Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
02 грудня 2021, 12:21

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук розповів про основні законодавчі ініціативи з протидії незаконним фінансовим потокам

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук на Міжнародному антикорупційному форумі «Клептократія та незаконні фінансові потоки» розповів про основні законодавчі ініціативи з протидії незаконним фінансовим потокам.

«Насамперед, ми маємо прийняти в цілому закон «Про засади державної антикорупційної політики на 2021–2025 роки». Дуже сподіваюсь на те, що ми акумулюємо всі зусилля в Парламенті України, щоби найближчим часом прийняти цей важливий нормативно-правовий акт», – зазначив Руслан Стефанчук.

За його словами, потребують удосконалення і правові засади діяльності Державного бюро розслідувань.

«Відповідний законопроєкт №5305 зареєстрований у Верховній Раді України. Зокрема, він передбачає збільшення штатної чисельності в територіальних підрозділах, статусу працівників, дисциплінарної відповідальності», – поінформував Руслан Стефанчук.

За його словами, ще одним законопроєктом, який планує розглянути Парламент України, є внесення змін до Закону «Про прокуратуру» щодо посилення функціональної незалежності Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, удосконалення порядку відбору керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури, запровадження зовнішнього аудиту ефективності роботи.

«Також ми сконцентруємось на питаннях удосконалення законодавства про протидію легалізації (відмиванню) злочинних доходів, забезпечення прозорості інформації про бенефіціарних власників (контролерів) підприємств, посилення банківського нагляду за ризикованими операціями», – сказав Голова Парламенту України.

Руслан Стефанчук зазначив, що деякі кроки будуть здійснюватися й у сфері народовладдя, що є визначальним напрямом програми Президента України.

«Зокрема, хочемо розширити участь громадян у здійсненні правосуддя. Зараз триває дискусія щодо запровадження мирових судів, що будуть формуватися безпосередньо громадою для розгляду дрібних і малозначних справ. А також вдосконалити структуру суду присяжних», – додав Голова Парламенту України.

Крім цього, розглядається питання криміналізації контрабанди товарів та підакцизних товарів, недостовірного декларування товарів. Руслан Стефанчук також нагадав, що наразі триває робота над Планом законопроектної роботи Верховної Ради України на 2022 рік, де значне місце буде відведене питанням, які унеможливлюють чи суттєво зменшують корупційний вплив як на економіку, так і на політику держави.

Джерело: Секретаріат Голови Верховної Ради України