Новини

21 вересня 2021, 15:27

Комітет з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування провів круглий стіл на тему: "Адміністративно-територіальний устрій: нові реалії та нові правила"

докладніше
21 вересня 2021, 15:05

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео)

докладніше
21 вересня 2021, 15:03

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, що регулюють питання трансплантації анатомічних матеріалів людині"

докладніше
21 вересня 2021, 14:26

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо врегулювання деяких нестандартних форм зайнятості"

докладніше
21 вересня 2021, 14:11

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення захисту прав працівників"

докладніше
21 вересня 2021, 13:54

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття""

докладніше
21 вересня 2021, 13:33

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо ефективності використання коштів соціального страхування"

докладніше
21 вересня 2021, 13:19

Прийнято Закон "Про внесення змін до статті 5 Закону України "Про гуманітарну допомогу""

докладніше
21 вересня 2021, 12:45

У кулуарах II та III поверхів будинку Верховної Ради України розгорнуто соціальну експозицію «Життя на папері»

докладніше
21 вересня 2021, 11:50

У Комітеті з питань прав людини відбулася зустріч з експертами Венеційської комісії щодо підготовки законопроекту про засади державної політики перехідного періоду

докладніше
21 вересня 2021, 11:25

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо дерегуляції трудових відносин"

докладніше
21 вересня 2021, 11:07

Прийнято Закон "Про внесення зміни до розділу X "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України "Про публічні закупівлі" щодо забезпечення можливості закупівель лікарських засобів за договорами керованого доступу"

докладніше
21 вересня 2021, 10:56

Прийнято Закон "Про внесення змін до розділу II "Прикінцеві положення" Закону України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, спрямованих на запобігання виникненню і поширенню коронавірусної хвороби (COVID-19)" щодо перебігу строків звернення за отриманням адміністративних та інших послуг під час дії карантину"

докладніше
21 вересня 2021, 10:03

Огляд головних тем «Голосу України» від 21 вересня

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Децентралізація влади
12 травня 2021, 14:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

 

Своєчасна реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію вздовж українського кордону під час нещодавньої ескалації. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі зі Спікером Сеймасу Литовської Республіки Вікторією Чмілітє-Нільсен.

«За останній час ми спостерігали нагнітання ситуації на сході України, збільшення кількості російських військ на кордоні з нашою державою. Підтримка міжнародних партнерів, зокрема і Литви, в цьому питанні була дуже важливою», – сказав Дмитро Разумков. 

Водночас Голова українського Парламенту зазначив, що це ще не є завершенням війни і необхідно бути готовими до будь-якого розвитку подій. «Але коли ти відчуваєш плече друга, держави, яка завжди поряд з тобою, це допомагає і надає натхнення в боротьбі за ті ідеали, які є в нас», – додав Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради відзначив, що між Україною та Литвою вже багато років зберігаються міцні дружні відносини. 

Він подякував за підтримку України з боку Литви щодо територіальної цілісності та невизнання анексії Криму не лише на двосторонньому рівні та у міжпарламентських відносинах, але й на міжнародних майданчиках.

Також він подякував за створення в Сеймасі Литви платформи з деокупації Криму, ухвалення резолюції у грудні 2020 року, в якій висловлюється підтримка Україні, а також підготовку Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка запланована на 7-8 липня 2021 року у Вільнюсі.

«Це і є результатом нашої спільної роботи. Я впевнений, надалі вона буде тільки розвиватися», – підкреслив Голова Верховної Ради.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо протидії російській агресії і небезпеку завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». «Відсутність «Північного потоку-2» стримує Російську Федерацію від посилення агресивних дій на території нашої держави. Тому що сьогодні єдиним, головним механізмом постачання газу до Європейського Союзу є український газопровід», – сказав Дмитро Разумков. Він наголосив, що Україна є надійним транзитером газу, і зазначив, що «Північний потік-2» розглядається Російською Федерацією як політичний, а не економічний проект з метою подальшого тиску як на Україну, так і на ЄС.

Під час зустрічі було також обговорено питання щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Спікер Сеймасу Литовської Республіки Вікторія Чмілітє-Нільсен запевнила, що Литва підтримує цей курс. Крім того, вона наголосила на твердій підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

На зустрічі були присутні  Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Юлія Овчинникова.