарних заходів.