Новини

28 листопада 2020, 09:45

Звернення в.о. Голови Верховної Ради України Олени Кондратюк з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:02

Звернення Голови Верховної Ради України Дмитра Разумкова з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
28 листопада 2020, 09:00

Звернення Першого заступника Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня пам’яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 18:15

Верховна Рада отримала проєкт Держбюджету на 2021 рік та активно працює над порядком денним з підтримки малого бізнесу, вирішення конституційної кризи, повернення відповідальності за неправдиве декларування, - Олена Кондратюк

докладніше
27 листопада 2020, 16:34

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову "Про звіт про виконання Закону України “Про Державний бюджет України на 2019 рік”

докладніше
27 листопада 2020, 16:01

«Ні могили, ні хресного знаку» - до Дня пам’яті жертв голодоморів парламентська бібліотека презентує тематичну віртуальну книжкову виставку

докладніше
27 листопада 2020, 15:49

Комітет з питань енергетики та житлово-комунальних послуг затвердив додаткові правки до законопроєкту щодо врегулювання окремих питань у сфері надання ЖКП

докладніше
27 листопада 2020, 15:19

У цю суботу в Україні національний пам'ятний день - День пам'яті жертв голодоморів

докладніше
27 листопада 2020, 14:25

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування схвалив Рекомендації круглого столу з обговорення проекту Закону "Про внесення змін до деяких законів України щодо врегулювання окремих питань приєднання до інженерних мереж"

докладніше
27 листопада 2020, 09:37

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 листопада

докладніше
26 листопада 2020, 14:36

Комітет з питань економічного розвитку доопрацював законопроєкт щодо вдосконалення системи органів АМКУ і рекомендує Верховній Раді прийняти його в цілому

докладніше
26 листопада 2020, 11:41

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування звернувся до Ради Європи з пропозицією щодо надання експертної підтримки під час підготовки до розгляду Парламентом проекту Закону "Про публічні консультації"

докладніше
26 листопада 2020, 10:21

Постійна делегація Верховної Ради України в Парламентській Асамблеї НАТО взяла участь у засіданні 66-ї щорічної сесії ПА НАТО

докладніше
26 листопада 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 26 листопада

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
31 липня 2020, 10:39

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань бюджету у період третьої сесії здійснив експертизу 802 законопроектів щодо впливу на показники бюджетів та відповідності бюджетному законодавству

Протягом третьої сесії Верховної Ради України дев’ятого скликання відбулося 27 засідань Комітету з питань бюджету, на яких розглянуто 913 питань.

За звітний період (станом на 14.07.2020 р.) на розгляд до Комітету надійшли 79 законопроектів, щодо яких Комітет визначено головним, і 810 законопроектів для надання висновків щодо їх впливу на показники бюджету та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, а також 127 проектів постанов.

Упродовж третьої сесії Комітетом підготовлено на розгляд Верховної Ради 29 законопроектів, щодо яких Комітет визначений головним, зокрема: 18 законопроектів про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»; 8 законопроектів про внесення змін до Бюджетного кодексу; два законопроекти про внесення змін до розділу ІІ «Прикінцеві положення» Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»; один проект постанови про звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

Верховною Радою під час третьої сесії (станом на 17.07.2020 р.) прийнято 10 законів та одну постанову, попередній розгляд яких здійснював Комітет, а саме: 7 законів про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік»; три закони про внесення змін до Бюджетного кодексу; одну постанову про звіт про виконання Закону України «Про Державний бюджет України на 2019 рік».

В рамках здійснення законопроектної функції передусім слід відмітити, що у березні-квітні 2020 року Комітет був залучений Урядом до розроблення та у подальшому здійснював супроводження і доопрацювання законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік», спрямованого загалом на забезпечення фінансовими ресурсами невідкладних заходів із запобігання негативних наслідків, спричинених виникненням і поширенням гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2. Верховною Радою прийнято відповідний Закон України у доопрацьованій Комітетом редакції.

Слід зазначити, що у звітний період Комітет плідно співпрацював з Рахунковою палатою, використовуючи її матеріали при проведенні оцінки показників державного та місцевих бюджетів. Загалом від Комітету направлено відповідні звернення до Кабінету Міністрів, міністерств, інших державних органів, місцевих органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування щодо вжиття заходів з усунення виявлених Рахунковою палатою недоліків і порушень (станом на 15.07.2020 р. – 47 листів). При цьому у Комітеті в рамках підкомітету з питань державного фінансового контролю та діяльності Рахункової палати протягом третьої сесії розглядалися матеріали Рахункової палати про результати окремих аудитів ефективності використання бюджетних коштів (10 аудитів).

Окрім того, під час третьої сесії у Комітеті проведено ряд заходів конкурсу на зайняття вакантних посад членів Рахункової палати, оголошеного у січні 2020 року.

На виконання статей 27 і 109 Бюджетного кодексу та статті 93 Регламенту Верховної Ради Комітетом здійснено експертизу 802 законопроектів щодо впливу на показники бюджетів та відповідності законам, що регулюють бюджетні відносини, за наслідками чого надано відповідні висновки профільним комітетам. При цьому до 40 законопроектів надано пропозиції з приведення їх у відповідність до бюджетного законодавства.

Комітетом протягом лютого-липня 2020 року опрацьовувались та погоджувались рішення Кабінету Міністрів та інших органів влади відповідно до законодавчих норм. Зокрема, погоджено 19 рішень Кабінету Міністрів щодо передачі бюджетних призначень та перерозподілу видатків державного бюджету та направлено на доопрацювання одне відповідне рішення. Погоджено два рішення щодо змін до розподілу державного фонду регіонального розвитку на 2020 рік за адміністративно-територіальними одиницями та інвестиційними програмами і проектами регіонального розвитку.

Також у звітний період Комітетом погоджено 15 рішень Кабінету Міністрів про виділення коштів з фонду боротьби з гострою респіраторною хворобою COVID-19, спричиненою коронавірусом SARS-CoV-2, та їх наслідками, а також направлено на доопрацювання одне відповідне рішення.

Із повним текстом звіту Комітету можна ознайомитися за посиланням: http://budget.rada.gov.ua/fsview/76337.html