Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
21 жовтня 2020, 17:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів круглий стіл з нагоди 20-ї річниці прийняття резолюції РБ ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» (відео)

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин 21 жовтня у форматі відеоконференції провів круглий стіл з нагоди 20-ї річниці прийняття резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека».

Відкриваючи засідання, заступник голови Комітету, голова підкомітету з питань гендерної рівності і недискримінації Комітету з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин Неллі Яковлєва висловила переконання, що для України резолюція Ради Безпеки ООН 1325 має бути практично-прикладним документом, а не просто ціннісною настановою міжнародного співтовариства, оскільки в країні триває міжнародний збройний конфлікт.

Вона також відзначила, що Україна стала першою державою, яка прийняла Національний план дій у період збройного конфлікту. Він був прийнятий у лютому 2016 року і його дія завершується у 2020 році.

Неллі Яковлєва зауважила, що зараз стоїть завдання сформувати новий план дій. «Верховна Рада не є виконавцем Резолюції 1325, але я глибоко переконана в тому, що ми як народні депутати маємо стояти на тих позиціях, щоб ціннісно і на законодавчому рівні відповідати тим ініціативам, які закладені в Резолюції 1325», - підкреслила вона.

«Спільне завдання, яке стоїть перед нами усіма, де б ми не працювали, - це підвищення залучення жінок до миротворчих процесів на міжнародному, національному і регіональному рівнях», - наголосила народна депутатка, додавши, що це важливо для наближення завершення міжнародного збройного конфлікту і закладення основ постконфліктного миробудівництва.

Учасники круглого столу обговорили міжнародний досвід впровадження резолюції, підбили підсумки реалізації Національного плану дій з виконання резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» на період до 2020 року, визначили основні напрямки розробки нового Національного плану дій, а також залучення жінок до процесів миротворення.

У заході взяли участь Уповноважений Верховної Ради України з прав людини Людмила Денісова, Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова, заступниця Міністра соціальної політики України з питань європейської інтеграції Ольга Ревук, заступниця Міністра внутрішніх справ України Катерина Павліченко, заступниця голови Луганської облдержадміністрації Катерина Безгинська, Надзвичайний і Повноважний Посол Швеції Тобіас Тиберг, Надзвичайний і Повноважний Посол Норвегії Ерік Сведал, керівниця Офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова, Голова Моніторингової місії ООН з прав людини в Україні Матільда Богнер, старша радниця з гендерних питань, керівниця гендерного підрозділу Спеціальної Моніторингової місії ОБСЄ в Україні Санне Тілеманс, представники центральних органів виконавчої влади, навчальних закладів, міжнародних та громадських організацій.

Зокрема, Людмила Денісова окреслила проблеми у сфері захисту осіб, які постраждали внаслідок військового конфлікту на сході України, відзначивши, що найбільшою мірою вони стосуються жінок.

На її думку: «Наступний Національний план дій з виконання резолюції 1325 має передбачити: дієвий механізм забезпечення повної та рівноправної участі жінок і чоловіків у прийнятті рішень на всіх етапах миробудування, включаючи участь у мирних переговорах, реінтеграції та примиренні; запобігання конфліктам; попередження насильства за ознакою статі; попередження усіх форм експлуатації; підтримку мирних ініціатив; захист прав і врахування потреб постраждалих в умовах конфліктів і після їх завершення, зокрема, від різних форм насильства і переслідування; допомогу та відновлення, врахування особливих потреб жінок та дівчат, у тому числі, уразливих категорій в економічному відновленні та перехідному правосудді конфліктних та постконфліктних ситуацій». Також Уповноважений з прав людини наголосила на необхідності належного кадрового і фінансового забезпечення виконання програми.

Перша заступниця Міністра закордонних справ України Еміне Джапарова відзначила, що серед пріоритетних питань, у контексті імплементації Резолюції 1325 залишаються такі завдання: забезпечення значної участі жінок у мирних процесах, посилення захисту жіночих правозахисників і організацій, забезпечення участі жінок у прийнятті економічних рішень у постконфліктних ситуаціях, збільшення кількості жінок в операціях з підтримання миру та національних служб безпеки, фінансування порядку денного «Жінки, мир, безпека» та інвестування у жінок, які будують мир.

Посоли Швеції Тобіас Тиберг і Норвегії Ерік Сведал поінформували про досвід реалізації резолюції Ради Безпеки ООН 1325 і наголосили на важливості належного фінансування Національного плану реалізації резолюції, а також важливості більшого залучення жінок до переговорного процесу під час мирного врегулювання, та закликали відстоювати їх права.

На важливості залучення жінок до встановлення стійкого миру, зокрема, в якості медіаторів, зупинилася і Голова офісу ООН Жінки в Україні Еріка Квапілова. «Їх включення в запобігання конфліктів та встановлення миру дає суттєві результати», - сказала представниця ООН.

На її думку, новий національний план дій «Жінки, мир, безпека» може слугувати важливим знаряддям для прискорення повноцінної участі жінок у створенні стійкого миру та безпеки в країні, а також зробити кращою інклюзію в Україні.

Учасники засідання ознайомились із міжнародним досвідом виконання резолюції 1325, а також інформацією міжнародних організацій щодо її реалізації на територіях України, охоплених збройним конфліктом.

Заступниця Міністра соціальної політики України з питань євроінтеграції Ольга Ревук поінформувала про хід та підсумки реалізації Національного плану дій з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека» та роботу із розробки нового національного плану до 2025 року, яка проводиться у співпраці з усіма органами центральної виконавчої влади та громадськістю.

«Урядом України на початку 2016 року був прийнятий Національний план з виконання Резолюції Ради Безпеки ООН. Тим самим на державному рівні було визнано необхідність активної участі жінок у подоланні, попередженні конфліктів і миробудівництві загалом», - підкреслила Ольга Ревук.

«Відмінність другого Національного плану, який зараз розробляється Міністерством, від попереднього, полягає в його орієнтованості на результат», - підкреслила заступниця Міністра, зазначивши, що оцінювання його ефективності буде здійснюватись на основі кількох показників, відповідно до стратегічних і оперативних цілей.

Основним інтегрованим показником, який буде свідчити про успішність даного документа в Україні в цілому – буде місце країни в індексі ООН «Становище жінок, миру і безпеки». «На сьогодні Україна посідає 105 місце серед 165 країн світу за цим показником», - сказала Ольга Ревук.

Вона також повідомила, що у другому Національному плані буде значно розширене коло його виконавців.

Окремо були представлені підсумки реалізації Національного плану дій у Міністерстві внутрішніх справ, Державній прикордонній службі України та у навчальних закладах сектору безпеки і оборони на прикладі Національної академії Державної прикордонної служби України ім. Богдана Хмельницького

Представники Луганської та Донецької обласних державних адміністрацій розповіли про виконання Національного плану дій і відзначили особливу важливість і актуальність засад Резолюції 1325 для областей, де триває військовий конфлікт.

Учасники круглого столу наголосили на важливості подальшого виконання вимог резолюції Ради Безпеки ООН 1325 «Жінки, мир, безпека», як ключового документа у сфері дотримання прав жінок в умовах конфліктів та залучення їх до миротворчого процесу.