Новини

15 жовтня 2019, 18:02

Пленарні засідання Верховної Ради України

докладніше
15 жовтня 2019, 17:53

Схід завжди буде українським, - Голова Верховної Ради Дмитро Разумков

докладніше
15 жовтня 2019, 17:34

У Верховній Раді України відкрилася виставка «Сучасний український космос», присвячена діяльності КБ «Південне»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:21

До Дня захисника України відбулася презентація нової книги Валентини Розуменко «Нескорені»

докладніше
15 жовтня 2019, 17:01

Виставка картин художниці Роксолани Йолич

докладніше
15 жовтня 2019, 16:51

У Верховній Раді України презентовано виставку проекту «Жіноче століття: українки, які створили державу»

докладніше
15 жовтня 2019, 16:34

З нагоди козацького свята Покрови Пресвятої Богородиці Асоціацією майстрів народного мистецтва України розгорнуто експозицію «Обереги України»

докладніше
15 жовтня 2019, 13:14

Прийнято Постанову "Про внесення змін до порядку денного другої сесії Верховної Ради України дев'ятого скликання"

докладніше
15 жовтня 2019, 11:40

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на черговому пленарному засіданні 15 жовтня

докладніше
15 жовтня 2019, 11:19

Засідання Погоджувальної ради депутатських фракцій (груп)

докладніше
15 жовтня 2019, 10:00

Комітет з питань екологічної політики та природокористування затвердив склад робочої групи із впровадження концепції «Зелений офіс» у Верховній Раді

докладніше
14 жовтня 2019, 05:00

Звернення Голови Верховної Ради Дмитра Разумкова з нагоди Дня захисника України

докладніше
11 жовтня 2019, 17:00

Інформація про особистий прийом громадян головами комітетів у приймальні Верховної Ради України за період з 3 по 11 жовтня

докладніше
11 жовтня 2019, 16:50

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон «Про режим спільного транзиту та запровадження національної електронної транзитної системи»

докладніше

Канал Рада 

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України

Програма стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2019 році 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Конкурсна комісія з добору кандидатів на посади членів НКРЕКП Портал відкритих даних
Децентралізація влади
18 вересня 2019, 18:10

 Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України 

У Комітеті з питань транспорту та інфраструктури відбулася зустріч з представниками Європейського Союзу в Україні

 
На початку зустрічі голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль висловив переконання, що такі консультації з європейськими партнерами мають відбуватися регулярно.

У сьогоднішній зустрічі взяли участь представники Європейського Союзу в Україні: Йоханес Баур – Перший радник, керівник відділу програм допомоги «Економічне співробітництво, енергетика, інфраструктура та довкілля» Представництва ЄС в Україні; координатори сектору з питань транспорту Представництва ЄС в Україні Теодора Андреєва і Світлана Дідківська; Едвін Лок – керівник проекту технічної допомоги (розвиток Дніпра).

Йоханес Баур зазначив, що ЄС започатковує співпрацю із новим складом Комітету Верховної Ради з питань транспорту та інфраструктури та наголосив на готовності «у стислі терміни починати спільну роботу».

За його словами, питання транспорту і для України, і для Європейського Союзу – становий хребет для всієї економіки. «Зрозуміло, що Україна має власні виклики в цій сфері, однак є і багато спільних», - сказав Й.Баур.

Серед основних політичних завдань транспортної галузі представник ЄС назвав: підвищення екологічності транспорту, зменшення викидів в навколишнє середовище; інтеграція цифрових рішень в транспортній сфері; збереження і розвиток інфраструктури.

Й.Баур окреслив два основні напрями співробітництва України і ЄС у транспортній сфері: «Транспорування європейського законодавства в законодавство України, зокрема, у питаннях, що стосуються відкриття ринків і спрощення до них доступу, підвищення безпеки, а також інтеграція до європейських інфраструктурних мереж - транспортних коридорів, до яких включена і Україна».

Представник ЄС також нагадав, що Європейський Союз постійно надає допомогу в імплементації українського законодавства до європейського, а також у підготовці проектів, які потім фінансуються ЄС.

При цьому, Й.Баур назвав досягненням останніх років в узгодженні українського транспортного законодавства із європейським - ухвалення Транспортної стратегії. Він також презентував перелік проектів, які стосуються транспортного сектору і пропонуються Європейським Союзом для співпраці з Україною.

Серед пріоритетів у даній сфері Й.Баур виокремив: прийняття законів про внутрішні води, зокрема, внутрішній водний транспорт, та про залізничний транспорт.

Він висловив сподівання, що закон про залізничний транспорт, напрацьований у співпраці із ЄС, буде ухвалений найближчим часом.

Голова Комітету з питань транспорту та інфраструктури Юрій Кісєль розповів про команду, яка прийшла до парламенту разом із новим Президентом України і підкреслив: «Нас не цікавить політика, нас цікавить конкретна робота». Він наголосив на налаштованості на роботу з удосконалення законодавства у транспортній сфері і додав: «Ми дуже цінуємо допомогу ЄС нашій країні».

Народні депутати і представники Європейського Союзу обговорили проект Закону «Про внутрішній водний транспорт» № 1182, який наразі перебуває на розгляді у Комітеті.

Народний депутат Олександр Кубраков, зокрема, зазначив: «Для нас важливий висновок ЄС щодо обох законопроектів – основного і альтернативного».

Представники ЄС пообіцяли вивчити окремі елементи даних законопроектів, що стосуються ЄС, а також надати консультації експертів.

Голова підкомітету з питань річкового транспорту Комітету з питань транспорту та інфраструктури народний депутат Артем Ковальов під час зустрічі підкреслив: «Наше завдання - зробити внутрішній водний транспорт збалансованим для усіх гравців ринку і змусити галузь працювати». За його словами, з цією метою проводяться консультації з операторами, суднобудівниками та іншими учасниками ринку, «щоб оживити внутрішній водний транспорт».

«Бачимо велику перспективу у його розвитку, оскільки перевезення по воді значно дешевші, ніж іншими видами транспорту. Президент України поставив завдання протягом кількох ближчих років збільшити водні перевезення утричі», - сказав А.Ковальов.

Підсумовуючи результати зустрічі Голова Комітету Юрій Кісєль наголосив: «Ми зацікавлені в прийнятті якісних законів і готові до співпраці з ЄС».

«Наше завдання – успішна Україна і однакові правила гри для всіх учасників ринку», - підкреслив голова Комітету.