Новини

27 жовтня 2021, 18:00

Про конкурс на участь у Програмі стажування молоді в Апараті Верховної Ради України у 2022 році

докладніше
27 жовтня 2021, 17:56

Перший заступник Голови Парламенту відвідав військово-морську базу «Південь» в Одесі

докладніше
27 жовтня 2021, 16:37

Медіаграмотність та протидія гібридним інформаційним загрозам в період російської агресії є пріоритетом для України, - віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 16:00

Комітет з прав людини провів круглий стіл на тему: «Проблема гендерної рівності у миротворчих процесах та миробудівництві» (відео)

докладніше
27 жовтня 2021, 13:32

Курс України на євроінтеграцію незмінний – ми готові докладати необхідних зусиль, – Голова Верховної Ради Руслан Стефанчук

докладніше
27 жовтня 2021, 13:17

Ми розраховуємо на підтримку Литви в отриманні Україною Плану дій щодо членства в НАТО, - Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк

докладніше
27 жовтня 2021, 12:24

Руслан Стефанчук: Розвиток стратегічного партнерства з КНР – незмінний пріоритет для України

докладніше
27 жовтня 2021, 10:57

Комітет з питань економічного розвитку рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект про офіційну статистику

докладніше
27 жовтня 2021, 10:53

26-27 жовтня в Україні (м. Одеса) проходить засідання Міжпарламентської ради Україна-НАТО

докладніше
27 жовтня 2021, 09:51

Огляд головних тем «Голосу України» від 27 жовтня

докладніше
26 жовтня 2021, 14:25

Міжфракційне депутатське об’єднання «За техногенну та екологічну безпеку в паливно-енергетичному комплексі, залізничному і трубопровідному транспорті України» розглянуло стан екологічної безпеки на об’єктах АТ «Укрзалізниця»

докладніше
26 жовтня 2021, 13:52

Руслан Стефанчук і Бартош Ціхоцький обговорили подальшу співпрацю України та Польщі

докладніше
26 жовтня 2021, 11:30

Олександр Корнієнко: Україна рухається до стандартів НАТО швидше, ніж у попередні роки

докладніше
26 жовтня 2021, 11:28

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому проекти постанов про перейменування села Новгородківка Мелітопольського району Запорізької області та села Латівка Одеського району Одеської області

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
16 вересня 2021, 14:33

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

«Жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країни після пандемії COVID-19», – Олена Кондратюк

Пандемія COVID-19 змінила життя жінок в усьому світі та в Україні, і сьогодні перед суспільством стоїть нове завдання: відповісти на запитання – яку роль жінки мають відігравати у відновленні країни в «постковідну» епоху. На цьому акцентувала увагу Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк на полях П’ятого Українського Жіночого Конгресу, що відбувається днями у Києві.

«Як продемонструвала Всесвітня конференція голів парламентів, де я представляла Україну, сьогодні це питання є одним з ключових світового порядку денного. 130 країн світу, які підтримали Резолюцію конференції, заявили про необхідність створити новий глобальний соціальний договір про гендерну рівність. І в ньому жінки повинні стати невід’ємною частиною стратегії та керівництва процесами відновлення країн після пандемії COVID-19», – зазначила Олена Кондратюк.

Вона додала, що першим кроком до досягнення цієї мети є забезпечення рівного та відчутного представництва жінок в усіх інституціях, де ухвалюються рішення, а також забезпечення доступу жінок до ухвалення рішень.

За словами Заступниці Голови Парламенту, сьогодні також на часі гендерно орієнтоване бюджетування на всіх рівнях – від невеликої громади до Уряду і Парламенту. Окрім того, зазначила вона, ще не всі партії зрозуміли, що залучати жінок до своїх лав – це найкраща інвестиція у власне політичне майбутнє.

«Нам треба думати, як можемо допомогти жіночому представництву в місцевих радах приймати рішення щодо життя громад, брати активну участь у формуванні порядку денного органів самоврядування, впливати на формування бюджетів громад», – переконана Заступниця Голови Верховної Ради.

Як співзасновниця Українського Жіночого Конгресу, Олена Кондратюк відзначила, що сьогодні усе більше українських жінок демонструють здатність приймати ефективні та відповідальні рішення на усіх рівнях – не тільки у соціальному чи суспільному напрямах, але й у бізнесі. «Тому необхідно добиватися більшої участі жінок у керівництві комерційних компаній, в управлінні та наглядових радах великих державних підприємств. Особливу вагу слід звернути на роботу жінок-підприємниць, тих, які мають власний бізнес, працюють в малому та середньому бізнесі, жінок, які прийняли виклик непростих умов пандемії COVID-19», – вважає Заступниця Голови Парламенту.

За словами Олени Кондратюк, жіночий рух також очікує від Уряду на дату, коли до Парламенту буде подано Стамбульську конвенцію. Окрім того, спільнота УЖК прагне бачити й відчувати більшу роль та участь жінок в миротворчому процесі й секторі безпеки.