Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 вересня 2020, 11:26

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроекти щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів

 

16 вересня відбулося засідання Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів у режимі відеоконференції. В ході засідання члени Комітету розглянули та прийняли рішення щодо 11 законопроектів.

Комітет рекомендує парламенту прийняти за основу та в цілому наступні законопроекти:

- про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю №3965;

- про внесення зміни до статті 165 Податкового кодексу України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів №3966;

- про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів №3967;

- про внесення змін до деяких законів України щодо перейменування Фонду соціального захисту інвалідів і приведення термінології у відповідність із законодавством у сфері соціального захисту осіб з інвалідністю №3964.

Під час засідання зазначалося, що усі вищезазначені законопроекти розроблені з метою приведення назви Фонду соціального захисту інвалідів у відповідність до Закону України «Про ратифікацію Конвенції про права осіб з інвалідністю і Факультативного протоколу до неї». Назву Фонд соціального захисту інвалідів пропонується змінити на Фонд соціального захисту осіб з інвалідністю.

Комітет також за результатами обговорення рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо виконання рішень Європейського суду з прав людини №4048, якими, зокрема, запроваджується механізм пом’якшення покарання у виді довічного позбавлення волі. Змінами визначаються умови тримання осіб, яким довічне позбавлення волі замінено на покарання у виді позбавлення волі на певний строк. Крім того, утверджується, що засуджені до довічного позбавлення волі складають особистий план реінтеграції у суспільство та додають його до подання щодо можливості представлення до заміни невідбутої частини покарання більш м’яким. При цьому, проект Закону встановлює адміністративний нагляд за особами, які були достроково звільнені від відбування покарання у виді довічного позбавлення волі. Серед іншого законопроектом визначається, що страйк на підприємствах транспорту застосовується відповідно до законодавства про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів).

Комітет також рекомендує прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про ратифікацію Конвенції Міжнародної організації праці № 173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця" №3332. Відповідно до законопроекту України бере на себе зобов’язання, які випливають із частини ІІІ Конвенції Міжнародної організації праці №173 1992 року про захист вимог працівників у випадку неплатоспроможності роботодавця. Передбачається, що у разі неможливості роботодавця через неплатоспроможність задовольнити вимоги працівників, зокрема, щодо виплати їм заробітної плати за встановлений період, такі вимоги задовольняє установа-гарант.

Члени Комітету також підтримали рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про статус малонаселених територій №3429. Законопроектом, зокрема, пропонується встановити державні гарантії соціально-економічного розвитку населених пунктів, яким надано статус малонаселених. До таких гарантій відноситься серед іншого врахування підвищеного коефіцієнту для малонаселених населених пунктів при розрахунку розміру офіційних трансфертів з державного бюджету місцевим на виконання делегованих державою повноважень.

Комітет рекомендує Верховній Раді прийняти за основу проект Закону про підстави та коло осіб, до яких застосовується амністія у 2020 році №3765. Законопроектом визначаються правові основи звільнення осіб від відбування покарання на підставі акту амністії, а також механізм взаємодії кримінально-виконавчої служби з органами державної влади та органами місцевого самоврядування. Актом передбачається оголосити амністію і поширити її дію, насамперед, на ті категорії засуджених, які найбільш незахищені та вразливі соціально.

Народні депутати розглянули і прийняли рішення рекомендувати парламенту прийняти за основу проект Закону про внесення змін до Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" щодо забезпечення соціальних прав окремих категорій осіб №3978. Законопроект пропонує доповнити перелік випадків, коли особа звільняється від сплати за себе єдиного соціального внеску. Такою особою визначається громадянин, що перебуває у відпустці у зв'язку з вагітністю та пологами, та/або у відпустці для догляду за дитиною до досягнення нею трирічного віку, та/або у відпустці у зв’язку з усиновленням дитини, та громадянин, який виховує дитину з інвалідністю будь-якої групи інвалідності та відповідно до закону отримує державну соціальну допомогу до досягнення такою дитиною вісімнадцяти років.

Крім того, Комітет вирішив повернути два законопроекти авторам законодавчої ініціативи на доопрацювання, зокрема:

- проект Закону про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких інших законодавчих актів України щодо підвищення рівня соціального захисту шахтарів та членів їх сімей №3230.

- проект Закону про фінансове забезпечення охорони здоров’я та загальнообов’язкове медичне страхування в Україні №3464.

Члени Комітету одноголосно підтримали внесення до парламенту проекту Постанови “Про проведення парламентських слухань на тему: “Чорнобильська катастрофа. Стан соціальної захищеності постраждалих осіб та актуальні завдання подолання наслідків” (грудень 2020 року).