Новини

07 грудня 2021, 19:09

Руслан Стефанчук підписав закон «Про службу військового капеланства»

докладніше
07 грудня 2021, 19:00

Руслан Стефанчук: Спільно з Литвою ми пліч-о-пліч працюємо над тим, щоб наш регіон був регіоном стабільності й безпеки

докладніше
07 грудня 2021, 16:18

Руслан Стефанчук: Парламент і надалі активно працюватиме для забезпечення балансу інтересів громадянина, громад і держави

докладніше
07 грудня 2021, 16:02

У Верховній Раді України відбулися урочисті заходи до Дня місцевого самоврядування (відео)

докладніше
07 грудня 2021, 15:36

Олександр Корнієнко привітав представників місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:25

Привітання Голови Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування Андрія Клочка з нагоди Дня місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 13:04

Привітання Першого заступника Голови Верховної Ради України Олександра Корнієнка з Днем місцевого самоврядування

докладніше
07 грудня 2021, 10:01

Огляд головних тем «Голосу України» від 7 грудня

докладніше
07 грудня 2021, 08:01

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з Днем місцевого самоврядування!

докладніше
06 грудня 2021, 19:48

Олександр Корнієнко: Оборона, молодь, цифровізація – ключові пріоритети нашої держави

докладніше
06 грудня 2021, 15:44

Руслан Стефанчук: Безпекова ситуація в регіоні вимагає підвищеної уваги та скоординованих дій парламентів України та Литви

докладніше
06 грудня 2021, 15:22

За результатами ХІ сесії Міжпарламентської асамблеї України, Литви та Польщі підписано підсумковий документ

докладніше
06 грудня 2021, 15:14

Комітет з питань молоді і спорту розглянув стан виконання Постанови Верховної Ради України «Про проголошення Дня шахів в Україні»

докладніше
06 грудня 2021, 13:31

Олександр Корнієнко: Робитимемо все, аби захисники України мали достойні зарплати

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
26 жовтня 2021, 13:52

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

 

 

Голова Верховної Ради України Руслан Стефанчук провів зустріч з Надзвичайним та Повноважним Послом Республіки Польща в Україні Бартошем Ціхоцьким. 

 Очільник парламенту відзначив те, як президенти, уряди і парламенти України та Польщі спільно та активно поглиблюють дружні, взаємовигідні, спрямовані на перспективу взаємовідносини.

 «Для нас є цінною ваша підтримка і не лише на словах, але й на ділі. Наміри наших двох країн співпадають. Ми дивимось в одну сторону і це значить, що ми стаємо сильніші», — наголосив Руслан Стефанчук.

 Він також подякував польській стороні за підтримку Кримської платформи і висловив сподівання на те, що Сейм і Сенат Польщі визнають депортацію кримського народу актом геноциду.

 

У рамках зустрічі сторони обговорили і питання щодо нарощування військового потенціалу Російською Федерацією поблизу кордонів України. 

 «Це наша спільна безпека. І в цьому контексті українська сторона, Парламент розраховує на активну взаємодію наших країн під час головування Польщі в ОБСЄ у 2022 року», — сказав Руслан Стефанчук.

 Окрім того, Голова Парламенту відзначив внесок Польщі в реалізацію європейської інтеграції України. Декларація про європейську перспективу України, підписана нашими президентами 3 травня 2021 року у Варшаві, є чітким сигналом підтримки з боку Польщі. Україна в цьому контексті ставить перед собою цілі, які будуть реалізовані під час головування Польщі в Раді ЄС у 2025 році.

 «Ми також розраховуємо на посилену взаємодію в контексті євроатлантичної інтеграції України. Ми будемо вдячні, якщо Польща залучить інструментарій впливу у рамках Північноатлантичного альянсу, зокрема й Парламентської асамблеї НАТО на користь отримання Україною Плану дій щодо членства в НАТО», — сказав Руслан Стефанчук.

Голова Парламенту відзначив те, як активно Україна та Польща почали піднімати питання, пов’язані з Люблінським трикутником: «Я би хотів, щоб Люблінський трикутник був пріоритетом у наших подальших діях. Це один з регіональних альянсів, який змінює безпеку країни та наближує Україну до вступу до ЄС і НАТО».

 Своєю чергою Надзвичайний та Повноважний Посол Бартош Ціхоцький запевнив, що польські колеги працюють задля прискорення розвитку України, адже «успіх України — це наш успіх». Вони також готові підтримувати роботу Верховної Ради у таких напрямках, як євроінтеграція, реформи, які спрямовані на покращення інвестиційного клімату та економічної ситуації, співпрацю в аграрному та оборонному секторі.