Новини

04 грудня 2020, 17:00

Освітній центр Верховної Ради оголошує онлайн-конкурс для школярів та студентів «Напиши листа Святому Миколаю про закон твоєї мрії»

докладніше
04 грудня 2020, 16:30

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон про детінізацію ринку металургійної сировини та операцій з металобрухтом

докладніше
04 грудня 2020, 16:15

Верховна Рада ухвалила законопроект, який не дозволить призупинити е-декларування в наступному році

докладніше
04 грудня 2020, 15:19

З 1 по 4 грудня Верховна Рада України прийняла 31 Закон України

докладніше
04 грудня 2020, 14:48

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект щодо запровадження почесного звання "Заслужений працівник сфери телекомунікацій України"

докладніше
04 грудня 2020, 13:12

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
04 грудня 2020, 13:07

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо забезпечення профілактики коронавірусної хвороби (COVID-19)"

докладніше
04 грудня 2020, 13:02

Прийнято Закон "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо встановлення відповідальності за декларування недостовірної інформації та неподання суб'єктом декларування декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування"

докладніше
04 грудня 2020, 12:36

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 28 Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік""

докладніше
04 грудня 2020, 12:17

Прийнято Закон "Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо соціальної підтримки платників податків на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 11:58

Прийнято Закон "Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб'єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2"

докладніше
04 грудня 2020, 09:53

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу та в цілому законопроект щодо соціальної підтримки платників податків

докладніше
04 грудня 2020, 09:36

Огляд головних тем «Голосу України» від 4 грудня

докладніше
04 грудня 2020, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 4 грудня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
22 вересня 2020, 16:32

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань антикорупційної політики розглянув ряд проєктів законів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства

Комітет з питань антикорупційної політики на своєму сьогоднішньому засіданні розглянув ряд проєктів нормативно-правових актів на предмет відповідності вимогам антикорупційного законодавства.

За підсумками розгляду визнано такими, що відповідають вимогам антикорупційного законодавства законопроєкти №№ 4119, 4120, 3353, 3381 (із зауваженням щодо використання оціночного поняття «неповна відповідь»), 3573, 3573-1, 3576 (із зауваженням, що зміни до Кодексу про адміністративні правопорушення і Кримінального кодексу слід вносити окремими законами), 3630, 3757, 3853, 3853-1, 3853-2, 3948, 3993, 3993-1.

Водночас, проєкт Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування доходів від діяльності з організації та проведення азартних ігор та лотерей» №2713-д та альтернативні до нього №2713, 2713-1, 2713-2 і 2713-3 визнано такими, що не відповідають вимогам антикорупційного законодавства і містять корупційні ризики, оскільки передбачають звільнення від оподаткування податком на доходи фізичних осіб суми виграшів від азартних ігор і лотерей. Така норма спричиняє ризики легалізації незаконних доходів. Окрім того, передбачені різні види оподаткування для азартних ігор і лотерей.

Розглянувши законопроєкт «Про внесення змін до Закону України "Про забезпечення санітарного та епідемічного благополуччя населення" щодо запобігання поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)»№3890, Комітет відзначив його суспільну важливість, однак вважає, що пропонована стаття щодо встановлення штрафу для підприємств, за невжиття заходів за перебування у громадських будинках, спорудах, на громадському транспорті осіб без засобів індивідуального захисту, може створювати корупційні ризики через невизначеність норми «невжиття заходів». На думку членів Комітету, через непропорційне і неоднозначне застосування ця норма, зокрема, може бути використана для тиску на бізнес.

У рубриці Різне Комітет розглянув ситуацію, що склалася із законопроєктом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обмеження спільної роботи близьких осіб» №2203, прийнятим Верховною Радою на засіданні 17 вересня за основу і в цілому.

За словами голови Комітету з питань антикорупційної політики Анастасії Радіної, одним із підпунктів даного проєкту, вносяться зміни в норму, яка наразі втратила актуальність.

Для того, щоб не втратити важливу норму що унеможливлює працевлаштування близьких осіб помічниками депутата, Анастасія Радіна запропонувала, «згідно із статтею 131 Регламенту Верховної Ради України, звернутися до Голови Верховної Ради України із пропозицією винести на розгляд народних депутатів питання щодо усунення редакційних неточностей у прийнятому законопроєкті №2203, а саме: виключити пункт, який став не актуальним, оскільки за час розгляду проєкту змінилася норма, в яку пропонується внести зміни». Комітет підтримав цю пропозицію.

На засіданні також було розглянуто звернення до Комітету Офісу Генерального прокурора України із проханням роз’яснити ситуацію щодо подання декларацій держслужбовцями за 2019 рік з урахуванням продовження, у зв’язку із карантином, строків подачі декларацій до 31 травня 2020 року. Зокрема, Офіс просить пояснити, чи мали подавати декларації у вказані терміни держслужбовці, які були призначені на посади у квітні і травні 2020 року.

Анастасія Радіна поінформувала, що наразі Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) вже вручило протоколи про адміністративні правопорушення кільком представникам керівництва Офісу Генерального прокурора, призначеним у квітні 2020 року, у зв’язку із несвоєчасним поданням ними декларації за 2019 рік, з урахуванням продовження строків подання декларацій.

Вона також наголосила, що, у зв’язку із поширенням COVID-19, були внесені зміни до Закону України «Про запобігання корупції», однак розробляв дану норму Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, а не Комітет з питань антикорупційної політики і останні       й їх навіть не розглядав.

На засіданні виступив Заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань правоохоронної діяльності Сергій Іонушас, який поінформував, що аналогічне звернення надійшло і в його Комітет.

Він наголосив: «Законом передбачено подання декларацій за попередній рік особами, призначеними до 31 березня. Метою відстрочення подання декларацій у 2020 році було створення можливостей для підготовки документів в умовах COVID-19 для суб’єктів, які мали подавати щорічні декларації до 31 березня, а не розширення кола декларантів за рахунок тих, хто був призначений на посади у квітні і травні, як це трактує НАЗК».

Сергій Іонушас звернувся до Комітету з питань антикорупційної політики, як профільного, з проханням надати роз’яснення з даного питання.

Під час обговорення члени Комітету висловлювались на підтримку позиції, що держслужбовці, які були призначені на посаду у квітні і травні 2020 року та подали декларації кандидата на посаду, не повинні були подавати щорічну декларацію за 2019 рік до 31 травня 2020 року. Також народні депутати наголошували на необхідності розгляду законопроєктів у профільних комітетах.

Комітет дав доручення Секретаріату підготувати текст офіційного роз’яснення для ухвалення його на наступних засіданнях.

Наступне засідання Комітету відбудеться о 15.30 у вівторок, 29 вересня.