Новини

28 вересня 2021, 17:25

Питання державної підтримки сільгосптоваровиробників Одещини обговорено під час другого етапу агрофоруму, проведеного під егідою Комітету з питань аграрної та земельної політики

докладніше
28 вересня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук розповів, чому важливо проводити оцінку впливу проєктів нормативно-правових актів

докладніше
28 вересня 2021, 12:15

У Комітеті з прав людини, національних меншин та міжнаціональних відносин проведено зустріч з Комісаром ОБСЄ у справах національних меншин

докладніше
28 вересня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 вересня

докладніше
27 вересня 2021, 18:06

Голова Верховної Ради України підписав Закон, який удосконалює доступ пацієнтів до інноваційних лікарських засобів

докладніше
27 вересня 2021, 17:00

За сприяння Комітету з питань аграрної та земельної політики у м. Болград проведено перший етап Агрофоруму «Одещина 2021: Південь - північ»

докладніше
27 вересня 2021, 16:00

У Комітеті з питань бюджету відбулася зустріч із представниками Єврокомісії та Програми SIGMA

докладніше
27 вересня 2021, 15:30

Голова Комітету з прав людини, національних меншин і міжнаціональних відносин Дмитро Лубінець взяв участь у фестивалі грецької культури “Мега Йорти”

докладніше
27 вересня 2021, 15:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив пропозиції до проекту Державного бюджету України на 2022 рік

докладніше
27 вересня 2021, 14:05

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо зазначення та подання відомостей про кінцевого бенефіціарного власника та структуру власності юридичної особи

докладніше
27 вересня 2021, 13:16

Постійна делегація Верховної Ради України у Парламентській асамблеї Ради Європи візьме участь у роботі осінньої сесії ПАРЄ (м. Страсбург, 27 – 30 вересня)

докладніше
25 вересня 2021, 06:32

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

докладніше
24 вересня 2021, 17:15

Комітет з питань гуманітарної та інформаційної політики до 5 листопада приймає пропозиції до проекту Постанови Верховної Ради України про відзначення пам'ятних дат та ювілеїв у 2022 році

докладніше
24 вересня 2021, 17:00

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон України щодо розвитку інституту старост

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 вересня 2019, 17:45

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді включити ряд законопроектів до порядку денного другої сесії

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів сьогодні на своєму засіданні розглянув ряд законопроектів на предмет доцільності включення їх до порядку денного другої сесії Верховної Ради.

Так, народні депутати підтримали для включення до порядку денного сесії наступних законопроектів:

- проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо надання статусу та соціальних гарантій окремим особам із числа учасників антитерористичної операції» (№2045), а також (№2045-1). Даними законопроектами, зокрема передбачається надання статусу учасника бойових дій добровольцям. Комітет пропонує розглядати як основний законопроект №2045-1;

- проект Закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо формування державної політики у сфері праці, трудових відносин, зайнятості населення та трудової міграції» (№2168). Документом, зокрема визначається сфера відання Міністерства соціальної політики;

- проект Закону «Про надання допомоги в окремих районах Донецької та Луганської областей» (№1091), яким вводяться поняття благодійність і благодійна допомога на непідконтрольних територіях Донбасу, що значно спростить надання допомоги населенню. Водночас, під час засідання прозвучало, що даний проект Закону потребує додаткових консультацій із представниками ООС та іншими фахівцями;

- проект Закону «Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо забезпечення прав працівників на особисте та сімейне життя)» (№1148). Даний законопроект передбачає можливість для працівника не надавати роботодавцеві інформацію, що безпосередньо не стосується виробничих відносин, наприклад, щодо сімейного стану, наявності дітей тощо;

- проект Закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо підвищення соціальної захищеності осіб з інвалідністю в Україні» (№2023), направлений на соціалізацію людей з інвалідністю і, зокрема, полегшення їх працевлаштування;

- проект Закону «Про внесення змін до статті 3 Закону України "Про державну соціальну допомогу особам з інвалідністю з дитинства та дітям з інвалідністю" щодо підвищення особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд» (№2031) та альтернативного (№2031-1). Комітет пропонує Верховній Раді розглянути обидва законопроекти, об’єднати їх і підвищити особам з інвалідністю з дитинства надбавки на догляд виходячи з наявних ресурсів.

Під час розгляду законопроектів неодноразово звучала думка про необхідність зміни підходу до державної соціальної підтримки громадян.

«Необхідно припинити надання пільг за статусом, а надавати допомогу тим, хто реально її потребує. Слід змінювати механізми, а не суми виплат», - зауважила голова Комітету з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів Галина Третьякова.

Також Комітет прийняв рішення про створення робочої групи з доопрацювання до другого читання проекту Закону України про верифікацію та моніторинг державних виплат (№1231). Під час засідання зазначалося, що законопроект надзвичайно складний і до засідання робочої групи доцільно провести нараду з метою узгодження усіх позицій.

Народні депутати розглянули проект Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» (№2000), який представила Міністр соціальної політики України Юлія Соколовська.

За її словами, загалом у Державному бюджеті на наступний рік на соціальну політику передбачено 290 мільярдів гривень. Ю.Соколовська також назвала основні статті, на які виділяються дані кошти.

Міністр наголосила, що при підготовці до другого читання проект Держбюджету буде суттєво доопрацьований і, зокрема, з урахуванням змін у законодавстві, які ухвалюються зараз.

За її інформацією, готується законопроект, яким планується змінити підхід до визначення прожиткового мінімуму. «Зараз до нього «прив’язані» більше сотні виплат, включаючи розміри штрафів і це треба міняти. Прожитковий мінімум має бути гарантією допомоги держави, основою для допомоги малозабезпеченим і нарахування пенсій», - сказала Ю.Соколовська.

Окрім того, є наміри уніфікувати пільги і надання допомоги, комплексно переглянути гарантії для чорнобильців і пенсійне забезпечення.

Відповідаючи на запитання народних депутатів, Міністр соціальної політики зауважила, що передбачені чинним законодавством соціальні зобов’язання зараз виконати не можливо. «Беремо базу, яка є і сподіваємось, що зростання економіки буде пришвидшуватись і тоді змінимо всі соціальні показники», - сказала вона.

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів прийняв рішення направити свої пропозиції щодо проекту Закону «Про Державний бюджет України на 2020 рік» у Комітет з питань бюджету.

Члени Комітету заслухали і взяли до відома Звіт про дітей, яких торкнувся конфлікт в Україні, презентований юристом та експертом з адвокації благодійного фонду «Стабілізейшн Суппорт Сервісез» Іриною Лоюк.

За її інформацією, на сьогодні більше 200 тисяч дітей постраждали в результаті конфлікту на сході України, не рахуючи тих, котрі перебувають на тимчасово окупованих територіях. Усі ці діти потребують захисту. Однак, навіть ті, які мають статус дітей, які постраждали в наслідок воєнних дій, не мають ніяких пільг і системної допомоги від держави.

Народні депутати зауважили, що необхідно внести зміни до законодавства щоб закріпити системну допомогу таким дітям. «Необхідно проводити роботу з дітьми, а не відкупатися від них грішми», - підкреслила Галина Третьякова.