Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
25 вересня 2021, 06:32

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Поспішне ухвалення Закону щодо олігархів призвело до колізії у ньому, - Голова Верховної Ради

 

Поспішне ухвалення Закону України про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (реєстр. №5599), призвело до неузгодженостей в документі. Про це сказав Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

Голова Парламенту привітав ухвалення зазначеного Закону із поправкою його авторства, під якою підписалися майже 40 народних депутатів і яка передбачає, що визначати перелік олігархів має Національне агентство з питань запобігання корупції.

 «Щодо поспіху - я від цього застерігав колег. Те, що було зроблено квапливими рухами в останню ніч, коли не запрошувалися навіть автори правок на засідання комітетів, і призвело до того, що ми сьогодні після голосування за цей важливий Закон у стінах Верховної Ради повинні обговорювати процедуру, як це відбувалося. І таким чином ми гальмуємо процес», - сказав Дмитро Разумков.

 Голова Верховної Ради не вважає нормальним підходом той прискорений розгляд Закону щодо олігархів, за яким пішов Парламент. «Вважаю, це було неправильно зроблено. І для того, щоб це максимально відповідало нормам Регламенту, треба більш професійно і підготовлено заходити в розгляд», - зазначив він.

На думку Дмитра Разумкова, ініціатори такого процесу розгляду ввели в оману народних депутатів, але самі за це не голосували, оскільки розуміють відповідальність за такі дії.

Голова Парламенту також додав, що прискорений розгляд дає підстави народним депутатам звертатися до Конституційного Суду щодо ухваленого Закону.

Водночас Дмитро Разумков, який наразі перебуває на самоізоляції у зв’язку із позитивним тестом на COVID-19, підкреслив, що не підтримував би таку процедуру, якби в цей час перебував у залі.

 За словами Голови Парламенту, така процедура призвела до колізії в деяких положеннях Закону щодо олігархів. «Комітет з питань національної безпеки, оборони та розвідки визнав, що правки протирічать одна одній. Сьогодні надійшов відповідний лист Комітету», - наголосив він.

 Також Дмитро Разумков додав, що дискусії, які виникли за наслідками ухвалення Закону, не йдуть на користь ані суспільству, ані деолігархізації.