Новини

25 жовтня 2020, 10:39

Важливо, аби місцева влада розуміла, що відповідатиме за свої вчинки та обіцянки, - Дмитро Разумков

докладніше
24 жовтня 2020, 09:00

Чи стане Парламент прикладом для покоління рівності? (Спільна стаття Дафіни Ґерчевої, Постійної представниці Програми розвитку ООН в Україні та Заступниці Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк)

докладніше
24 жовтня 2020, 08:00

24 жовтня світ відзначає Міжнародний день Організації Об’єднаних Націй

докладніше
24 жовтня 2020, 07:00

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди 75-ї річниці створення ООН

докладніше
23 жовтня 2020, 16:48

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано закон щодо державної підтримки сфери культури, креативних індустрій, туризму, малого та середнього бізнесу у зв’язку з дією обмежувальних заходів, пов’язаних із поширенням COVID-19

докладніше
23 жовтня 2020, 13:30

Віртуальну книжкову виставку до Міжнародного дня Організації Об’єднаних Націй відкрито у парламентській бібліотеці

докладніше
23 жовтня 2020, 12:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков візьме участь у голосуванні на місцевих виборах

докладніше
23 жовтня 2020, 11:00

Правда має стати зброєю відповідальних лідерів у боротьбі за нові чесні відносини в усьому світі, та передусім в Європі, - виступ Заступниці Голови Верховної Ради Олени Кондратюк на Спеціальному Київському Безпековому Форумі

докладніше
23 жовтня 2020, 09:59

Огляд головних тем «Голосу України» від 23 жовтня

докладніше
23 жовтня 2020, 09:45

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 6 листопада приймає пропозиції щодо відзначення пам’ятних дат та ювілеїв у 2021 році

докладніше
22 жовтня 2020, 16:56

У Комітеті з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин розглянули проблемні питання надання гуманітарної допомоги у кризових ситуаціях (відео)

докладніше
22 жовтня 2020, 12:00

Національна рада з питань телебачення і радіомовлення по 2 листопада проводить прийом документів від ГО для обрання членів Наглядової ради НСТУ у сферах освіти та науки, забезпечення прав нацменшин, захисту інтересів дітей і молоді, творчій сфері, захисту прав осіб з особливими потребами

докладніше
22 жовтня 2020, 10:10

Огляд головних тем «Голосу України» від 22 жовтня

докладніше
22 жовтня 2020, 09:55

Члени Комітету з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування взяли участь у засіданні Секторальної робочої групи "Децентралізація та регіональний розвиток"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
16 вересня 2020, 18:23

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроєкт про «пакунок малюка»

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу проєкт Закону про внесення змін до Закону України «Про державну допомогу сім’ям з дітьми» щодо надання при народженні дитини одноразової натуральної допомоги «пакунок малюка», № 3006а. Зазначений законопроєкт народні депутати розглядатимуть завтра, 17 вересня, у сесійній залі.

«Зараз «пакунок малюка» складається переважно саме з товарів українського виробництва, лише 10% - іноземного постачання. Це дійсно якісні речі, підібрані для маленьких українців нашими фахівцями та експертами ООН. Наразі, «пакунок» призупинили, щоб запровадити монетизацію, але, на жаль, молоді батьки не тільки не отримали всім відому коробку з подарунками від держави, а й коштів. Наступного року, коли запрацює відповідний розділ Дії, сподіваюсь додамо і можливість вибору між пакунком і цільовими коштами», - зазначила заступниця Голови Комітету Євгенія Кравчук і додала: «Держава має бути зручною, насамперед, для людей, а не для чиновників. Пакунок малюка - це допомога тут і зараз, вже у пологовому».

За словами народної депутатки, існує ще одна проблема - це приєднання магазинів (де можна витрачати кошти з цієї картки) до публічного договору з державою, особливо у сільській місцевості.

Члени Комітету підтримали позицію, що у батьків має бути право вибору. Тим паче, що собівартість пакунка становить 5 тис. грн, якщо родина окремо купує аналогічний набір товарів, то вартість зростає в межах 7-13 тис. грн.

Також народні депутати обговорили законопроєкти, з опрацювання яких Комітет не є головним. Зокрема, члени Комітету рекомендують прийняти з урахуванням пропозицій Уповноваженого Верховної Ради України та Міністерства внутрішніх справ України законопроєкти про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо кримінальної відповідальності за вербування, залучення та (або) втягування дітей до участі у військових конфліктах чи діях, № 3040-1, та про внесення змін до Кримінального кодексу України щодо встановлення кримінальної відповідальності за втягнення дітей до участі у діяльності не передбачених законом воєнізованих або збройних формувань, № 3627.

Народні депутати підтримали рішення про створення Робочої групи з удосконалення Закону України «Про доступ до публічної інформації». До її складу мають увійти 30 осіб. Головою Робочої групи обрано народного депутата Євгенію Кравчук, заступником - медіаюриста Олександра Бурмагіна.

Аудіозапис засідання Комітету за посиланням: https://bit.ly/2FynHhC