Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
17 вересня 2020, 12:05

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроєкт «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо державних запозичень»

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування на своєму засіданні розглянув проєкт Закону «Про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет України на 2020 рік" щодо державних запозичень» (№3040а).

Заокнопроєкт підготовлено з метою розв'язання питання забезпечення фінансування заходів, спрямованих на запобігання виникнення, поширення та подолання наслідків COVID-19.

Проєктом пропонується внести відповідні зміни до статті Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», згідно з якими збільшуються річні планові призначення 2020 року за бюджетною програмою КПКВК 2301610 «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» для Проєкту «Додаткове фінансування Проєкту «Поліпшення охорони здоров’я на службі у людей» на суму 556 695,7 тис. гривень. Зазначені кошти будуть спрямовані на закупівлю лабораторного обладнання, витратних матеріалів, тест-систем та холодильного обладнання для лабораторних центрів відповідно до договорів з агенціями ООН для підтримки заходів боротьби з COVID-19.

За підсумками розгляду Комітет прийняв рішення рекомендувати головному Комітету рекомендувати Верховній Раді прийняти законопроєкт за основу та в цілому.

Комітет Також підготував до другого читання проект Закону «Про внесення змін до статті 19 Закону Украі?ни «Про лікарські засоби» щодо здійснення електронної роздрібної торгівлі лікарськими засобами» (№3615-1) і рекомендував Верховній Раді прийняти його в другом читанні в цілому.

Законопроектом, шляхом внесення відповідних змін до статей 2 та 19 Закону України «Про лікарські засоби», пропонується закріпити на рівні закону перелік основних вимог до дистанційної торгівлі лікарськими засобами з метою їх імплементації у національному законодавстві та адаптації регулювання даного процесу відповідно до законодавства ЄС.

На засіданні народні депутати заслухали заступника Міністра охорони здоров’я України Світлану Шаталову, яка представила план дій Міністерства охорони здоров’я України на 2021 рік, у тому числі щодо фінансування галузі в цілому та програми медичних гарантій зокрема.

За її словами, згідно із проєктом Закону «Про Державний бюджет України на 2021 рік», передбачається збільшення фінансування галузі на 18,4%, порівняно з поточним роком. Зокрема, передбачено зростання мінімальної заробітної плати на близько 30%.

«Питома вага видатків на охорону здоров’я у ВВП у 2021 році прогнозується на рівні близько 4%, що не відповідає чинному законодавству і Міністерство дуже занепокоєне і стурбоване такою ситуацією», - поінформувала Світлана Шаталова.

Вона також зазначила: «Загальний бюджет на реалізацію Програми державних гарантій медичного обслуговування населення заплановано в обсязі 123,4 мільярди гривень при мінімально необхідному обсязі, розрахованому спільно з Національною службою здоров’я, - 225,2 мільярди гривень». Заступник Міністра підкреслила, що у всьому світі відбувається збільшення фінансування сфери охорони здоров’я у зв’язку із пандемією COVID-19.

Міністерство основний акцент робить на підвищенні заробітної плати медичним працівникам, оскільки її рівень є значно нижчим, ніж у сусідніх країнах і становить в середньому близько 270 доларів США.

Також серед пріоритетів Мінстерства на настуний рік Світлана Шаталова назвала: розвиток спеціалізованої та вузькоспеціалізованої допомоги як, наприклад, трансплантація; закупівля вакцин, в тому числі і від COVID-19; закупівля лікарських засобів; виведення на належний рівень надання екстреної медичної допомоги; стандартизація надання допомоги, фінансування медичної освіти.

План роботи Національної служби здоров’я України на 2021 рік представив т.в.о. голови НСЗУ Андрій Віленський.

Комітет прийняв рішення взяти до відома надану інформацію.