Новини

11 червня 2021, 18:14

У Комітеті з питань гуманітарної та інформаційної політики тривають публічні консультації щодо законопроекту «Про внесення змін до Закону України «Про телебачення і радіомовлення» для забезпечення інформаційної безпеки населення в районі відсічі збройної агресії Російської Федерації)»

докладніше
11 червня 2021, 17:48

Комітет з питань соціальної політики та захисту прав ветеранів рекомендує Верховній Раді прийняти в цілому законопроект щодо підвищення рівня пенсійного забезпечення окремих категорій осіб

докладніше
11 червня 2021, 16:10

У «Відомостях Верховної Ради України» опубліковано Закон щодо перегляду термінів встановлення споживачам лічильників природного газу

докладніше
11 червня 2021, 16:00

Проблемні питання усиновлення обговорено на засіданні ТСК з розслідування випадків та причин порушення прав дитини під час здійснення децентралізації повноважень з питань охорони дитинства, реформування системи закладів інституційного догляду та виховання

докладніше
11 червня 2021, 15:30

Комітет з питань правової політики рекомендує Верховній Раді прийняти за основу законопроект щодо забезпечення захисту права власності та інших речових прав на нерухоме майно, що належать дітям та підопічним особам

докладніше
11 червня 2021, 14:15

Комітет з питань екологічної політики та природокористування заслухав звіт про діяльність Державного агентства лісових ресурсів у 2021 році

докладніше
11 червня 2021, 14:12

Український Парламент має об’єднатися і законодавчо підтримати всі необхідні зміни для інтеграції України в НАТО, ­– Віцеспікерка Олена Кондратюк

докладніше
11 червня 2021, 14:11

Руслан Стефанчук узяв участь в урочистостях з нагоди 230-ї річниці Конституції 3 травня

докладніше
11 червня 2021, 13:32

Дмитро Разумков розраховує на зусилля для проведення реформ як з боку центральної, так і місцевої влади

докладніше
11 червня 2021, 13:31

Дмитро Разумков: Влада повинна зробити все для підтримки української промисловості

докладніше
11 червня 2021, 13:30

Дмитро Разумков: Українська економіка потребує вакцини, що допоможе їй подолати наслідки пандемії COVID-19

докладніше
11 червня 2021, 13:29

Голова Верховної Ради Дмитро Разумков відвідав Яворівський полігон

докладніше
11 червня 2021, 13:28

Голова Верховної Ради ознайомився з роботою найбільшої медичної установи Львова

докладніше
11 червня 2021, 13:23

Голова Парламенту відвідав Львівський національний університет імені Івана Франка

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
14 травня 2021, 17:09

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Верховна Рада готова розглядати питання щодо ратифікації Стамбульської конвенції, як тільки до Парламенту надійде офіційний текст документу, - віцеспікерка Олена Кондратюк

 


Керівництво Парламенту готове усіляко сприяти розгляду питання щодо ратифікації Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами, як тільки до Верховної Ради надійде офіційний текст документу.

Про це під час круглого столу, присвяченого 10-й річниці відкриття до підписання Стамбульської конвенції, заявила Заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк.

Вона підкреслила, що Стамбульська конвенція визнає насильство стосовно жінок дискримінацією та порушенням прав людини. Цей документ, зокрема, вперше впровадив комплексну систему захисту жінок від домашнього насильства та реального покарання винних за його прояви.

«Хочу наголосити, що для України ця Конвенція не є чимось чужим та незрозумілим, адже наша держава безпосередньо долучилася до її розробки. Тому ратифікація цього документу - це фактично виконання тих обіцянок, які ми дали собі як країна, яка рухається до Європи», - зазначила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка нагадала, що Верховна Рада відіграє ключову роль в європейській інтеграції України, виконуючи важливу місію щодо адаптації і приведення українського законодавства до норм європейського права. На її переконання, без цього неможливо говорити про якісь реальні зрушення нашого суспільства на шляху до Європейського союзу, впровадження високих європейських стандартів в усі сфери життя.

«Я хотіла би чітко заявити, що керівництво Парламенту 9 скликання готове усіляко сприяти і супроводжувати внесення офіційного тексту Конвенції на розгляд сесійної зали, як тільки до нас надійде офіційний текст, підготовлений Урядом, а також розглянутий профільним Комітетом. Однак досі ми не отримали текст Конвенції від Міністерства соціальної політики», - підкреслила Олена Кондратюк.

Водночас, за словами Заступниці Голови Верховної Ради, волі одного керівництва Парламенту недостатньо для ратифікації Конвенції. Необхідно, щоб її зміст усвідомили і сприйняли більшість народних депутатів та їх виборців, а також широке залучення представників громадянського суспільства та МФО «Рівні можливості» для роз’яснення і популяризації положень Конвенції, спростування стереотипів та міфів, які є навколо цього документу.

На переконання Олени Кондратюк, провідну роль в процесі адвокації ратифікації Конвенції також повинна відіграти діюча влада, а саме: Президент України та Перша леді, монобільшість, Уряд, зокрема МЗС та Міністерство соціальної політики.

«Політичну відповідальність за ратифікацію Конвенції має взяти на себе монобільшість, яка заявляє про свої європейські прагнення. Ми також очікуємо від Президента конкретних дій, спрямованих на ратифікацію Стамбульської конвенції. Нам також не обійтися без підтримки Першої леді. Було б дуже добре, якби Олена Зеленьска, яка опікується правами жінок, стала амбасадоркою ратифікації Конвенції», - наголосила Олена Кондратюк.

Віцеспікерка також уточнила, що важливу роль має відігравати й Комітет з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва, де більшість належить фракції «Слуга народу».

«Ратифікація Стамбульської конвенції – це питання, яке не можна відкладати в довгу скриню. Воно надзвичайно актуальне, бо на фоні пандемії коронавірусу і карантинних обмежень в усьому світі та в Україні фіксується небачений спалах насильства в сім’ї, жертвами якого стають в основному жінки та діти», - зауважила О. Кондратюк.

Заступниця Голови Верховної Ради також подякувала Віцепрем’єр-міністерці з питань європейської та євроатлантичної інтеграції Ользі Стефанішиній та Офісу Ради Європи за спільні зусилля щодо координації дій Уряду і Парламенту для позитивного вирішення питання щодо ратифікації Стамбульської конвенції.