Новини

29 січня 2022, 13:21

Руслан Стефанчук вшанував пам’ять Героїв Крут

докладніше
28 січня 2022, 19:29

Руслан Стефанчук: Зростання динаміки міжпарламентського діалогу є критично необхідним для збереження регіональної та глобальної безпеки

докладніше
28 січня 2022, 18:37

Руслан Стефанчук: Не поступимось суверенітетом та правом вільно обирати безпекові союзи

докладніше
28 січня 2022, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Постанову «Про відзначення пам’ятних дат і ювілеїв у 2022–2023 роках»

докладніше
28 січня 2022, 14:58

Руслан Стефанчук про проведення в Києві сесії ПА НАТО: Очікується прибуття до 600 іноземців

докладніше
28 січня 2022, 14:30

З 25 по 28 січня Верховна Рада України прийняла 13 Законів України

докладніше
28 січня 2022, 13:40

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук направив листи сенаторам США щодо підтримки України у протистоянні російській агресії

докладніше
28 січня 2022, 12:26

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
28 січня 2022, 11:30

Голова Комітету з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко провів зустріч з Головою Комітету у закордонних справах Рійгікогу Естонської Республіки Марко Міхкельсоном

докладніше
28 січня 2022, 09:50

Огляд головних тем «Голосу України» від 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:02

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 28 січня

докладніше
28 січня 2022, 09:01

Звернення Руслана Стефанчука з нагоди 30-річчя із дня затвердження Верховною Радою України Державного Прапора України

докладніше
27 січня 2022, 18:00

Верховна Рада щиро вдячна Сейму Польщі за ухвалення резолюції на підтримку України, - Заступниця Голови Парламенту Олена Кондратюк

докладніше
27 січня 2022, 17:30

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти у другому читанні та в цілому законопроект про забезпечення прав та свобод внутрішньо переміщених осіб (відео)

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
28 жовтня 2021, 16:19

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук і Пет Кокс обговорили майбутню модернізацію Верховної Ради України

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів онлайн-зустріч із колишнім Президентом Європейського Парламенту Петом Коксом. 

Сторони обговорили програму та визначили пріоритети восьмої зустрічі в межах Діалогів Жана Моне в Європейському Парламенті. Зокрема, йшлося про майбутню модернізацію Верховної Ради України та Регламенту, продовження реалізації парламентської реформи, а також подальшу ефективну співпрацю між українським та європейським парламентами.

«Парламент має бути головною інституцією країни. Це місце для дискусій і ухвалення найбільш важливих для держави рішень. За понад 2 роки я мав можливість суттєво проаналізувати, що зроблено і що треба зробити, щоб, з одного боку, ми збалансували дух парламентаризму, забезпечили права всіх – більшості і меншості, а з іншого – ставили вимогу щодо якості роботи Парламенту як інституції. Це основний критерій, який я хотів би взяти за основу нашої подальшої діяльності», - наголосив очільник Верховної Ради.

Так, серед важливих кроків у питанні модернізації структури Парламенту Руслан Стефанчук назвав, насамперед, створення при Парламенті дослідницької служби, яка повинна, зокрема, займатись якісною підготовкою найбільш складних і важливих для держави законопроєктів.

Окрім того, важливим у подальшій роботі стане закон про парламентську службу: забезпечення Апарату Верховної Ради відповідними правами і гарантіями, максимальна деполітизація органу; створення єдиного кодексу парламентської етики; модернізація Регламенту. 

«Настав час комплексно переглянути питання Регламенту, який би дав можливість забезпечити права опозиції та коаліції і разом – життєдіяльності парламентського  органу», - додав Голова Парламенту.

Руслан Стефанчук вкотре наголосив, що для всіх цих фундаментальних перетворень вкрай важлива підтримка європейських колег.

Своєю чергою Пет Кокс наголосив на тому, що модернізація Верховної Ради та Регламенту є пріоритетною, і європейські колеги відкриті до ефективної співпраці.

У зустрічі також взяли участь  представники Європейського Парламенту, зокрема провідний Член Європейського Парламенту з підтримки демократії Міхаель Галер, а також директор НДІ в Україні Ієн Вудвард, представники Діалогів Жана Моне.