Новини

28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше
27 січня 2022, 16:45

Комітет з питань здоров'я нації, медичної допомоги та медичного страхування рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо удосконалення надання медичної допомоги

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
30 листопада 2021, 12:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Олександр Корнієнко: Текст змін до Конституції в частині децентралізації виставлять на обговорення

 

Сьогодні текст змін до Конституції України в частині децентралізації буде виставлено на публічне обговорення.

Про це повідомив Перший заступник Голови Верховної Ради України Олександр Корнієнко під час брифінгу.

«Напередодні дня місцевого самоврядування ми підготували звіт за результатами публічних консультацій щодо змін до Конституції в частині децентралізації. Майже два роки тривали публічні консультації з представниками самоврядування. Ми взяли чотири базові асоціації:  Асоціація міст України, Всеукраїнська асоціація громад, Українська асоціація районних та обласних рад, Всеукраїнська асоціація об'єднаних територіальних громад. І за два роки напрацьовано текст змін до Конституції», – повідомив він.

За його словами, після публікації  тексту змін відбудеться обговорення у Парламенті між депутатами і фракціями на базі двох комітетів – з питань правової політики та з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування. Буде створено робочу групу, де доопрацюють зміни до Конституції.

У звіті представлені результати представників органів самоврядування, наявні коментарі та пропозиції по кожній області. Тож кожен учасник відкрито та прозоро міг донести свою позицію. Також до аналізу тексту долучали представників з країн Євросоюзу. У результаті більшість позицій є консенсусними. Дискусійними, уточнив Олександр Корнієнко, залишились два питання: існування районних рад та статус префекта.

«Ми ґрунтовно прописали права і можливості місцевого самоврядування, гарантування прямих виборів, зберегли список областей, статус міста Києва як столиці та Севастополя, прописали положення щодо участі префекта в роботі виконавчої гілки влади на місцях, положення щодо призупинення рішень місцевих рад, що пов’язані з територіальною цілісністю. Уся відповідальність за такі рішення переноситься до Конституційного Суду. Тобто, якщо префект вважає, що певний орган ухвалив рішення, що загрожує цілісності України, префект може звернутися до суду. І суд вирішує, чи зупиняти дію рішення та роботу органу. Це страховка від сепаратизму», – сказав народний депутат.

 Прописані у тексті і повноваження обласних та районних рад, а також фінансова основа.

«Усі повноваження, що держава делегує самоврядуванню, мають визначатися законами, Конституцією і забезпечуватися матеріально-фінансовими ресурсами в повному обсязі», – додав Перший віцеспікер.

Після обговорення у Верховній Раді результати спрямують до Конституційної комісії з питань реформи при Президентові України, буде сформовано кінцевий варіант тексту, і його пропонуватимуть Президенту для внесення до Верховної Ради.