Новини

27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше
26 жовтня 2021, 11:03

Олександр Корнієнко заявив про прагнення більшості українців стати частиною НАТО

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
18 вересня 2021, 07:25

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Голова Верховної Ради: У питанні деолігархізації важлива не лише назва закону, а й підходи

 

Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков наголошує, що при ухваленні законопроекту щодо деолігархізації важливою є не лише назва документу, але й підходи, які він передбачатиме. Про це Голова Парламенту сказав в ефірі програми «Свобода слова Савіка Шустера».

«Питання деолігархізації важливе. Але важлива не лише назва, а й підходи», - наголосив він.

Голова Верховної Ради додав, що у процесі деолігархізації в інших країнах ухвалювалося відповідне антимонопольне законодавство та законодавство щодо лобістської діяльності.

«Будь-який зв’язок політика з великим бізнесом чи з будь-яким іншим бізнесом, якщо він базується на корупції, тіньове фінансування цього політика прямо чи опосередковано - це корупція», - наголосив Дмитро Разумков.

Водночас Голова Верховної Ради зазначив, що в Україні створена низка антикорупційних органів, які мають протидіяти такому явищу, і Парламент забезпечив ці інституції необхідною законодавчою базою.

У той же час Дмитро Разумков підкреслив: «Будь-який закон, що ухвалюється, буде діяти не лише сьогодні-завтра. Законопроект щодо деолігархізації, наприклад, розрахований на десять років. Ми бачили різні РНБО, особливо до 2014 року. Давайте уявимо, що було б, якби такий механізм був у них».

Голова Парламенту переконаний, що визначати перелік олігархів в Україні має не Рада національної безпеки та оборони, а незалежна комісія.

Дмитро Разумков зазначив, що Регламент Верховної Ради не забороняє розглядати в другому читанні законопроект щодо олігархів, який направлено до Венеціанської комісії, до отримання висновку цієї Комісії.

Водночас Голова Верховної Ради вважає малоймовірним розгляд на наступному пленарному тижні Проекту Закону про запобігання загрозам національній безпеці, пов'язаним із надмірним впливом осіб, які мають значну економічну або політичну вагу в суспільному житті (олігархів) (реєстр. №5599). 

“Я чув думки, що цей законопроект може розглядатися в четвер. Це фактично  нереально. По-перше, законопроект має бути підготовлений до розгляду Апаратом Верховної Ради. По-друге, фракція “Слуга народу” у своєму листі наполягає, що відповідно до Регламенту законопроект, підготовлений до другого або повторного другого читання, висновок головного комітету та інші супровідні документи до нього надаються народним депутатам не пізніш як за 10 днів до розгляду цього законопроекту. Я вдячний колегам за нагадування щодо дотримання Регламенту”, - сказав  він.

“Тому я буду слідувати Регламенту, так як і передбачає моя посада”, - додав Голова Парламенту.