Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
13 жовтня 2020, 12:03

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в першому читанні законопроєкт щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами

13 жовтня Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики провів засідання у форматі відеоконференції.

 Народні депутати обговорили законопроєкт про внесення змін до статті 18-7 Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо підвищення розмірів допомоги для дітей із тяжкими хворобами № 2024.

Документом передбачено збільшити розмір державної допомоги для тяжкохворих дітей, які не мають групи інвалідності, до двох прожиткових мінімумів. Наразі виплачують один прожитковий мінімум на одну дитину. Такі виплати передбачені для 691 дитини. Для реалізації проєкту документа потрібно 73 млн грн.

Комітет рекомендує прийняти законопроєкт у першому читанні, а до другого читання доопрацювати в частині введення в дію проєкту Закону.

Народні депутати ухвалили рішення повернути на доопрацювання авторам проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення соціальних гарантій дітей та сімей з дітьми № 2085, що передбачає повернення норм соціального захисту, скасованих у 2014 році. Оскільки для його реалізації потрібно понад 27 млрд грн.

Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому з техніко-юридичними правками проєкт Постанови «Про Звернення Верховної Ради України до Кабінету Міністрів України щодо здійснення заходів спрямованих на включення Національного дендрологічного парку «Софіївка» Національної академії наук України до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО та його розвитку № 4047.

«Дендрологічний парк «Софіївка» - це національний спадок України, його включення допоможе належній охороні та розвитку парку», - зазначив Голова Комітету Микита Потураєв.

Також члени Комітету рекомендували Верховній Раді прийняти за основу та в цілому  проєкт Постанови про відзначення 300-річчя від дня народження Григорія Савича Сковороди № 4084.

Комітет підтримав  проєкт Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо забезпечення незалежності Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення» № 4107.

За словами народної депутатки Євгенії Кравчук, законопроєкт передбачає зміни на час пандемії, зокрема можливість проводити безвиїзні  перевірки, повернення проведення конкурсів, що були припинені.

«Щодо  стратегічних цілей, документ передбачає більш демократичний процес обрання членів Національної ради. Зокрема, буде створена комісія, яка зробить його прозорим і зменшить політичне забарвлення. Від Верховної Ради пропонується подавати кандидатури  до Нацради не представників фракцій, а творчих об’єднань. Комітет визначатиме найкращі кандидатури», - зауважила Євгенія Кравчук.

За результатами обговорень, ухвалено рішення перенести на наступне засідання розгляд двох законопроєктів. Зокрема, проєкти законів «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» щодо удосконалення механізмів забезпечення прозорості власності та фінансування аудіовізуальних (електронних) засобів масової інформації № 2072 та «Про внесення змін до Закону України «Про рекламу» щодо протидії дискримінації за ознакою статі» № 3427.

Також народні документи розглянули чотири законопроєкти, з опрацювання яких Комітет не є головним.