Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
30 вересня 2020, 17:39

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо кандидатського резерву

 

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розглянули доопрацьований Комітетом проект Закону про внесення змін до Закону України «Про державну службу» щодо кандидатського резерву №3491 на засіданні 30 вересня.

Голова Комітету Андрій Клочко нагадав, що за наслідками розгляду 3 вересня пропозицій Президента України до прийнятого 3 липня Закону України «Про внесення змін до Закону України "Про державну службу" щодо кандидатського резерву" Верховна Рада направила його на доопрацювання до Комітету. За результатами консультацій підкомітетом було напрацьовано компромісні правки і пропозиції, які дозволяють відновити конкурси на державну службу. Відповідні поправки було внесено членами Комітету. Під час доопрацювання підкомітетом було збережено концепцію та ключове положення, ухвалене Верховною Радою в редакції Закону, зокрема, щодо інформаційної системи, в базу даних якої заноситиметься інформація про кандидатів для зайняття посад державної служби, які відповідають визначеним вимогам до професійної компетентності осіб, які претендують на зайняття посад державної служби та успішно пройшли усі етапи оцінювання під час конкурсного відбору.

Водночас, до доопрацьованого закону було внесено компромісні правки і пропозиції, які дозволять унеможливити звільнення державних службовців категорії «А» за політично вмотивованими рішеннями.

З цією метою Законом передбачається включення статті 87-1 Закону України «Про державну службу» та внесення відповідних техніко-юридичних змін до Законів «Про Кабінет Міністрів України» та «Про центральні органи виконавчої влади».

Доопрацьованим Законом пропонується відновити проведення конкурсів на державну службу та оголосити конкурси на посади державної служби, які під час карантину були заповнені шляхом добору, зокрема, на посади державної служби категорії «А» у тримісячний строк з дня набрання чинності цим Законом, на посади державної служби категорій «Б» та «В» - у шестимісячний строк з дня набрання чинності цим Законом.

Голова Комітету запропонував підтримати редакцію, підготовлену Комітетом.

Голова Національного агентства України з питань державної служби Наталія Алюшина повідомила, що у Національному агентстві опрацьовані ці пропозиції. Вона повідомила, що станом на 29 вересня кількість оголошених вакансій для проведення доборів як альтернативи конкурсів в умовах карантину складає 8802, з них на категорію «А» - 90, на категорію «Б» - 2538, на категорію «В» - 6174. І така тенденція таких оголошень продовжує збільшуватися, особливо з огляду на потребу в кадрах.

За словами Голови Національного агентства, кількість оголошених доборів за останній місяць зросла більше ніж на три тисячі і кількість кандидатів, рекомендованих до призначення за результатами доборів наразі становить 4542. Вона наголосила на необхідності якнайшвидшого відновлення конкурсів з метою відбору осіб на роботу в державних органах. Відкладання такого питання збільшує організаційні складнощі у відновленні конкурсів.

За результатами голосування члени Комітету 19 голосами за при 1 - утримався та 1 - проти прийняли рішення рекомендувати Верховній Раді прийняти доопрацьований законопроект в цілому. У разі повторного прийняття Закону Комітету рекомендує Верховній Раді доручити Комітету при підготовці тексту на підпис Голові Верховної Ради здійснити спільно з Головним юридичним управлінням Апарату Верховної Ради його техніко-юридичне опрацювання.