Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
27 жовтня 2021, 13:32

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч з Головою делегації Європейського Парламенту у ПА ЄВРОНЕСТ, членом делегації Європейського Парламенту у Парламентському комітеті Асоціації Україна-ЄС Андріусом Кубіліусом.

Сторони обговорили питання інтеграції України до Європейського Союзу.

Руслан Стефанчук зауважив, що питання євроінтеграції об’єднує суспільство і Парламент та має відображення в Конституції України, і на підтвердження цієї тези 8 жовтня ц.р. Верховна Рада ухвалила Постанову «Щодо пріоритетних питань інтеграції України до ЄС». Окрім того, минулого тижня за ініціативою Президента України Верховна Рада провела перше позачергове засідання, присвячене розгляду виключно євроінтеграційних законопроектів.

«Курс України до ЄС незмінний, за цей період ми виконали певний обсяг обіцянок і ми готові надалі впроваджувати необхідні реформи. Але треба мати цілком осяжну мету. Ми маємо отримати кінцеву точку, куди йдемо. Це впливатиме на швидкість і якість реформ, які відбуваються в Україні. Саме тому я щиро сподіваюсь, що ви і надалі відстоюватимете ідеї та прагнення України стати повноцінним членом ЄС як особисто, так і як голова делегації Європейського Парламенту у ПА ЄВРОНЕСТ», – зазначив Голова Верховної Ради.

Водночас Руслан Стефанчук повідомив про ідею спільного вступу до ЄС разом із Грузією та Молдовою. «Ми дуже чітко усвідомлюємо, що Україні буде складно це зробити одній. Ми хотіли би, щоби нас розглядали разом з іншими країнами – Грузією та Молдовою. І Україна хоче бути лідером цієї групи», – додав він.

Своєю чергою Андріус Кубіліус запевнив, що Україна перебуває «високо на порядку денному ЄС». На його думку, сьогодні нашій державі варто зосередитись на конкретних питаннях економічної інтеграції та долученні до єдиного ринку ЄС, поки що не торкаючись питань повноцінної інституційної інтеграції. За словами голови делегації, водночас ЄС має докласти зусиль і надати чіткі перспективи, конкретні цілі для України щодо руху в європейському напрямку.