Новини

18 червня 2021, 11:49

Пленарне засідання Верховної Ради України (відео) (оновлюється)

докладніше
18 червня 2021, 09:53

Огляд головних тем «Голосу України» від 18 червня

докладніше
18 червня 2021, 09:05

Питання порядку денного, заплановані до розгляду на пленарному засіданні 18 червня

докладніше
17 червня 2021, 18:29

Питання дотримання процедур надання містобудівних умов і обмежень заслухано під час засідання Тимчасової слідчої комісії

докладніше
17 червня 2021, 17:00

Комітет з прав людини, деокупації та реінтеграції тимчасово окупованих територій у Донецькій, Луганській обл. та АР Крим, м. Севастополя, національних меншин і міжнаціональних відносин рекомендує прийняти за основу та в цілому проект Закону про корінні народи України (відео)

докладніше
17 червня 2021, 15:41

Комітет з питань екологічної політики та природокористування рекомендує прийняти за основу законопроект про запровадження відповідальності за порушення порядку здійснення стратегічної екологічної оцінки

докладніше
17 червня 2021, 15:24

Руслан Стефанчук: Ефективне управління закладами освіти та державним майном є запорукою сталого та належного розвитку освітнього потенціалу закладами освіти

докладніше
17 червня 2021, 15:01

Пленарне засідання Верховної Ради України

докладніше
17 червня 2021, 14:58

Прийнято за основу проект Закону "Про особливості надання електронних публічних послуг"

докладніше
17 червня 2021, 14:47

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до Закону України "Про виконавче провадження" щодо створення умов для виконання угод про врегулювання спору (мирових угод), укладених між іноземним суб'єктом та державою Україна"

докладніше
17 червня 2021, 14:40

Прийнято за основу проект Закону "Про страхування"

докладніше
17 червня 2021, 14:34

Комітет з питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування підтримав законопроект щодо забезпечення соціального захисту осіб рядового і начальницького складу служби цивільного захисту

докладніше
17 червня 2021, 14:25

Прийнято Закон "Про внесення змін до додатка № 3 до Закону України "Про Державний бюджет України на 2021 рік" щодо забезпечення розширеного неонатального скринінгу в Україні"

докладніше
17 червня 2021, 14:02

Прийнято за основу проект Закону "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України (щодо одночасного переходу прав на земельну ділянку у зв’язку з переходом прав на об’єкт нерухомого майна, який на ній розташовано)"

докладніше

Канал Рада 

3D-тур відкриває Парламент України 

Верховна Рада України у соціальних мережах

twitter  facebook  youtube


Звіти депутатів
Децентралізація влади
12 травня 2021, 14:01

 Прес-служба Апарату Верховної Ради України 

Дмитро Разумков: Реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію на кордоні нашої держави

 

Своєчасна реакція партнерів України, зокрема Литви, допомогла стабілізувати ситуацію вздовж українського кордону під час нещодавньої ескалації. Про це заявив Голова Верховної Ради України Дмитро Разумков під час зустрічі зі Спікером Сеймасу Литовської Республіки Вікторією Чмілітє-Нільсен.

«За останній час ми спостерігали нагнітання ситуації на сході України, збільшення кількості російських військ на кордоні з нашою державою. Підтримка міжнародних партнерів, зокрема і Литви, в цьому питанні була дуже важливою», – сказав Дмитро Разумков. 

Водночас Голова українського Парламенту зазначив, що це ще не є завершенням війни і необхідно бути готовими до будь-якого розвитку подій. «Але коли ти відчуваєш плече друга, держави, яка завжди поряд з тобою, це допомагає і надає натхнення в боротьбі за ті ідеали, які є в нас», – додав Дмитро Разумков.

Голова Верховної Ради відзначив, що між Україною та Литвою вже багато років зберігаються міцні дружні відносини. 

Він подякував за підтримку України з боку Литви щодо територіальної цілісності та невизнання анексії Криму не лише на двосторонньому рівні та у міжпарламентських відносинах, але й на міжнародних майданчиках.

Також він подякував за створення в Сеймасі Литви платформи з деокупації Криму, ухвалення резолюції у грудні 2020 року, в якій висловлюється підтримка Україні, а також підготовку Міжнародної конференції з питань реформ в Україні, яка запланована на 7-8 липня 2021 року у Вільнюсі.

«Це і є результатом нашої спільної роботи. Я впевнений, надалі вона буде тільки розвиватися», – підкреслив Голова Верховної Ради.

Під час зустрічі сторони обговорили питання щодо протидії російській агресії і небезпеку завершення будівництва газопроводу «Північний потік-2». «Відсутність «Північного потоку-2» стримує Російську Федерацію від посилення агресивних дій на території нашої держави. Тому що сьогодні єдиним, головним механізмом постачання газу до Європейського Союзу є український газопровід», – сказав Дмитро Разумков. Він наголосив, що Україна є надійним транзитером газу, і зазначив, що «Північний потік-2» розглядається Російською Федерацією як політичний, а не економічний проект з метою подальшого тиску як на Україну, так і на ЄС.

Під час зустрічі було також обговорено питання щодо європейської та євроатлантичної інтеграції України.

Спікер Сеймасу Литовської Республіки Вікторія Чмілітє-Нільсен запевнила, що Литва підтримує цей курс. Крім того, вона наголосила на твердій підтримці територіальної цілісності та суверенітету України.

На зустрічі були присутні  Голова Комітету Верховної Ради України з питань зовнішньої політики та міжпарламентського співробітництва Олександр Мережко та Співголова групи з міжпарламентських зв'язків з Литовською Республікою Юлія Овчинникова.