Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
01 грудня 2021, 17:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Україні потрібний сильний Парламент, якому довіряє суспільство, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

 

Заступниця Голови Верховної Ради України взяла участь у Київському Безпековому Форумі з нагоди 30-ї річниці Всеукраїнського референдуму про Незалежність, проведеного 1 грудня 1991 року.

Олена Кондратюк нагадала, що саме Верховна Рада України ініціювала народне волевиявлення окремою постановою «Про проведення Всеукраїнського референдуму у питанні про проголошення незалежності України» із закликом до народу: «стати  справжніми  громадянами, творцями своєї  держави».

За словами Віцеспікерки, в цьому контексті проявляється визначальна роль Парламенту України як інституції, «яка завжди залишалася місцем безпеки, раціональності, непростих, компромісних, але розумних рішень в найтяжчі часи для країни».

«Щоб не сталося, українське суспільство має бути впевненим у тому, що Верховна Рада збереться та знайде вихід із ситуації, - ніколи не зрадить національні інтереси Української держави. А для цього нам потрібен сильний і спроможний Парламент, який, як і Збройні сили України, користується повагою та довірою суспільства», - наголосила у своїй промові Олена Кондратюк.

На її переконання, усі внутрішні реформи Верховної Ради мають слугувати відкритості та поверненню довіри суспільства до Парламенту як ключової інституції у парламентсько-президентській республіці.

«Тому, коли сьогодні усе більше говорять про реформу українського Парламенту, важливо, щоб це була розмова і дискусія не про форму, а про зміст цих інституційних змін. Парламентська демократія – це однакові для всіх правила, стримування і противаги, повага більшості до меншості, меншості до більшості», - сказала Олена Кондратюк.

Така необхідність, зокрема, викликана світовими тенденціями падіння довіри до державних інституцій, класичної політики і традиційних політичних партій. «Маємо починати відновлення цієї довіри із широкого залучення громадян різного віку, особливо дітей та молоді, до парламентської активності та просвіти», - підкреслила Олена Кондратюк.

Заступниця Голови Парламенту нагадала, що це про це йшлося і на найбільшій у світі 5-й Конференції Голів Парламентів. У Декларації конференції, що відбулася під егідою Міжпарламентського Союзу, окремо наголошено на потребі у розширенні доступу суспільства до Парламентів, як інституцій, підвищення їхньої підзвітності, прозорості та відкритості для громадськості.

«Верховна Рада має об’єднувати суспільство, досвід, фаховість, стратегічне бачення для того, щоб давати не прості й турборежимні, а виважені, відповідальні та ефективні відповіді на виклики, що стоять перед країною.

На думку Заступниці Голови Верховної Ради, сьогодні також важливо посилити інструменти парламентського контролю за Урядом, сектором безпеки та оборони, за реалізацією конституційного євроатлантичного курсу України. Оскільки тільки такий курс здатен гарантувати нашій державі безпеку.

Фото Андрія Кравченка.