Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
02 грудня 2021, 19:58

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук: Пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень

 

Україна буде захищати свій народ і свої вікові демократичні цінності. На цьому наголосив Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук під час Саміту за демократію. Захід об’єднав парламентаріїв з усього світу для обговорення спільних обов’язків для підсилення демократії.

«Ми вдячні за політичну та військову підтримку, яку нам надали США, Канада, Великобританія та деякі із демократичних країн ЄС. Водночас деякі зі старих демократій Європи обмежилися заявами, закликами до стриманості, діалогу та компромісу з агресором», — наголосив Руслан Стефанчук.

За його словами, демократичні країни з усього світу повинні об’єднатися, щоб разом «Будувати кращий світ» (B3W).

«З цією метою я пропоную вивести міжпарламентські зв’язки між демократичними державами на якісно новий рівень, який дозволить парламентам ефективно взаємодіяти в реальному режимі часу і приймати важливі рішення в унісон», — зазначив Голова Парламенту України.

Руслан Стефанчук вважає застарілою систему міжпарламентських зв’язків, коли групи дружби час від часу відвідують одне одного.

«Позитивним прикладом є взаємодія парламентів України, Польщі й Литви, коли ми зустрічаємося для вироблення спільної позиції з актуальних для нас питань і потім здійснюємо спільну комунікацію прийнятих рішень», — навів приклад спікер Верховної Ради України.

Голова Парламенту пропонує розробити нові демократичні критерії та запропонувати країнам шляхи їх досягнення.

«Ми відстоюємо прозорість, верховенство права та свободу ведення підприємницької діяльності, активне громадянське суспільство та незалежні ЗМІ. Але, напевне, настав час переглянути й оновити критерії демократії, щоби більш потужно об’єднати наші держави у протистоянні світовим загрозам, таким як збройні агресії, кібернетичні війни, COVID-19 та інші», — наголосив Руслан Стефанчук.

Голова Верховної Ради зазначив, що у зв’язку з цим назріла й така пропозиція, як перегляд форматів Колективної безпеки.

«Можливо менш глобальні, ніж НАТО, військові союзи між кількома країнами дозволять демократіям почуватися впевненіше. Але колективна безпека передбачає не тільки військовий аспект. Ми повинні навчитися спільно протистояти шкідливій пропаганді, яка перекручує факти. Ще один виклик для колективної безпеки — це енергетична безпека. Використання енергоносіїв як зброї неприпустиме, й ми повинні також мати план дій щодо цього», — наголосив Руслан Стефанчук.

Голова Парламенту України також висловив пропозицію щодо забезпечення кращої економічної інтеграції демократичних країн і пропонування нових форматів для цього. Одним із пріоритетів, на його думку, має стати всебічна і спільна протидія змінам клімату. За його словами, поставлені цілі для країн, що розвиваються, можуть бути досягнуті в рамках амбітних, всеосяжних планів трансформації країн.

 

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України