Новини

20 листопада 2019, 12:02

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про внесення змін до законодавства щодо запобігання негативному впливу на здоров’я громадян забруднення повітря

докладніше
20 листопада 2019, 09:00

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков розпочав перший робочий візит з аеропорту Дніпра

докладніше
19 листопада 2019, 20:11

Вячеслав Штучний: Апарат Верховної Ради налаштований на впровадження парламентської реформи

докладніше
19 листопада 2019, 19:29

Члени депутатської фракції Політичної партії "Слуга Народу", народні депутати Роман Бабій, Євгеній Брагар, Ірина Верещук, Вадим Галайчук, Юрій Камельчук, Андрій Клочко, Петро Павловський, Тетяна Циба, Святослав Юраш та Олександр Юрченко провели особистий прийом громадян

докладніше
19 листопада 2019, 19:19

Лише співпраця з бізнесом дасть реальні позитивні зміни для економіки України, - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 18:15

Україна активізує співпрацю з країнами «Вишеградської четвірки», - Дмитро Разумков

докладніше
19 листопада 2019, 16:00

Верховна Рада і Уряд домовилися про тісну взаємодію у сфері європейської інтеграції України

докладніше
19 листопада 2019, 15:57

У Комітеті з питань фінансів, податкової та митної політики проведено круглий стіл на тему: «Е-кабінет платника податків 2.0: як зробити справді зручний, справді сервіс»

докладніше
19 листопада 2019, 14:11

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков 20-21 листопада здійснить першу робочу поїздку до Дніпропетровської, Запорізької та Донецької областей

докладніше
19 листопада 2019, 12:04

В Одесі в рамках інформаційно-просвітницьких заходів про діяльність Верховної Ради проведено публічну дискусію «Європейські цінності та український парламентаризм»

докладніше
18 листопада 2019, 19:00

Конфлікт на Сході є глобальною проблемою, і ми вдячні Литві та іншим державам, що об‘єднуються заради миру, - Дмитро Разумков

докладніше
18 листопада 2019, 17:25

Голова Верховної Ради України провів зустріч зі студентами КНУ ім. Тараса Шевченка

докладніше
18 листопада 2019, 16:43

У Комітеті з питань національної безпеки, оборони та розвідки відбулося засідання робочої групи з підготовки законопроекту про оборонні закупівлі

докладніше
18 листопада 2019, 14:02

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді врахувати всі пропозиції Президента до Виборчого кодексу

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
16 жовтня 2019, 17:40

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин провів правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту»

Сьогодні, 16 жовтня, Комітет з питань прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській областях та Автономної Республіки Крим, міста Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин спільно з громадськими та правозахисними організаціями, які опікуються питаннями захисту постраждалих від конфлікту, провів правозахисний форум на тему: «Подолання наслідків конфлікту: порядок денний для нового парламенту».

Відкриваючи захід, Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков зазначив: «Цей форум один з найперших майданчиків, на яких будуть дискутуватись такі важливі питання, як повернення, деокупація, реінтеграція Донбасу. Дуже багато речей, які сьогодні використовуються для поділу, а треба навпаки шукати ті позиції, які будуть об’єднувати Україну як територіально, так і в першу чергу в людському та громадському плані».

Звертаючись до учасників заходу, Голова Комітету Дмитро Лубінець у своєму виступі зауважив: «Ми не дарма обрали тематику подолання наслідків конфлікту для першого великого заходу Комітету. Можливо, дехто впевнений, що для того, щоб говорити про наслідки і їхнє усунення, необхідно почекати, поки конфлікт завершиться. Проте, насправді, вже сьогодні парламент має задачі, вирішення яких забезпечить відновлення прав постраждалих від конфлікту людей, а відтак - буде сприяти і деокупації, і реінтеграції Донбасу. Ми завжди підкреслюємо що в першу чергу реінтеграція і деокупація повинна бути направлена на людей, а не на територію. Бо територія буде наступним кроком. Для нас саме важливе отримати зв’язок з людьми, які залишаються і живуть на непідконтрольній Україні території».

Дмитро Лубінець зазначив, що «Верховна Рада має працювати системно та злагоджено, бо захист прав людини, деокупація і реінтеграція окупованих територій і людей мають бути завданням всього парламенту і кожного його комітету».

«Ми вже зараз маємо думати про перехідне правосуддя, яке допоможе забезпечити оптимальний перехід суспільства і держави від війни до миру. І про те, як гармонізувати національне право із гуманітарним для відновлення справедливості і притягнення до відповідальності тих, хто вчиняв найтяжчі злочини під час цієї війни. Разом із тим, важливо вибудовувати діалог з організаціями громадянського суспільства, які експертно займаються питаннями, пов’язаними із захистом осіб, які постраждали від конфлікту», - підкреслив Голова Комітету.

Голова Моніторингової місії ООН з прав людини Матільда Богнер привітала народних депутатів України з обранням їх до Верховної Ради України та звернулась з проханням завжди і всюди надавати пріоритет правам людини та дослуховуватися думки громадських правозахисних організацій та думки ООН. «Я та мої колеги з ООН – ваш безкоштовний та якісний ресурс. Ми повністю у вашому розпорядженні сьогодні та в майбутньому. Наше головне та єдине завдання допомогти вам просувати права людини. Використовуйте наш досвід, знання та навички максимально», - запропонувала Матільда Богнер. Голова місії закликала Верховну Раду України ратифікувати Римський статут якомога швидше та відзначила основні напрямки діяльності у захисті прав людини, серед яких виплата пенсій на непідконтрольних територіях, реєстрація актів громадянського стану, свобода пересування, компенсація за зруйноване та пошкоджене житло, а також забезпечення виборчих прав внутрішньо переміщених осіб.

Учасники форуму обговорили найбільш актуальні виклики дотриманню прав людини, що пов’язані із подоланням наслідків збройного конфлікту та потребують законодавчого регулювання. Зокрема йшлося про забезпечення правосуддя та невідворотності покарання за найтяжчі злочини, вчинені під час збройного конфлікту, ратифікацію Римського статуту МКС, гармонізацію національного кримінального законодавства із міжнародним, питання правового статусу та захисту політичних в’язнів. Також були обговорені проблеми відновлення зв’язків з населенням окупованих територій, серед яких питання документування, соціального захисту, реалізації виборчих прав, компенсації пошкодженого майна та забезпечення свободи пересування.

У заході взяли участь народні депутати України, Постійний Представник Президента України в Автономній Республіці Крим Кориневич А.О., представники органів державної влади, місцевого самоврядування, наукового середовища, міжнародних правозахисних організацій, громадського сектору.