Новини

14 жовтня 2021, 12:31

Руслан Стефанчук вшанував пам'ять загиблих за Україну

докладніше
14 жовтня 2021, 08:00

Вітання Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука з нагоди Дня захисників і захисниць України

докладніше
13 жовтня 2021, 17:54

Руслан Стефанчук вручив відзнаки за вагомий особистий внесок у розбудову Української Держави

докладніше
13 жовтня 2021, 16:33

Руслан Стефанчук: Швеція приділяє пріоритетну увагу питанням протидії російській агресії

докладніше
13 жовтня 2021, 15:15

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики рекомендує Верховній Раді прийняти в другому читанні та в цілому законопроект щодо стимулювання розвитку цифрової економіки в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 14:45

Комітет з питань правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про встановлення кримінальної відповідальності за прояви антисемітизму

докладніше
13 жовтня 2021, 14:21

Руслан Стефанчук вручив сертифікати на парламентські стипендії 53 курсантам-відмінникам

докладніше
13 жовтня 2021, 12:35

Про звернення громадян до Верховної Ради України у січні - вересні 2021 року

докладніше
13 жовтня 2021, 11:44

У Комітеті з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів відбулося чергове засідання робочої групи з підготовки до другого читання законопроекту щодо формування прожиткового мінімуму в Україні

докладніше
13 жовтня 2021, 11:16

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування рекомендує Верховній Раді направити на доопрацювання законопроект про порядок вирішення питань адміністративно-територіального устрою України

докладніше
13 жовтня 2021, 10:12

Комітет з питань фінансів, податкової та митної політики підтримав проект Закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень»

докладніше
12 жовтня 2021, 17:11

Руслан Стефанчук та Катаріна Матернова обговорили поглиблення інтеграції між Україною та ЄС

докладніше
12 жовтня 2021, 16:09

Комітет з питань антикорупційної політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу і в цілому законопроект про внесення змін до Закону України «Про запобігання корупції»

докладніше
12 жовтня 2021, 13:22

Руслан Стефанчук: Ми стоїмо на порозі істотного оновлення Цивільного кодексу України

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
14 червня 2021, 13:00

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України і надання ПДЧ, - Олена Кондратюк


Верховна Рада очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції та заяви Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України та посилення політики відкритих дверей. На цьому під час Погоджувальної ради депутатських фракцій та груп наголосила Заступниця Голови Верховної Ради України Олена Кондратюк.

«Користуючись нагодою, від імені Парламенту України, я хотіла би подякувати керівництву Литви, Естонії та Латвії, які домовилися про єдину позицію щодо підтримки партнерів-аспірантів України та Грузії на шляху до НАТО. Ця заява слушно прозвучала напередодні сьогоднішнього саміту», - підкреслила Олена Кондратюк.

Вона нагадала, що Погоджувальна рада відбувається в день проведення саміту НАТО у Брюсселі, а напередодні народні депутати брали участь у Молодіжному Київському Безпековому форумі. Цей захід об’єднав українську молодь, політиків і дипломатів у спільному баченні майбутнього України, як країни-члена НАТО. На форумі також говорилося про необхідність надання вже найближчим часом плану дій з членства НАТО для України.

«Верховна Рада так само очікує від саміту НАТО у Брюсселі чіткої позиції та заяви Альянсу щодо підтримки євроатлантичних прагнень України та посилення політики відкритих дверей. Проте одних лише заяв уже замало – потрібні рішучі та реальні кроки, які б продемонстрували відданість НАТО тим принципам і обіцянкам, які були дані 13 років тому у декларації Бухарестського саміту», - зазначила віцеспікерка Олена Кондратюк.

За її словами, уже минуло достатньо багато років, щоб двері Альянсу для України не просто були відкритими на словах, але й у них можна було нарешті увійти.  Заступниця Голови також наголосила, що членство у НАТО має визначатися виключно відповідністю стандартам і рівнем готовності, а не міжнародною кон‘юнктурою чи бажанням менше дратувати агресора.

«Я переконана - Україна відповідає критеріям щодо надання ПДЧ. Ми готові негайно приступити до реалізації плану дій у разі ухвалення такого рішення. Зараз існує лише одне питання: коли ми будемо в НАТО і що ще мають зробити ключові державні інституції: Верховна Рада, Президент та Уряд для прискорення євроатлантичної інтеграції України», - зазначила Олена Кондратюк.

Вона додала, що Парламент і профільні комітети має достатньо експертних знань, аби до кінця 2021 року законодавчо підтримати усі необхідні для євроатлантичної інтеграції України зміни.

«Сподіваюся, що спільними зусиллями за участі усіх профільних комітетів Верховної Ради до кінця 2021 року буде повністю ухвалено п’ять базових законів євроатлантичного пакету. Поруч з уже прийнятими актами про «Про розвідку» і «Про оборонні закупівлі», мають бути ухвалені закон «Про СБУ», а також закони про державну таємницю та про цивільний демократичний контроль», - уточнила Заступниця Голови Верховної Ради.

Вона також закликала до активізації міжпарламентської співпраці з країнами-членами НАТО для посилення євроінтеграційних прагнень України.

«Маємо добре попрацювати, щоб у травні 2022 року на найвищому організаційному рівні прийняти у Києві весняну сесію Парламентської Асамблеї НАТО. На жаль, її проведенню раніше перешкодила пандемія коронавірусу», - сказала Олена Кондратюк.

На переконання Заступниці Голови Верховної Ради, у країнах НАТО мають чітко усвідомили, що без підтримки України як демократичної країни, яка на рівні Конституції обрала свій євроатлантичний курс інтеграції, – Європа ніколи не буде у безпеці.