Новини

28 травня 2020, 16:30

У Верховній Раді України вдосконалюють планування законопроектної роботи

докладніше
28 травня 2020, 15:27

Україну та Австрію ще більше зблизив гуманітарний коридор, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
28 травня 2020, 15:22

Книжки Парламентського видавництва стали лауреатами III Всеукраїнського бібліотечного «Біографічного рейтингу»

докладніше
28 травня 2020, 12:30

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо соціального захисту населення в період карантину, пов’язаного з запобіганням виникнення і поширення коронавірусної хвороби (COVID-19)

докладніше
28 травня 2020, 12:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування підтримав пропозиції до законопроекту про управління відходами

докладніше
28 травня 2020, 10:55

Голова Верховної Ради України вніс зміни до Розпорядження «Про додаткові заходи із попередження виникнення гострої респіраторної хвороби» від 12 березня 2020 року, №151

докладніше
28 травня 2020, 09:46

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 травня

докладніше
27 травня 2020, 18:59

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування розглянув ряд проблемних питань медичної галузі

докладніше
27 травня 2020, 15:57

Комітет з питань освіти, науки та інновацій рекомендує Верховній Раді відправити на доопрацювання законопроект про покращення соціально-економічного становища студентів

докладніше
27 травня 2020, 15:43

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо окремих питань діяльності професійних спілок (відео)

докладніше
27 травня 2020, 15:00

Комітет з питань аграрної та земельної політики рекомендує ухвалити у другому читанні і в цілому законопроект про внесення змін до Закону про державний контроль за дотриманням законодавства про харчові продукти, корми, побічні продукти тваринного походження

докладніше
27 травня 2020, 10:30

Президент Парламентської асамблеї НАТО та українська делегація обговорили ситуацію щодо пандемії COVID-19 та триваючу агресію з боку Росії

докладніше
27 травня 2020, 09:34

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 травня

докладніше
26 травня 2020, 12:52

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо обов'язку виконавця проводити індексацію розміру аліментів, визначеного судом у твердій грошовій сумі

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
18 вересня 2019, 18:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

 
На початку зустрічі голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль висловив переконання, що такі консультації з європейськими партнерами мають відбуватися регулярно.

У сьогоднішній зустрічі взяли участь представники Європейського Союзу в Україні: Йоханес Баур – Перший радник, керівник відділу програм допомоги «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва ЄС в Україні; координатори сектору з питань транспорту Представництва ЄС в Україні Теодора Андреєва і Світлана Дідківська; Едвін Лок – керівник проекту технічної допомоги (розвиток Дніпра).

Йоханес Баур зазначив, що ЄС започатковує співпрацю із новим складом Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури та наголосив на готовності «у стислі терміни починати спільну роботу».

За його словами, питання транспорту і для України, і для Європейського Союзу – становий хребет для всієї економіки. «Зрозуміло, що Україна має власні виклики в цій сфері, однак є і багато спільних», - сказав Й.Баур.

Серед основних політичних завдань транспортної галузі представник ЄС назвав: підвищення екологічності транспорту, зменшення викидів в навколишнє середовище; інтеграція цифрових рішень в транспортній сфері; збереження і розвиток інфраструктури.

Й.Баур окреслив два основні напрями співробітництва України і ЄС у транспортній сфері: «Транспорування європейського законодавства в законодавство України, зокрема, у питаннях, що стосуються відкриття ринків і спрощення до них доступу, підвищення безпеки, а також інтеграція до європейських інфраструктурних мереж - транспортних коридорів, до яких включена і Україна».

Представник ЄС також нагадав, що Європейський Союз постійно надає допомогу в імплементації українського законодавства до європейського, а також у підготовці проектів, які потім фінансуються ЄС.

При цьому, Й.Баур назвав досягненням останніх років в узгодженні українського транспортного законодавства із європейським - ухвалення Транспортної стратегії. Він також презентував перелік проектів, які стосуються транспортного сектору і пропонуються Європейським Союзом для співпраці з Україною.

Серед пріоритетів у даній сфері Й.Баур виокремив: прийняття законів про внутрішні води, зокрема, внутрішній водний транспорт, та про залізничний транспорт.

Він висловив сподівання, що закон про залізничний транспорт, напрацьований у співпраці із ЄС, буде ухвалений найближчим часом.

Голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль розповів про команду, яка прийшла до парламенту разом із новим Президентом України і підкреслив: «Нас не цікавить політика, нас цікавить конкретна робота». Він наголосив на налаштованості на роботу з удосконалення законодавства у транспортній сфері і додав: «Ми дуже цінуємо допомогу ЄС нашій країні».

Народні депутати і представники Європейського Союзу обговорили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт» № 1182, який наразі перебуває на розгляді у Комітеті.

Народний депутат Олександр Кубраков, зокрема, зазначив: «Для нас важливий висновок ЄС щодо обох законопроектів – основного і альтернативного».

Представники ЄС пообіцяли вивчити окремі елементи даних законопроектів, що стосуються ЄС, а також надати консультації експертів.

Голова підкомітету з питань річкового транспорту Комітету з питань транспорту та інфраструктури народний депутат Артем Ковальов під час зустрічі підкреслив: «Наше завдання - зробити внутрішній водний транспорт збалансованим для усіх гравців ринку і змусити галузь працювати». За його словами, з цією метою проводяться консультації з операторами, суднобудівниками та іншими учасниками ринку, «щоб оживити внутрішній водний транспорт».

«Бачимо велику перспективу у його розвитку, оскільки перевезення по воді значно дешевші, ніж іншими видами транспорту. Президент України поставив завдання протягом кількох ближчих років збільшити водні перевезення утричі», - сказав А.Ковальов.

Підсумовуючи результати зустрічі Голова Комітету Юрій Кісєль наголосив: «Ми зацікавлені в прийнятті якісних законів і готові до співпраці з ЄС».

«Наше завдання – успішна Україна і однакові правила гри для всіх учасників ринку», - підкреслив голова Комітету.