Новини

27 липня 2021, 14:45

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів за період роботи п’ятої сесії підготував та прийняв рішення по 117 проектах законів і постанов

докладніше
27 липня 2021, 10:30

Комітет з питань економічного розвитку за період п’ятої сесії подав на розгляд Верховної Ради 63 законопроекти

докладніше
27 липня 2021, 09:56

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 липня

докладніше
26 липня 2021, 17:40

Протягом п’ятої сесії Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів 18 засідань, на яких розглянуто 124 питання

докладніше
26 липня 2021, 12:08

Руслан Стефанчук: Антиолігархічна реформа в Україні впроваджуватиметься за трьома напрямами

докладніше
26 липня 2021, 11:30

Голова Верховної Ради підписав закони щодо стимулювання розвитку електричного транспорту в Україні

докладніше
26 липня 2021, 11:07

За поданням Комітету з питань фінансів, податкової та митної політики протягом п’ятої сесії прийнято 26 законів в цілому

докладніше
26 липня 2021, 08:00

Голова Верховної Ради України перебуватиме із триденною робочою поїздкою у Миколаївській та Одеській областях

докладніше
25 липня 2021, 10:41

Визначати перелік олігархів має незалежна комісія, - Голова Парламенту

докладніше
23 липня 2021, 18:43

Олена Кондратюк: інтерни-випускники Програми стажування у Верховній Раді мають стати добрими промоутерами парламентаризму

докладніше
23 липня 2021, 16:20

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо тимчасового спрощення митного оформлення транспортних засобів, ввезених на митну територію України

докладніше
23 липня 2021, 14:52

У Верховній Раді відбулася церемонія закриття Програми стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2021 році

докладніше
23 липня 2021, 12:23

У Комітеті з питань економічного розвитку обговорили стан розвитку суднобудівної галузі

докладніше
23 липня 2021, 10:53

Голова Верховної Ради України підписав Закон про особливості формування мережі ліцеїв

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 жовтня 2020, 09:55

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

 

На засіданні Секторальної робочої групи «Децентралізація та регіональний розвиток», яке відбулося 19 жовтня, члени Комітету спільно із представниками Міністерства розвитку громад та територій та міжнародними партнерами обговорили основні шляхи успішного завершення реформи децентралізації.

Голова Комітету Андрій Клочко відзначив, що вже 25 жовтня можна буде побачити черговий важливий результат реформи: проведення місцевих виборів та формування органів місцевого самоврядування на новій територіальній основі. Ці новосформовані органи місцевого самоврядування, завдяки реформі децентралізації, в близькій перспективі отримають суттєво посилені повноваження та додаткові фінансові ресурси, що дозволить зробити ще один крок на шляху до повноцінної імплементації положень Європейської хартії місцевого самоврядування.

Голова підкомітету з питань місцевого самоврядування та органів самоорганізації населення Дмитро Гурін нагадав, що протягом цього року в регіонах проходили публічні консультації з напрацювання змін до Конституції в частині децентралізації. На основі цих консультацій Конституційна комісія підготує текст змін, який буде публічно презентований органам місцевого самоврядування. Після цього має відбутися парламентський діалог, щоб знайти консенсус у Верховній Раді України з усіх спірних питань ще до моменту реєстрації відповідного законопроекту у парламенті.

Голова підкомітету з питань адміністративно-територіального устрою Віталій Безгін звернув увагу на те, що Комітет спільно з Міністерством розвитку громад та територій почали працювати над моніторингом спроможності громад, який дозволить відстежувати, як громади працюють в нових умовах і якої допомоги від держави потребують.

Міністр розвитку громад та територій Олексій Чернишов зазначив, що успішне завершення реформи децентралізації в 2021 році можливе лише завдяки плідній співпраці між Урядом, Парламентом, представниками місцевого самоврядування та міжнародними партнерами.

Зі слів Заступника Міністра розвитку громад та територій В’ячеслав Негоди одним із першочергових завдань є якомога швидше прийняття законопроекту про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впорядкування окремих питань організації та діяльності органів місцевого самоврядування та районних державних адміністрацій №3651-д, який забезпечить безперервність реалізації завдань і повноважень державної та місцевої влади у нових громадах і районах. Також В’ячеслав Негода зазначив, що на наступний рік Міністерство передбачає два сценарії розвитку реформи місцевого самоврядування і територіальної організації влади: зі змінами до Конституції і без них.

Представники міжнародних спільнот відзначили позитивні зміни, які були досягнуті завдяки реформі децентралізації та запевнили у своїй готовності і надалі підтримувати всі процеси формування ефективного місцевого самоврядування та територіальної організації влади в Україні.