Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
20 жовтня 2020, 13:18

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Представники Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики взяли участь в онлайн-дискусії «Потужний та фінансово-стабільний Суспільний мовник – невіддільна частина демократичного суспільства»

 
За участі народних депутатів членів Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микити Потураєва, Ірини Констанкевич, Євгенії Кравчук, Миколи Княжицького проведено обговорення планів та досягнень Суспільного мовника у 2020 році, важливості забезпечення його фінансування у 2021 році на рівні, визначеному Законом України «Про Суспільне телебачення та радіомовлення України».

«Створення та існування суспільного мовника є одним із наріжних каменів подальшої реалізації Угоди про асоціацію України з Європейським Союзом. Ситуація непроста, тому я бачу метою цього обговорення не лише констатувати наше спільне занепокоєння тим, що відбувається, а і чітко висловити свою позицію щодо можливих механізмів, які б дозволили забезпечити незворотність рішень щодо стабільного фінансування мовника», - сказав на початку дискусії голова Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Микита Потураєв.

Голова Наглядової ради ПАТ «НСТУ» Світлана Остапа подякувала приступнім за те, що вкотре допомагають відстояти реформу Суспільного. Вона зауважила, що з моменту створення мовника він жодного разу не отримав повного фінансування.

Заступник Міністра культури та інформаційної політики Тарас Шевченко також акцентував увагу на питанні фінансування ПАТ «НСТУ». «Позиція Міністерства незмінна – стабільне функціонування незалежного суспільного мовника є надзвичайно важливим як на центральному рівні, так і на рівні регіонів. Держава зі свого боку має забезпечити належне фінансування НСТУ, і Міністерство підготувало відповідні пропозиції до проєкту Закону про Державний бюджет на 2021 рік», — сказав він.

«Ми дійсно вітаємо успіхи суспільного мовника. Це, зокрема, створення якісного контенту, новин, які відповідають критеріям об’єктивності, створення і функціювання онлайн-платформи. Вітаємо ту працю, яку здійснює мовник у часи пандемії. Хотіла б відзначити роботу Суспільного для забезпечення голосу національних меншин», — сказала заступниця голови Офісу Ради Європи в Україні Олена Литвиненко.

Ірина Констанкевич, очільниця робочої групи з питань функціонування регіонального інформаційного мовлення ПАТ «НСТУ» у контексті інформаційної безпеки України, додала, що в умовах збройного конфлікту на території нашої держави важливо, аби суспільне мовлення відповідало усім наявним запитам українців, європейським нормам та стандартам. Народна депутатка наголосила, що, на жаль, доступ до суспільного має не все населення України. Загалом це приблизно 60 %, тому говорити про зменшення фінансування недоречно. «Його навпаки потрібно збільшувати», — зазначила Ірина Констанкевич.

Народний депутат Микола Княжицький розповів, що Суспільне в Україні є джерелом, яке не залежить від фінансово-промислових груп. «Ми і наша фракція будемо робити все, щоб Суспільне якісно фінансувалося і не було залежним від втручання будь-яких державних органів», — сказав Микола Княжицький.

Заступниця голови Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики Євгенія Кравчук зауважила, що для державного проєкту із медіаграмотності Суспільне матиме важливу просвітницьку роль. На розгляді Верховної Ради перебуває законопроєкт щодо підвищення ефективності роботи Національної суспільної телерадіокомпанії України. «По-перше, він співвідносить Закон "Про НСТУ" із Законом "Про акціонерні товариства" у частині функціонування Наглядової ради НСТУ. Ми дійсно хочемо, щоб Наглядова рада була функціональним інструментом, позбавленим політичного впливу. Також цей закон відкриє можливість повноцінного фінансування НСТУ незалежних студій, які б виробляли контент», - зауважила Євгенія Кравчук. До того ж, за словами народної депутатки, законопроєкт дає змогу розширити технологічну інфраструктуру НСТУ через надання права Суспільному мовнику витрачати кошти держпідтримки для поширення інформації у мережі Інтернет, зокрема онлайн.

Голова правління ПАТ «НСТУ» Зураб Аласанія представив оперативний звіт за 2020 рік та плани Суспільного на 2021 рік.

У дискусії взяли участь представники шести міжнародних організацій та посольств, а саме — Європейського Союзу, Швеції, Німеччини, США, Великої Британії, Офісу Ради Європи, колишній віцепрезидент Європейської мовної спілки Борис Бергант, консультант Ради Європи Маріус Драгомір.

Захід організовано у співпраці Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики з АТ «НСТУ» та проєктом «Європейський Союз та Рада Європа працюють разом для підтримки свободи медіа в Україні».